Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2020-11-02 
Drukuj PDF Wyślij link

APEL o wsparcie dla PCK

Autor: Paweł Bielański  Źródło: olesnica24.com  

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym. W szczycie pandemii Covid-19 PCK jest zmuszony opuścić lokal, który zajmuje od 10 lat. Trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez ZBK - dziś złożono kolejne wezwanie do opuszczenia lokalu.

Siedziba PCK przy ulicy Wojska Polskiego 13

Według słów burmistrza uzasadnieniem opuszczenia lokalu przez PCK ma być konieczność utworzenia tam archiwum MOPS.

Przez wiele lat te dwie instytucje zgodnie współpracowały niosąc pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Oleśnicy i całego powiatu. Dziś bliska obecność MOPS nie jest atutem "za" tylko "przeciw" PCK. Sytuacja jest zupełnie niezrozumiała i szkodliwa dla lokalnej społeczności.

Przypomnę, że jako alternatywny lokal dla PCK burmistrz Jan Bronś wskazał garaż przy ulicy Kopernika, który absolutnie nie nadaje się na organizację miejsca pomocy dla mieszkańców. Dlatego apeluje do wszystkich radnych miasta i powiatu oraz wszystkich sił politycznych w mieście o wsparcie dla PCK. Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek "eksmisji". Nic nie stoi na przeszkodzie by PCK pozostało w lokalu przy Wojska Polskiego 13

Apel nagrany pod siedzibą PCK: www.youtube.com/watch

O sprawie jako jedyny informuje lokalny portal olesnica24.com. Niestety pozostałe lokalne media nie zainteresowały się problemami PCK i tradycyjnie już nie poruszyły niewygodnej dla Jana Bronsia sprawy. 

www.olesnica24.com/wiadomosci/9012,radny-apeluje-o-wsparcie-pck

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter