Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2020-10-13 
Drukuj PDF Wyślij link

Presja ma sens!

Autor: Paweł Bielański  Źródło: Panorama Oleśnicka 

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

 Przypomnę, że petycję w sprawie sprzeciwu do przebiegu drogi dojazdowej planowanej tuż pod oknami bloku przy ulicy Kopernika i Podchorążych podpisało 351 osób. O pomoc w tej sprawie zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Podchorążych. Na moją prośbę, przewodniczący komisji budżetu i infrastruktury zwołał specjalne posiedzenie komisji.

Na komisji budżetu i infrastruktury 3 września br. liczna delegacja mieszkańców domagała się wyjaśnień od przedstawicieli władz miasta i Sekcji Dróg Miejskich. Stanowczy sprzeciw mieszkańców, nagłośnienie sprawy przez redakcję Panoramy Oleśnickiej oraz wsparcie radnych opozycji spowodowało, że burmistrz wycofał się ze złej dycyzji. Sekcja Dróg Miejskich przygotowała inny mniej uciążliwy dla życia mieszkańców układ dróg dojazdowych do planowanych bloków. Zmiana złej decyzji burmistrza i podległej mu Sekcji Dróg Miejskich to nasz wspólny sukces

Wywalczona przez mieszkańców i radnych nowa koncepcja dróg przy ulicy Podchorążych. Zmieniony układ dróg będzie mniej uciażliwy dla mieszkańców.

Całą dyskusję i naszą wspólną walkę opisała szeroko Panorama Oleśnicka ( artukuł poniżej)

Radny klubu Jana Bronsia zarzucał mieszkańcom robienie ustawionego "szoł"

Na wrześniowej sesji Rady Miasta, radny Grzegorz Żyła (klub radnych Jana Bronsia) tak określił naszą wspólną walkę o zmianę układu dróg, cyt: "(...) Rodzaj przedstawienia, show. Lansowali się radni i niestety sprzyjała im grupka mieszkańców, ustawionych, którzy nie do końca nawet mieszkali na tym osiedlu (...)". Z kolei burmistrz Jan Bronś to samo posiedzenie komjsji budżetu i infrastruktury określił jako "wiecowe".   Wypowiedzi godne pożałowania - pokaz buty i arogancji rządzących miastem. 

Stojąc w obowiązku obrony mieszkańców na sesji zaapelowałem do radnego G. Żyły, by nie przypisywał mieszkańcom działań, które nie miały miejsca. Złe decyzję Jana Bronsia powodują stanowczy sprzeciw mieszkańców. Jest to zrozumiała i naturalna reakcja. Każdy z nas, walcząc o swoje prawa, postąpił by podobnie.  Arogancje zachowanie radnego Żyły opisała równiez Panorama Oleśnicka (artukuł poniżej).


 


 Artukuł o aroganckim zachowaniu radnego klubu Jana Bronsia:

 

 


KomentarzeAktualności

Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...
Serca MOC!

Prospołeczna i proekoligiczna interpelacja odniosła oczekwiany efekt! Przy ulicy Spacerowej miejska spółka MGK zainstalowała pojemnik w kształcie serca, którego zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek. 

czytaj więcej...
Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...

Newsletter