Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2020-10-13 
Drukuj PDF Wyślij link

Presja ma sens!

Autor: Paweł Bielański  Źródło: Panorama Oleśnicka 

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

 Przypomnę, że petycję w sprawie sprzeciwu do przebiegu drogi dojazdowej planowanej tuż pod oknami bloku przy ulicy Kopernika i Podchorążych podpisało 351 osób. O pomoc w tej sprawie zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Podchorążych. Na moją prośbę, przewodniczący komisji budżetu i infrastruktury zwołał specjalne posiedzenie komisji.

Na komisji budżetu i infrastruktury 3 września br. liczna delegacja mieszkańców domagała się wyjaśnień od przedstawicieli władz miasta i Sekcji Dróg Miejskich. Stanowczy sprzeciw mieszkańców, nagłośnienie sprawy przez redakcję Panoramy Oleśnickiej oraz wsparcie radnych opozycji spowodowało, że burmistrz wycofał się ze złej dycyzji. Sekcja Dróg Miejskich przygotowała inny mniej uciążliwy dla życia mieszkańców układ dróg dojazdowych do planowanych bloków. Zmiana złej decyzji burmistrza i podległej mu Sekcji Dróg Miejskich to nasz wspólny sukces

Wywalczona przez mieszkańców i radnych nowa koncepcja dróg przy ulicy Podchorążych. Zmieniony układ dróg będzie mniej uciażliwy dla mieszkańców.

Całą dyskusję i naszą wspólną walkę opisała szeroko Panorama Oleśnicka ( artukuł poniżej)

Radny klubu Jana Bronsia zarzucał mieszkańcom robienie ustawionego "szoł"

Na wrześniowej sesji Rady Miasta, radny Grzegorz Żyła (klub radnych Jana Bronsia) tak określił naszą wspólną walkę o zmianę układu dróg, cyt: "(...) Rodzaj przedstawienia, show. Lansowali się radni i niestety sprzyjała im grupka mieszkańców, ustawionych, którzy nie do końca nawet mieszkali na tym osiedlu (...)". Z kolei burmistrz Jan Bronś to samo posiedzenie komjsji budżetu i infrastruktury określił jako "wiecowe".   Wypowiedzi godne pożałowania - pokaz buty i arogancji rządzących miastem. 

Stojąc w obowiązku obrony mieszkańców na sesji zaapelowałem do radnego G. Żyły, by nie przypisywał mieszkańcom działań, które nie miały miejsca. Złe decyzję Jana Bronsia powodują stanowczy sprzeciw mieszkańców. Jest to zrozumiała i naturalna reakcja. Każdy z nas, walcząc o swoje prawa, postąpił by podobnie.  Arogancje zachowanie radnego Żyły opisała równiez Panorama Oleśnicka (artukuł poniżej).


 


 Artukuł o aroganckim zachowaniu radnego klubu Jana Bronsia:

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter