Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2020-08-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Serca MOC!

Autor: Paweł Bielański  

Prospołeczna i proekoligiczna interpelacja odniosła oczekwiany efekt! Przy ulicy Spacerowej miejska spółka MGK zainstalowała pojemnik w kształcie serca, którego zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek. 

 Zysk ze sprzedaży nakrętek będzie przekazywany na cele charytatywne. Rozpoczęta dziś zbiórka będzie wspomagać akcję dla małej Mii. Do opróżnienia serduszka zgłosiła się Ochotnicza Straż Pożarna z Dziesławic. Oleśnica dołączyła do miast w którym pomocowe serducha z powodzeniem funkcjonują.

Inauguracyjny wsyp nakrętek   (zdjęcie Klaudia Kłodnicka; portalolesnica.naszemiasto.pl/)


Dziękuję miejskiej spółce MGK za pozytywne rozpatrzenie mojej interpelacji i wdrożenie inicjatywy. Tym samym słowo pisane sercem się stało.
Gorąco zachęcam do wrzucania nakrętek i czynnego udziału do prospołecznej i proekologicznej akcji. Przypominam, że interpelowałem o instalację 3 sztuk pojemników, wiem że oleśniczanie zawsze wykazują wielkie serce w akcjach charytatywnych, dlatego jestem pewny, że serce będzie się błyskawicznie zapełniać nakrętkami, a tym samym uzasadniona będzie instalacja kolejnych serc ❤️♻️❤️

Relacja z lokalnego portalu internetowego olesnica.naszemiasto.pl/w-olesnicy-stanelo-magiczne-serduszko-na-nakretki-zdjecia/ar/c15-7824220

Poniżej artukuł Panoramy Oleśnickiej: 


 


KomentarzeAktualności

Serca MOC!

Prospołeczna i proekoligiczna interpelacja odniosła oczekwiany efekt! Przy ulicy Spacerowej miejska spółka MGK zainstalowała pojemnik w kształcie serca, którego zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek. 

czytaj więcej...
Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...

Newsletter