Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2020-08-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Serca MOC!

Autor: Paweł Bielański  

Prospołeczna i proekoligiczna interpelacja odniosła oczekwiany efekt! Przy ulicy Spacerowej miejska spółka MGK zainstalowała pojemnik w kształcie serca, którego zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek. 

 Zysk ze sprzedaży nakrętek będzie przekazywany na cele charytatywne. Rozpoczęta dziś zbiórka będzie wspomagać akcję dla małej Mii. Do opróżnienia serduszka zgłosiła się Ochotnicza Straż Pożarna z Dziesławic. Oleśnica dołączyła do miast w którym pomocowe serducha z powodzeniem funkcjonują.

Inauguracyjny wsyp nakrętek   (zdjęcie Klaudia Kłodnicka; portalolesnica.naszemiasto.pl/)


Dziękuję miejskiej spółce MGK za pozytywne rozpatrzenie mojej interpelacji i wdrożenie inicjatywy. Tym samym słowo pisane sercem się stało.
Gorąco zachęcam do wrzucania nakrętek i czynnego udziału do prospołecznej i proekologicznej akcji. Przypominam, że interpelowałem o instalację 3 sztuk pojemników, wiem że oleśniczanie zawsze wykazują wielkie serce w akcjach charytatywnych, dlatego jestem pewny, że serce będzie się błyskawicznie zapełniać nakrętkami, a tym samym uzasadniona będzie instalacja kolejnych serc ❤️♻️❤️

Relacja z lokalnego portalu internetowego olesnica.naszemiasto.pl/w-olesnicy-stanelo-magiczne-serduszko-na-nakretki-zdjecia/ar/c15-7824220

Poniżej artukuł Panoramy Oleśnickiej: 


 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter