Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2020-04-05 
Drukuj PDF Wyślij link

KUPUJMY RESPIRATORY!

Autor: Paweł Bielański 

2 kwietnia złożyłem interpelację do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych .

 W związku ze stanem epidemi  i rosnącą liczbą zarażonych koronawirusem interpeluję do burmistrza w sprawie interwencyjnego zakupu respiratorów na potrzeby zabezpieczenia życia i zdrowia mieszkańców Oleśnicy w okresie pandemii Covid-19. Ponadto interpeluję o zakup specjalistycznej odzieży ochronnej dla medyków i pracowników oleśnickiego szpitala oraz wolontariuszy stowarzyszenia Służb Ratownicze (kombinezonów, masek, przyłbic,  rękawic jednorazowych) - treść interpelacji poniżej.

 

Kolejni świadomi zagrożenia gospodarze gmin zrzeszonych w Związku Miast Polskich informują o interwncyjnych zakupach. Każdy respirator może być na wagę życia! 

Obecnie oleśnicki szpital ma na wysposażeniu 11 respiratorów, zakup 1 respiratora zapowiedział Starosta Jan Dżugaj. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia 10% chorych będzie potrzebowało tego urządzenia, aby wygrać z koronowirusem. Należy użyć środków z rezerwy kryzysowej - w budżecie miasta Oleśnicy przewidzano na ten cel 655 tys złotych. Wiele innych zadań inwestycyjnych należy odłożyć, a środki przeznaczyć na sprzęt medyczny. 

Nawet jeżeli dodatkowo zakupione respiratory nie zostaną użyte w tej konkretnej sytuacji i oby tak było to szpital na pewno wykorzysta ten sprzęt dla wszystkich potrzebujących mieszkańców Oleśnicy i całego powiatu. 

O kupno respiratorów apeluje do burmistrza Jana Bronsia redakcja Panoramy Oleśnickiej i lokalnego portalu www.olesnica24.com/

Linki do artukułów:   www.olesnica24.com/wiadomosci/6747,na-co-czeka-burmistrz-olesnicy 

www.olesnica24.com/wiadomosci/6758,brawo-starosta-dzugaj-kupil-respirator-dla-szpitala-w-olesnicy 

Lekarze na całym świecie infomują, że jednym z najgroźniejszych objawów zarażenia wirusem COVID 19 są problemy z oddychaniem. Oddychanie to podstawowa czynność życiowa organizmu. Przerwanie jej nawet na krótki czas lub jej zaburzenie może mieć tragiczne skutki, łącznie z uszkodzeniem mózgu i śmiercią człowieka. Dlatego tak ważne jest podtrzymywanie oddechu.

Czy burmistrz Bronś wykona prewencyjne zakupy? Czy wciaż będzie  udawał, że oleśnicki szpital  i ochrona mieszkańców to zadanie tylko powiatu lub rządu. Jest stan epidemii, zagrożone jest zdrowie i życie mieszkańców - czas na konkretne działania! 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter