Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 5
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4565
Data: 2020-04-05 
Drukuj PDF Wyślij link

KUPUJMY RESPIRATORY!

Autor: Paweł Bielański 

2 kwietnia złożyłem interpelację do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych .

 W związku ze stanem epidemi  i rosnącą liczbą zarażonych koronawirusem interpeluję do burmistrza w sprawie interwencyjnego zakupu respiratorów na potrzeby zabezpieczenia życia i zdrowia mieszkańców Oleśnicy w okresie pandemii Covid-19. Ponadto interpeluję o zakup specjalistycznej odzieży ochronnej dla medyków i pracowników oleśnickiego szpitala oraz wolontariuszy stowarzyszenia Służb Ratownicze (kombinezonów, masek, przyłbic,  rękawic jednorazowych) - treść interpelacji poniżej.

 

Kolejni świadomi zagrożenia gospodarze gmin zrzeszonych w Związku Miast Polskich informują o interwncyjnych zakupach. Każdy respirator może być na wagę życia! 

Obecnie oleśnicki szpital ma na wysposażeniu 11 respiratorów, zakup 1 respiratora zapowiedział Starosta Jan Dżugaj. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia 10% chorych będzie potrzebowało tego urządzenia, aby wygrać z koronowirusem. Należy użyć środków z rezerwy kryzysowej - w budżecie miasta Oleśnicy przewidzano na ten cel 655 tys złotych. Wiele innych zadań inwestycyjnych należy odłożyć, a środki przeznaczyć na sprzęt medyczny. 

Nawet jeżeli dodatkowo zakupione respiratory nie zostaną użyte w tej konkretnej sytuacji i oby tak było to szpital na pewno wykorzysta ten sprzęt dla wszystkich potrzebujących mieszkańców Oleśnicy i całego powiatu. 

O kupno respiratorów apeluje do burmistrza Jana Bronsia redakcja Panoramy Oleśnickiej i lokalnego portalu www.olesnica24.com/

Linki do artukułów:   www.olesnica24.com/wiadomosci/6747,na-co-czeka-burmistrz-olesnicy 

www.olesnica24.com/wiadomosci/6758,brawo-starosta-dzugaj-kupil-respirator-dla-szpitala-w-olesnicy 

Lekarze na całym świecie infomują, że jednym z najgroźniejszych objawów zarażenia wirusem COVID 19 są problemy z oddychaniem. Oddychanie to podstawowa czynność życiowa organizmu. Przerwanie jej nawet na krótki czas lub jej zaburzenie może mieć tragiczne skutki, łącznie z uszkodzeniem mózgu i śmiercią człowieka. Dlatego tak ważne jest podtrzymywanie oddechu.

Czy burmistrz Bronś wykona prewencyjne zakupy? Czy wciaż będzie  udawał, że oleśnicki szpital  i ochrona mieszkańców to zadanie tylko powiatu lub rządu. Jest stan epidemii, zagrożone jest zdrowie i życie mieszkańców - czas na konkretne działania! 

 


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter