Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 149
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4976
Data: 2020-03-31 
Drukuj PDF Wyślij link

Razem dla seniorów

Autor: Paweł Bielański 

 Wolontariusze i stowarzyszenia Oleśnica Razem i grupy grupy "Pomoc innym Antywirus" łączą siły, żeby wspólnie pomagać seniorom potrzebującym pomocy i wsparcia w okresie epidemii koronawirusa.

 Starsze i schorowane osoby powinny ograniczyć wyjścia z domu na tyle, na ile to możliwe. Niestety, wiele z nich nie ma rodziny i musi samodzielnie zadbać o zaopatrzenie.W wielu miastach podejmowane są oddolne inicjatywy niosące pomoc samotnym starszym lub chorym ludziom, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny czy sąsiadów. U nas nie mogłoby być inaczej: w ostatnich latach czyniono wiele, by Oleśnica stała się miastem międzypokoleniowej solidarności i cieszą wszelkie jej przejawy, które można już obserwować.

Bilbordy informują oleśnickich seniorów o możlwości uzyskania pomocy 

Stowarzyszenie Oleśnica Razem uruchomiło specjalny numer telefonu dla samotnych seniorów z naszego miasta: 796 406 898. Wolontariusze stowarzyszenia oferują im pomoc w zakresie podstawowych zakupów spożywczych czy realizacji recept. Akcja polega na dotarciu do starszej (lub chorej) osoby po wykonanym przez nią telefonicznym zgłoszeniu i zrobieniu zakupów z otrzymanej listy za pieniądze zgłaszającego.

O naszych wspólnych działaniach informują lokalne media:

mojaolesnica.pl/35500,wolontariusze-lacza-sily-zeby-pomagac-seniorom.php

www.olesnica24.com/wiadomosci/6538,olesnica-razem-rusza-z-pomoca-samotnym-chorym-osobom-i-seniorom

 


KomentarzeAktualności

NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...
KUPUJMY RESPIRATORY!

2 kwietnia złożyłem interpelację do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych .

czytaj więcej...
Razem dla seniorów

 Wolontariusze i stowarzyszenia Oleśnica Razem i grupy grupy "Pomoc innym Antywirus" łączą siły, żeby wspólnie pomagać seniorom potrzebującym pomocy i wsparcia w okresie epidemii koronawirusa.

czytaj więcej...
Razem przetrwamy ten trudny czas

Michał Kołacińsi, lekarz, radny Rady Miasta, eks burmistrz Oleśnicy kieruje list otwarty do mieszkańców Oleśnicy. 

czytaj więcej...

Newsletter