Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 5
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4565
Data: 2020-03-31 
Drukuj PDF Wyślij link

Razem dla seniorów

Autor: Paweł Bielański 

 Wolontariusze i stowarzyszenia Oleśnica Razem i grupy grupy "Pomoc innym Antywirus" łączą siły, żeby wspólnie pomagać seniorom potrzebującym pomocy i wsparcia w okresie epidemii koronawirusa.

 Starsze i schorowane osoby powinny ograniczyć wyjścia z domu na tyle, na ile to możliwe. Niestety, wiele z nich nie ma rodziny i musi samodzielnie zadbać o zaopatrzenie.W wielu miastach podejmowane są oddolne inicjatywy niosące pomoc samotnym starszym lub chorym ludziom, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny czy sąsiadów. U nas nie mogłoby być inaczej: w ostatnich latach czyniono wiele, by Oleśnica stała się miastem międzypokoleniowej solidarności i cieszą wszelkie jej przejawy, które można już obserwować.

Bilbordy informują oleśnickich seniorów o możlwości uzyskania pomocy 

Stowarzyszenie Oleśnica Razem uruchomiło specjalny numer telefonu dla samotnych seniorów z naszego miasta: 796 406 898. Wolontariusze stowarzyszenia oferują im pomoc w zakresie podstawowych zakupów spożywczych czy realizacji recept. Akcja polega na dotarciu do starszej (lub chorej) osoby po wykonanym przez nią telefonicznym zgłoszeniu i zrobieniu zakupów z otrzymanej listy za pieniądze zgłaszającego.

O naszych wspólnych działaniach informują lokalne media:

mojaolesnica.pl/35500,wolontariusze-lacza-sily-zeby-pomagac-seniorom.php

www.olesnica24.com/wiadomosci/6538,olesnica-razem-rusza-z-pomoca-samotnym-chorym-osobom-i-seniorom

 


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter