Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Drukuj PDF Wyślij link

Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

Źródło: Oleśnica Razem  

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

 Pomijając dziwaczną konstrukcję zdania wygłoszonego przez Jana Bronsia, faktem jest, że z środków budżetu miasta Oleśnicy został wykonany wybrukowany dojazd jego domu. Było to, jak sam burmistrz mówi, "dawno" - czyli dobrych kilka lat temu, gdy włodarzem Oleśnicy był... Jan Bronś.

Było to widocznie rzeczywiście tak dawno, że burmistrz postanowił wykonać pilny remont nawierzchni właśnie tej drogi. W uchwale budżetowej na 2020 rok Jan Bronś zaplanował wydatek w kwocie PÓŁ MILIONA złotych na “budowę nawierzchni drogowej w sięgaczu ul. Mikołajczyka z oświetleniem i kanalizacją deszczową”. W opisie inwestycji Jan Bronś napisał:

“W ramach przedmiotowego zadania zostanie wymieniona nawierzchnia znajdującej się obecnie w złym stanie technicznym (nierówna nawierzchnia z kostki betonowej oraz nawierzchnia gruntowa), zostanie rozbudowany system odwodnienia oraz oświetlenie uliczne”.

Fragment uchwały budżetowej na 2020 rok

 

Jan Bronś nie wyjaśnił na sesji, dlaczego akurat ten fragment wewnątrzosiedlowej drogi będzie remontowany. Wiemy natomiast, że remont drogi przy posesji burmistrza to najdroższa inwestycja Sekcji Dróg Miejskich z zaplanowanych zadań drogowych na 2020 rok. Czy również najpilniejsza?

   Stan nawierzchni kilku innych miejskich dróg, z których korzystają codziennie setki oleśniczan, bardziej wymaga przeprowadzenia remontu. Remont sięgacza ul. Mikołajczyka nie jest na pewno zadaniem priorytetowym. Dla pełnej jasności informujemy, że z inwestycji za PÓŁ MILIONA złotych skorzysta 5 rodzin mieszkających obecnie przy rzeczonym sięgaczu. Domy powstały tam stosunkowo niedawno, a na jednej z posesji budowa dopiero się rozpoczęła, tj. "wylano" fundamenty.

 W ocenie Jana Bronsia remont sięgacza Mikołajczyka będzie dla niego samego…“tylko i wyłącznie... uciążliwością” (!) Łączymy się więc z nim w bólu i mamy nadzieję, że mieszkańcy np. ulicy Ogrodowej, Kopernika czy Wiejskiej również będą mogli liczyć niebawem na taką "uciążliwość".

Zobacz tłumaczenia Jana Bronsia na sesji Rady Miasta  link: www.youtube.com/watch

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter