Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2019-12-20 
Drukuj PDF Wyślij link

Rozczarowanie mieszkańców Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

 Mieszkańcy bloku przy ulicy Kopernika 13 mówią, że czują się zwyczajnie oszukani. Pisemne zapewnienia Zakładu Budynków Komunalnych okazały się nic nie warte.

 Mieszkańcy bloku przy ulicy Kopernika 13 czują się zwyczajnie oszukani. Długo zabiegali u zarządcy budynku tj. w Zakładzie Budynków Komunalnych i władz miasta o utworzenie wydzielonego miejsca do przechowania rowerów i wózków dziecięcych. Mieszkańcy słusznie argumentowali, że brak takiego miejsca w pobliżu bloku mieszkalnego utrudnia codzienne funkcjonowanie ich rodzin. Wskazywali,  że rowery i wózki dziecięce, których nie mają gdzie zostawić, niszczeją pozostawione na zewnątrz budynków, zajmując jednocześnie przylegle do nieruchomości chodniki.  Uciążliwość ta wzmaga się szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Brak "wózkowni" powoduję, że rowery i wózki zajmują chodniki. 

Nic nie warte pisemne zapewnienie ZBK

Jeszcze w 2018 roku burmistrz M. Kołaciński deklarował, że takie pomieszczenie zostanie wydzielone. Czego dowodem jest pisemne zapewnienia ZBK z dnia 29.08.2018, fragment pisma cyt. “Komórki do przechowywania rzeczy dla mieszkańców zamieszkałych w budynku przy ul. Mikołaja Kopernika 13C zostaną wykonane i przekazane do końca IV kwartału 2018 roku.”  (skan poniżej)

 

Jak się później okazało urzędnicy ZBK nie wywiązali się z pisemnej deklaracji. Po zmianie władzy, nastąpiła zmiana podejścia do problemu mieszkańców, którzy zaczęli być zwodzeni przez urzędników. Gdy mieszkańcy domagali się w ZBK spełnienia złożonej pisemnej deklaracji, odsyłano ich od jednego działu do drugiego. Pod koniec 2018 roku zwodzono ich, że pomieszczenia powstaną już na wiosnę 2019. Nic takiego się jednak nie stało.  Nie pomogły kolejno złożone petycje do ZBK i do burmistrza Jana Bronsia. 

Interwencja na komisji

Próbując pomóc mieszkańcom, w czerwcu 2019 poruszyłem problem na komisji, której posiedzenie z udziałem dyrekcji zakładu, odbywało się w siedzibie ZBK. Padła wówczas deklaracja o ponowne rozpatrzenia sprawy. Następnie złożyłem dwukrotnie interpelację do burmistrza.   

Niestety do dnia dzisiejszego nie wydzielono pomieszczeń, a ostania prośba mieszkańców złożona do burmistrza J. Bronsia  we wrześniu 2019 roku została odrzucona. W odpowiedzi burmistrz nawet nie pofatygował się by osobiście odpisać mieszkańcom na złożoną do niego petycję. Rozpatrując negatywnie prośbę, wyręczył się pismem podpisanym przez dyrektor ZBK.

Teren, liczne pomieszczenia i boksy magazynowe położone w pobliżu bloku przy Kopernika 13 należą do Gminy Miasta Oleśnicy. Nie potrzeba wielu nakładów finansowych by wydzielić i zagospodarować przyległe pomieszczenia magazynowe do przechowywania rzeczy. Wystarczy odrobina dobrej woli i zrozumienia dla potrzeb mieszkańców. Niestety takiej woli nie ma.

 Jeden z boksów, który stoi pusty. Dlaczego nie można go udostępnić mieszkańcom ? 

Czy komórki powstaną ? 

Ze swojej strony mogę jedynie przeprosić mieszkańców Kopernika 13 za zaistniałą sytuację. Na tę chwilę  wiem czy w ogóle jest szansa w przyszłości na rozwiązanie ich problemu. Ostatnia odpowiedź burmistrza na złożoną interpelację (skan poniżej) nie daje większych nadziei. Ale napewno nie wolno sie poddawać

 


Problem mieszkańców Kopernika 13 opisała Panorama Oleśnicka:

 

 


 


KomentarzePaweł Bielański
2019-12-14 12:11:22
Był plan remontu ulicy Kopernika, ale obecnie ciężko określić czy to w ogóle możliwe.
Maria
2019-12-13 22:51:32
Szkoda pieniędzy na wiate, nie wspominając już o chodniku i oświetleniu drogi dla tych ludzi żeby mogli bezpiecznie dojść do domu. Chodzą nieoświetloną ulicą gdzie jeżdżą Tiry! Czy naprawdę musi dojść do tragedii aby władza zauważyła problem?

Aktualności

Serca MOC!

Prospołeczna i proekoligiczna interpelacja odniosła oczekwiany efekt! Przy ulicy Spacerowej miejska spółka MGK zainstalowała pojemnik w kształcie serca, którego zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek. 

czytaj więcej...
Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...

Newsletter