Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 72
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5585
Data: 2019-07-15 
Drukuj PDF Wyślij link

Jednego mniej! Czekają kolejne

Autor: Paweł Bielański 

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

Jednego mniej

Mieszkańcy ulicy Lwowskiej z nieukrywaną satysfakcją powiadomili mnie, że zielony Daewoo Matiz po ponad 2 latach “parkowania” wreszcie został wywieziony. W sprawie usunięcia nieużywanego pojazdu interpelowałem jeszcze w listopadzie 2018 roku.Ponowiona interpelacja na sesji maju br. odniosła oczekiwany skutek. Cieszy fakt, że odpowiednie służby (tu: ZBK i Policja) podjęły wreszcie skuteczne działania. Miejmy nadzieje, że to dobry prognostyk na przyszłość, a kolejne wraki sukcesywnie będą znikać z osiedlowych parkingów. 

 

Matiz nareszcie zniknął! (artukuł Panorama Oleśnicka)

Wrastają w krajobraz

W swoim archiwum mam kilka podobnych spraw z próśbami mieszkańców o interwencje. Niestety nie zawsze zarządcy terenu i służby działają tak jakby mieszkańcy oczekiwali. Na samym Serbinowie jest kilka warków, które zajmują jakże cenne miejsca parkingowe, powodując zrozumiałą irytację kierowców. Jednym z niechlubnych przykładów jest granatowy Opel Zafira na “angielskich” rejestracjach, który dosłownie wrósł w krajobraz ulicy Sikorskiego. Nie wiem w czym twki problem? Dlaczego odpowiedzialny za ten teren zarządca i służby mają taki problem z usunięciem “anglika””. A może nie widzą tej Zefiry? W sumie wkrótce  będzie całkowicie zamaskowana.

Do problemu wraków będę jeszcze wracał.

Granatowy Opel na dobre wrósł w krajobraz Serbinowa 

 

 


KomentarzeAktualności

Burmistrz Jan Bronś chce kolejnych podwyżek!

 Burmistrz Jan Bronś wprowadza kolejne podwyżki dla mieszkańców Oleśnicy. Podwyżki podatku uderzą również w lokalnych przedsiębiorców 

czytaj więcej...
Strategiczne nawilżanie

 Wydatkując środki publiczne burmistrz jako dysponent miejskiego budżetu powinien kierować się m.in. zasadą gospodarności. Dlaczego zatem kupuje towary i płaci ponad 140% powyżej ceny rynkowej? Czy Skarbnik Miasta firmuje tak beztroską rozrzutność? Kto zarabia krocie kosztem oleśnickich podatników?

czytaj więcej...
Władze Oleśnicy przeciw butelkomatom

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach OBO 2020. Decyzją burmistrza projekt pn. “Butelkomaty dla Oleśnicy” został odrzucony, a mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości poparcia tej proekologicznej inicjatywy. Według burmistrza instalacja butelkomatów nie ma uzasadnienia prawnego, ani ekonomicznego. Czy w Oleśnicy obowiązuje inne prawo niż w innych miastach?

czytaj więcej...
Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...

Newsletter