Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2019-07-15 
Drukuj PDF Wyślij link

Jednego mniej! Czekają kolejne

Autor: Paweł Bielański 

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

Jednego mniej

Mieszkańcy ulicy Lwowskiej z nieukrywaną satysfakcją powiadomili mnie, że zielony Daewoo Matiz po ponad 2 latach “parkowania” wreszcie został wywieziony. W sprawie usunięcia nieużywanego pojazdu interpelowałem jeszcze w listopadzie 2018 roku.Ponowiona interpelacja na sesji maju br. odniosła oczekiwany skutek. Cieszy fakt, że odpowiednie służby (tu: ZBK i Policja) podjęły wreszcie skuteczne działania. Miejmy nadzieje, że to dobry prognostyk na przyszłość, a kolejne wraki sukcesywnie będą znikać z osiedlowych parkingów. 

 

Matiz nareszcie zniknął! (artukuł Panorama Oleśnicka)

Wrastają w krajobraz

W swoim archiwum mam kilka podobnych spraw z próśbami mieszkańców o interwencje. Niestety nie zawsze zarządcy terenu i służby działają tak jakby mieszkańcy oczekiwali. Na samym Serbinowie jest kilka warków, które zajmują jakże cenne miejsca parkingowe, powodując zrozumiałą irytację kierowców. Jednym z niechlubnych przykładów jest granatowy Opel Zafira na “angielskich” rejestracjach, który dosłownie wrósł w krajobraz ulicy Sikorskiego. Nie wiem w czym twki problem? Dlaczego odpowiedzialny za ten teren zarządca i służby mają taki problem z usunięciem “anglika””. A może nie widzą tej Zefiry? W sumie wkrótce  będzie całkowicie zamaskowana.

Do problemu wraków będę jeszcze wracał.

Granatowy Opel na dobre wrósł w krajobraz Serbinowa 

 

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter