Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2019-05-21 
Drukuj PDF Wyślij link

Koszy nie będzie. Za to znaki są dwa!

Autor: Paweł Bielański 

Burmistrz uznaje, że przy ulicy Wrocławskiej  liczba koszy odpady jest wystarczająca. Po złożonej interpelacji zainstalowano nowy słupek przystankowy. Teraz są dwa, tylko po co? 

W sprawie wymiany oznakowania przystanku autobusowego (znak D-15 ) przy ulicy Wrocławskiej składałem interpelację jeszcze w ubiegłym roku. Ponowiłem interpelację w bieżącej kadencji. Ponownie burmistrz Oleśnicy przekazał sprawę do Zarząd Dróg Powiatu. Tym razem ZDP zakwalifikował wreszcie stary zardzewiały znak do wymiany.

 

 Dwa słupki przystankowe przy ulicy Wrocławksiej. Jeden nowy, jeden "stary" z rozkładem jazdy. 

Co dwa to nie jeden? 

Przy zatoce przystankowej zainstalowany został nowy znak, ale o dziwo ten stary mocno zardzewiały dalej pozostał. W jaki celu? Szczerze - nie mam pojęcia. Mamy obecnie sytuację, że na jednym przystanku znajdują się obecnie 2 znaki, w tym nowy bez rozkładów jazdy, a drugi “stary” z mało czytelnymi rozkładami jazdy. Cóż, złośliwy mówią, że “Bereja wiecznie żywy”. Początkowo myślałem, że to tylko kwestia organzacji robót, ale po miesiącu stwierdzam, że nie pozostaje nic innego jak napisać kolejną interpelację -  tym razem o usunięcie znaku.

Podróżny bez kosza

Innym problemem, który jest nader widoczny na terenie przyległym do przystanku to brak kosza na odpady. Pasażerowie wysiadający z autobusów nie mają gdzie wyrzucić śmieci, więc wrzucają odpadki, gdzie tylko wzrok sięgnie, a najczęściej w pas zielni wzdłuż przystanku. Sygnalizowałem ten problem w interpelacji, ale zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor, poinformowała mnie, że nie można ulokować tam kosza na odpady, gdyż może powodować to utrudnienia w ruchu pieszych (skan pisma poniżej).

Wskazałem w kolejnej interpelacji proste rozwiązanie, załączając poniższy przykładowy rysunek słupka przystankowego zintegrowanego z koszem na odpady. Wówczas kosz na odpady nie zajmuje miejsca na chodniku i może być poza jego obrysem. Jednak moja sugestia została zbagatelizowana.

Więcej koszy nie będzie

Ponadto w odpowiedzi na interpelację burmistrz wskazuje, że ilość koszy na odpady wzdłuż ulicy Wrocławskiej jest wystarczająca. Jak się taka deklaracja ma do ilości śmieci wzdłuż ulicy Wrocławskiej? Cóż, wystarczy przejść się na odcinku od targu do budynku Cechu Rzemiosł - ilość zalegających śmieci wzdłuż chodników jest namacalnym dowodem, że koszy jest zbyt mało. Podobnie burmistrz nie przewiduje  zwiększenia ilości koszy przy ulicy Armii Krajowej (mieszkańcy Zielonych Ogrodów sygnalizowali mi taką potrzebę kilkukrotnie)

Co ciekawe, nie tak dawno władze miasta ogłaszały, że czekają na sygnały mieszkańców w sprawie instalacji dodatkowych koszy. Deficyt "śmietników" na ulicy Wrocławskiej i Armii Krajowej mieszkańcy zgłaszają od dawna. Jak wynika z odpowiedzi burmistrza - takie zgłoszenia sensu nie mają. 

Przystanek z zainstalowanym koszem rozwiązał by problem. Władze uważają jednak inaczej.

 


Poniżej odpowiedź burmistrza Oleśnicy na złożoną interpelację. Burmistrz wskazuje, że ilosć koszy (7 szt.) wzdłuż całej  ulicy Wrocławskiej jest wystarczająca.

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter