Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 234
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5570
Data: 2019-05-21 
Drukuj PDF Wyślij link

Koszy nie będzie. Za to znaki są dwa!

Autor: Paweł Bielański 

Burmistrz uznaje, że przy ulicy Wrocławskiej  liczba koszy odpady jest wystarczająca. Po złożonej interpelacji zainstalowano nowy słupek przystankowy. Teraz są dwa, tylko po co? 

W sprawie wymiany oznakowania przystanku autobusowego (znak D-15 ) przy ulicy Wrocławskiej składałem interpelację jeszcze w ubiegłym roku. Ponowiłem interpelację w bieżącej kadencji. Ponownie burmistrz Oleśnicy przekazał sprawę do Zarząd Dróg Powiatu. Tym razem ZDP zakwalifikował wreszcie stary zardzewiały znak do wymiany.

 

 Dwa słupki przystankowe przy ulicy Wrocławksiej. Jeden nowy, jeden "stary" z rozkładem jazdy. 

Co dwa to nie jeden? 

Przy zatoce przystankowej zainstalowany został nowy znak, ale o dziwo ten stary mocno zardzewiały dalej pozostał. W jaki celu? Szczerze - nie mam pojęcia. Mamy obecnie sytuację, że na jednym przystanku znajdują się obecnie 2 znaki, w tym nowy bez rozkładów jazdy, a drugi “stary” z mało czytelnymi rozkładami jazdy. Cóż, złośliwy mówią, że “Bereja wiecznie żywy”. Początkowo myślałem, że to tylko kwestia organzacji robót, ale po miesiącu stwierdzam, że nie pozostaje nic innego jak napisać kolejną interpelację -  tym razem o usunięcie znaku.

Podróżny bez kosza

Innym problemem, który jest nader widoczny na terenie przyległym do przystanku to brak kosza na odpady. Pasażerowie wysiadający z autobusów nie mają gdzie wyrzucić śmieci, więc wrzucają odpadki, gdzie tylko wzrok sięgnie, a najczęściej w pas zielni wzdłuż przystanku. Sygnalizowałem ten problem w interpelacji, ale zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor, poinformowała mnie, że nie można ulokować tam kosza na odpady, gdyż może powodować to utrudnienia w ruchu pieszych (skan pisma poniżej).

Wskazałem w kolejnej interpelacji proste rozwiązanie, załączając poniższy przykładowy rysunek słupka przystankowego zintegrowanego z koszem na odpady. Wówczas kosz na odpady nie zajmuje miejsca na chodniku i może być poza jego obrysem. Jednak moja sugestia została zbagatelizowana.

Więcej koszy nie będzie

Ponadto w odpowiedzi na interpelację burmistrz wskazuje, że ilość koszy na odpady wzdłuż ulicy Wrocławskiej jest wystarczająca. Jak się taka deklaracja ma do ilości śmieci wzdłuż ulicy Wrocławskiej? Cóż, wystarczy przejść się na odcinku od targu do budynku Cechu Rzemiosł - ilość zalegających śmieci wzdłuż chodników jest namacalnym dowodem, że koszy jest zbyt mało. Podobnie burmistrz nie przewiduje  zwiększenia ilości koszy przy ulicy Armii Krajowej (mieszkańcy Zielonych Ogrodów sygnalizowali mi taką potrzebę kilkukrotnie)

Co ciekawe, nie tak dawno władze miasta ogłaszały, że czekają na sygnały mieszkańców w sprawie instalacji dodatkowych koszy. Deficyt "śmietników" na ulicy Wrocławskiej i Armii Krajowej mieszkańcy zgłaszają od dawna. Jak wynika z odpowiedzi burmistrza - takie zgłoszenia sensu nie mają. 

Przystanek z zainstalowanym koszem rozwiązał by problem. Władze uważają jednak inaczej.

 


Poniżej odpowiedź burmistrza Oleśnicy na złożoną interpelację. Burmistrz wskazuje, że ilosć koszy (7 szt.) wzdłuż całej  ulicy Wrocławskiej jest wystarczająca.

 

 


KomentarzeAktualności

WORD i Rynek

Sprawa ankiet konsultacyjnych, którą podnosiłem na sesji w interpelacjach skutkowała dość burzliwą dyskusją, którą opisała Panorama Oleśnicka 

czytaj więcej...
Zapytajmy mieszkańców!

Na majowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelacje w sprawie przeprowadzenia ankiet konsultacyjnych wśród mieszkańców Oleśnicy

czytaj więcej...
Raport i debata o stanie gminy za 2018 rok

 Radnym i mieszkańcom zgodnie z nowym obowiązkiem ustawowym przedstawiono raport o stanie gminy miasta Oleśnicy za 2018 r.

czytaj więcej...
Koszy nie będzie. Za to znaki są dwa!

Burmistrz uznaje, że przy ulicy Wrocławskiej  liczba koszy odpady jest wystarczająca. Po złożonej interpelacji zainstalowano nowy słupek przystankowy. Teraz są dwa, tylko po co? 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku

Złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. 

czytaj więcej...
Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

czytaj więcej...

Newsletter