Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2019-04-27 
Drukuj PDF Wyślij link

Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

Ku uciesze najmłodszych mieszkańców osiedla Serbinów powstał nowy plac zabaw w Parku Mikołaja Kopernika. Poprzedni parkowy plac zabaw składał się z drewnianych urządzeń zabawowych, które z upływem lat mocno się zużyły, a ich remont był już nieopłacalny.

W sprawie budowy nowego parkowego placu zabaw składałem dwukrotnie interpelacją ostatnią w 2017 roku link: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6879/park-kopernika-wymiana-urzadzen-zabawowych-w-2018-r

Wyposażenie placu zabaw

Inwestycję prowadził Zakład Budynków Komunalnych, który w drodze przetargu wyłonił wykonawcę. Zwycięską ofertę złożyła firma MAGIC DARDEN z Pakości, która wykonała plac zabaw za kwotę 80541 PLN (brutto).

Cała strefa placu zabaw została wygrodzona

Na tablicy z regulaminem brakuje informacji o administratorze placu zabaw - tu: ZBK 

Plac zabaw zmienił swoją lokalizację i został przesunięty bliżej środkowej części parku. Zamontowane zostały małe urządzenie zabawowe, karuzela platformowa, huśtawka wagowa, huśtawka wahadłowa (przeniesiona ze “starego" placu), wykonano również piaskownicę. Dla rodziców pilnujących swoje pociechy przewidziano dwie ławki. W obrębie placu zabaw tworzono mini strefę piknikową, która została wyłożona nawierzchnią trawiastą, a na pozostałej wygrodzonej części wysypano nawierzchnię piaskową. 

Wyschnięta trawa 

Niestety nie przewidziano, że wyłożona z rolki nawierzchnia trawiasta wymagać będzie nawodnienia. Bezdeszczowa aura i brak podlewania spowodował, że trawa na znacznej części mimi strefy piknikowej niemal całkowicie obumarła. Czy uda się trawę jeszcze uratować, tak aby zakorzeniła się głębiej?  Z pewnością należy pilnie intensywnie nawodnić tą zieloną część placu zabaw. Problem wysychającej trawy zgłosiłem do dyrekcji ZBK.   

Trawa wyłożona z rolki tworzy mini strefę piknikową. Brak opadów spowodował, że trawa niemal całkowicie wysłcha - konieczne jest jej  pilne nawodnienie. 

Plac zabaw to kolejny etap rewitalizacji parku

Budowa placu zabaw stanowi kolejny etap rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika. W 2016 roku na terenie parku zainstalowano plenerową siłownie i utwardzono ścieżki dla spacerowiczów. W 2018 roku dzięki zaangażowaniu mieszkańców osiedla Serbinów, w ramach budżetu obywatelskiego, udało się pozyskać długo oczekiwane oświetlenie parku. Obecnie tereny parkowe czekają jeszcze na nasadzenia nowych drzew. Będą to nasadzenia zastępcze w miejsce cześć usuniętego starodrzewia, których stan zagrażał bezpieczeństwu spacerowiczom.

Nierozwiązywalny problem? 

Problem dla odpoczywających w parku rodziców i dzieci pozostają amatorzy procentowych trunków, którzy wciąż bez żadnych ograniczeń "imprezują" na terenie przyległym do sklepu Biedronka. Choć problem jest wszystkim znany, kilkakrotnie zgłaszany służbom miejskim niestety nadal pozostaje nierozwiązany.


Komentarzez Kopernika
2019-05-06 12:29:46
Trawa uschnie, bo jest rozłożona na piasku. Ktoś odwalił fuszerkę

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter