Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 96
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5518
Data: 2019-04-27 
Drukuj PDF Wyślij link

Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

Ku uciesze najmłodszych mieszkańców osiedla Serbinów powstał nowy plac zabaw w Parku Mikołaja Kopernika. Poprzedni parkowy plac zabaw składał się z drewnianych urządzeń zabawowych, które z upływem lat mocno się zużyły, a ich remont był już nieopłacalny.

W sprawie budowy nowego parkowego placu zabaw składałem dwukrotnie interpelacją ostatnią w 2017 roku link: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6879/park-kopernika-wymiana-urzadzen-zabawowych-w-2018-r

Wyposażenie placu zabaw

Inwestycję prowadził Zakład Budynków Komunalnych, który w drodze przetargu wyłonił wykonawcę. Zwycięską ofertę złożyła firma MAGIC DARDEN z Pakości, która wykonała plac zabaw za kwotę 80541 PLN (brutto).

Cała strefa placu zabaw została wygrodzona

Na tablicy z regulaminem brakuje informacji o administratorze placu zabaw - tu: ZBK 

Plac zabaw zmienił swoją lokalizację i został przesunięty bliżej środkowej części parku. Zamontowane zostały małe urządzenie zabawowe, karuzela platformowa, huśtawka wagowa, huśtawka wahadłowa (przeniesiona ze “starego" placu), wykonano również piaskownicę. Dla rodziców pilnujących swoje pociechy przewidziano dwie ławki. W obrębie placu zabaw tworzono mini strefę piknikową, która została wyłożona nawierzchnią trawiastą, a na pozostałej wygrodzonej części wysypano nawierzchnię piaskową. 

Wyschnięta trawa 

Niestety nie przewidziano, że wyłożona z rolki nawierzchnia trawiasta wymagać będzie nawodnienia. Bezdeszczowa aura i brak podlewania spowodował, że trawa na znacznej części mimi strefy piknikowej niemal całkowicie obumarła. Czy uda się trawę jeszcze uratować, tak aby zakorzeniła się głębiej?  Z pewnością należy pilnie intensywnie nawodnić tą zieloną część placu zabaw. Problem wysychającej trawy zgłosiłem do dyrekcji ZBK.   

Trawa wyłożona z rolki tworzy mini strefę piknikową. Brak opadów spowodował, że trawa niemal całkowicie wysłcha - konieczne jest jej  pilne nawodnienie. 

Plac zabaw to kolejny etap rewitalizacji parku

Budowa placu zabaw stanowi kolejny etap rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika. W 2016 roku na terenie parku zainstalowano plenerową siłownie i utwardzono ścieżki dla spacerowiczów. W 2018 roku dzięki zaangażowaniu mieszkańców osiedla Serbinów, w ramach budżetu obywatelskiego, udało się pozyskać długo oczekiwane oświetlenie parku. Obecnie tereny parkowe czekają jeszcze na nasadzenia nowych drzew. Będą to nasadzenia zastępcze w miejsce cześć usuniętego starodrzewia, których stan zagrażał bezpieczeństwu spacerowiczom.

Nierozwiązywalny problem? 

Problem dla odpoczywających w parku rodziców i dzieci pozostają amatorzy procentowych trunków, którzy wciąż bez żadnych ograniczeń "imprezują" na terenie przyległym do sklepu Biedronka. Choć problem jest wszystkim znany, kilkakrotnie zgłaszany służbom miejskim niestety nadal pozostaje nierozwiązany.


Komentarzez Kopernika
2019-05-06 12:29:46
Trawa uschnie, bo jest rozłożona na piasku. Ktoś odwalił fuszerkę

Aktualności

Oleśnica bez plastiku

Złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. 

czytaj więcej...
Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

czytaj więcej...
Walka o jawność działania władz

Po raz kolejny przewodniczący Komisji Rewizyjnej wyrzucił przedstawicieli lokalnych mediów z obrad komisji.  Na działania radnego Marka Czarneckiego wniesiono skargi. 

czytaj więcej...
Rozszerzenie wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Wsparcie dla rodziców podejmujących trud założenia rodziny wielodzietnej to ważny element prospołecznej polityki miasta. Interpeluję o rozszerzenia programu Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

czytaj więcej...
Rządzącym zabrakło argumentów

Rządzący miastem radni z klubu Jana Bronsia nawet nie podjęli dyskusji w temacie wyższych bonifikat dla mieszkańców.  Oleśniczanie zapłącą drożej i mogą jednynie pozadrościć tańszych opłat przekształceniowych mieszkańcom pobliskiego Bierutowa.

czytaj więcej...
Jakość transmisji z sesji

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

czytaj więcej...

Newsletter