Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 96
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5518
Data: 2019-03-10 
Drukuj PDF Wyślij link

Rozszerzenie wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Autor: Paweł Bielański 

Wsparcie dla rodziców podejmujących trud założenia rodziny wielodzietnej to ważny element prospołecznej polityki miasta. Interpeluję o rozszerzenia programu Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

 Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie o Karcie Dużej Rodziny  – od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku. To cenne wsparcie dla rodziców.  

Od 1 stycznia 2019r. rodzice zyskali dodatkowe wsparcie 

  Rozszerzenie oleśnickiego programu

   Na wniosek oleśnickich rodziców wychowujących dzieci w rodzinie wielodzietnej interpeluję do Burmistrza Oleśnicy w sprawie rozszerzenia uprawnień do korzystania z ulg wynikających z nowych założeń ustawowych dotyczących Karty Dużej Rodziny. Powszechnie wiadomym jest fakt, że  nie jest łatwe wychowanie większej liczby dzieci, a nie lada wyzwaniem finansowym jest utrzymanie dużej rodziny. Dlatego mam nadzieję, że rozszerzenie oleśnickiego programu dla rodzin wielodzietnych będzie odczuwalnym wsparciem i docenieniem trudu rodziców, którzy podejmują się wyzwania wychowania trójki i więcej małych oleśniczan. Promowanie modelu rodziny wielodzietnej to ważny element społecznej polityki miasta, a rozszerzenie uprawnień dla rodziców korzystających z Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny będzie namacalnym dowodem prospołecznej działań lokalnych władz.

Należy również pamiętać, że pod względem liczby mieszkańców Oleśnica "kurczy się", dane statystyczne nie napawają optymizmem. Dlatego każde działania sprzyjające zwiększeniu liczby mieszkańców naszego miasta jest w mojej ocenie jak najbardziej uzasadnione.   


Interpelacja w sprawie rozszerzenia ulg dla rodziców rodzin wielodzietnych w programie Oleśnicka Karta Dużej Rodziny


KomentarzeAktualności

Oleśnica bez plastiku

Złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. 

czytaj więcej...
Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

czytaj więcej...
Walka o jawność działania władz

Po raz kolejny przewodniczący Komisji Rewizyjnej wyrzucił przedstawicieli lokalnych mediów z obrad komisji.  Na działania radnego Marka Czarneckiego wniesiono skargi. 

czytaj więcej...
Rozszerzenie wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Wsparcie dla rodziców podejmujących trud założenia rodziny wielodzietnej to ważny element prospołecznej polityki miasta. Interpeluję o rozszerzenia programu Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

czytaj więcej...
Rządzącym zabrakło argumentów

Rządzący miastem radni z klubu Jana Bronsia nawet nie podjęli dyskusji w temacie wyższych bonifikat dla mieszkańców.  Oleśniczanie zapłącą drożej i mogą jednynie pozadrościć tańszych opłat przekształceniowych mieszkańcom pobliskiego Bierutowa.

czytaj więcej...
Jakość transmisji z sesji

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

czytaj więcej...

Newsletter