Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2019-03-10 
Drukuj PDF Wyślij link

Rozszerzenie wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Autor: Paweł Bielański 

Wsparcie dla rodziców podejmujących trud założenia rodziny wielodzietnej to ważny element prospołecznej polityki miasta. Interpeluję o rozszerzenia programu Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

 Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie o Karcie Dużej Rodziny  – od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku. To cenne wsparcie dla rodziców.  

Od 1 stycznia 2019r. rodzice zyskali dodatkowe wsparcie 

  Rozszerzenie oleśnickiego programu

   Na wniosek oleśnickich rodziców wychowujących dzieci w rodzinie wielodzietnej interpeluję do Burmistrza Oleśnicy w sprawie rozszerzenia uprawnień do korzystania z ulg wynikających z nowych założeń ustawowych dotyczących Karty Dużej Rodziny. Powszechnie wiadomym jest fakt, że  nie jest łatwe wychowanie większej liczby dzieci, a nie lada wyzwaniem finansowym jest utrzymanie dużej rodziny. Dlatego mam nadzieję, że rozszerzenie oleśnickiego programu dla rodzin wielodzietnych będzie odczuwalnym wsparciem i docenieniem trudu rodziców, którzy podejmują się wyzwania wychowania trójki i więcej małych oleśniczan. Promowanie modelu rodziny wielodzietnej to ważny element społecznej polityki miasta, a rozszerzenie uprawnień dla rodziców korzystających z Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny będzie namacalnym dowodem prospołecznej działań lokalnych władz.

Należy również pamiętać, że pod względem liczby mieszkańców Oleśnica "kurczy się", dane statystyczne nie napawają optymizmem. Dlatego każde działania sprzyjające zwiększeniu liczby mieszkańców naszego miasta jest w mojej ocenie jak najbardziej uzasadnione.   


Interpelacja w sprawie rozszerzenia ulg dla rodziców rodzin wielodzietnych w programie Oleśnicka Karta Dużej Rodziny


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter