Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2019-01-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Jakość transmisji z sesji

Autor: Paweł Bielański  

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

Celem zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania organów władzy publicznej wprowadzono ustawowy obowiązek transmitowania i nagrywania obrad rady gminy za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz udostępniane ich w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej.


Kadr z transmisji obrad Rady Miasta Oleśnicy

Transmisje obrad Rady Miasta Oleśnicy odbywały się w poprzednich kadencjach, a ilość mieszkańców Oleśnicy śledzących "na żywo" obrady miejskiej rady stale rośnie. Mieszkańcy którzy śledzą sesje zgłaszają problemy z jakością transmisji m.in. częste "zacinanie się" transmisji oraz problemy z głosem (opóźniony w stosunku do obrazu). Na Państwa prośbe, celem poprawy jakości wideorelacji, złożyłem interpelację do burmistrza (treść odpowiedzi na interpelajcę poniżej)

Generalnie wg. informacji przekazanych przez burmistrza Jana Bronsia, problem leży po stronie... internautów czyt. mieszkańców śledzących transmisję, a dokładniej ograniczeń sprzętowych i łącz internetowych, które wykorzystują do oglądania relacji oraz wysokiej jakości nadawanej transmisji w jakości FullHD ?!

Jako radny w czasie obrad Rady Miasta jestem po drugiej stronie kamery, zatem nie śledzę transmisji na stronie Urzędu Miasta. Ocenę tej sytuacji i istotę problemu pozostawiam zatem Państwu. 

 

Odpowiedź burmistrza na interpelację:


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter