Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 19
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5547
Data: 2019-01-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Jakość transmisji z sesji

Autor: Paweł Bielański  

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

Celem zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania organów władzy publicznej wprowadzono ustawowy obowiązek transmitowania i nagrywania obrad rady gminy za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz udostępniane ich w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej.


Kadr z transmisji obrad Rady Miasta Oleśnicy

Transmisje obrad Rady Miasta Oleśnicy odbywały się w poprzednich kadencjach, a ilość mieszkańców Oleśnicy śledzących "na żywo" obrady miejskiej rady stale rośnie. Mieszkańcy którzy śledzą sesje zgłaszają problemy z jakością transmisji m.in. częste "zacinanie się" transmisji oraz problemy z głosem (opóźniony w stosunku do obrazu). Na Państwa prośbe, celem poprawy jakości wideorelacji, złożyłem interpelację do burmistrza (treść odpowiedzi na interpelajcę poniżej)

Generalnie wg. informacji przekazanych przez burmistrza Jana Bronsia, problem leży po stronie... internautów czyt. mieszkańców śledzących transmisję, a dokładniej ograniczeń sprzętowych i łącz internetowych, które wykorzystują do oglądania relacji oraz wysokiej jakości nadawanej transmisji w jakości FullHD ?!

Jako radny w czasie obrad Rady Miasta jestem po drugiej stronie kamery, zatem nie śledzę transmisji na stronie Urzędu Miasta. Ocenę tej sytuacji i istotę problemu pozostawiam zatem Państwu. 

 

Odpowiedź burmistrza na interpelację:


KomentarzeAktualności

Walka o jawność działania władz

Po raz kolejny przewodniczący Komisji Rewizyjnej wyrzucił przedstawicieli lokalnych mediów z obrad komisji.  Na działania radnego Marka Czarneckiego wniesiono skargi. 

czytaj więcej...
Rozszerzenie wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Wsparcie dla rodziców podejmujących trud założenia rodziny wielodzietnej to ważny element prospołecznej polityki miasta. Interpeluję o rozszerzenia programu Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

czytaj więcej...
Rządzącym zabrakło argumentów

Rządzący miastem radni z klubu Jana Bronsia nawet nie podjęli dyskusji w temacie wyższych bonifikat dla mieszkańców.  Oleśniczanie zapłącą drożej i mogą jednynie pozadrościć tańszych opłat przekształceniowych mieszkańcom pobliskiego Bierutowa.

czytaj więcej...
Jakość transmisji z sesji

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

czytaj więcej...
Rolowanie komisji

Rządzące miastem ugrupowanie Klubu Radnych Jana Bronsia zlikwidowało trzy komisje stałe Rady Miasta. W konsekwencji komisje zostały "zrolowane" i nie wszyscy chętni radni mogli zapisać się do pracy w komisji Budżetu i Infrastruktury

czytaj więcej...
Gala oleśnickich krwiodawców 2018

W zacnym gronie oleśnickich krwiodawców miałem zaczyt uczestniczyć w uroczystej gali Zarządu Rejonowego PCK

czytaj więcej...

Newsletter