Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 234
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5570
Data: 2019-01-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Jakość transmisji z sesji

Autor: Paweł Bielański  

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

Celem zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania organów władzy publicznej wprowadzono ustawowy obowiązek transmitowania i nagrywania obrad rady gminy za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz udostępniane ich w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej.


Kadr z transmisji obrad Rady Miasta Oleśnicy

Transmisje obrad Rady Miasta Oleśnicy odbywały się w poprzednich kadencjach, a ilość mieszkańców Oleśnicy śledzących "na żywo" obrady miejskiej rady stale rośnie. Mieszkańcy którzy śledzą sesje zgłaszają problemy z jakością transmisji m.in. częste "zacinanie się" transmisji oraz problemy z głosem (opóźniony w stosunku do obrazu). Na Państwa prośbe, celem poprawy jakości wideorelacji, złożyłem interpelację do burmistrza (treść odpowiedzi na interpelajcę poniżej)

Generalnie wg. informacji przekazanych przez burmistrza Jana Bronsia, problem leży po stronie... internautów czyt. mieszkańców śledzących transmisję, a dokładniej ograniczeń sprzętowych i łącz internetowych, które wykorzystują do oglądania relacji oraz wysokiej jakości nadawanej transmisji w jakości FullHD ?!

Jako radny w czasie obrad Rady Miasta jestem po drugiej stronie kamery, zatem nie śledzę transmisji na stronie Urzędu Miasta. Ocenę tej sytuacji i istotę problemu pozostawiam zatem Państwu. 

 

Odpowiedź burmistrza na interpelację:


KomentarzeAktualności

WORD i Rynek

Sprawa ankiet konsultacyjnych, którą podnosiłem na sesji w interpelacjach skutkowała dość burzliwą dyskusją, którą opisała Panorama Oleśnicka 

czytaj więcej...
Zapytajmy mieszkańców!

Na majowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelacje w sprawie przeprowadzenia ankiet konsultacyjnych wśród mieszkańców Oleśnicy

czytaj więcej...
Raport i debata o stanie gminy za 2018 rok

 Radnym i mieszkańcom zgodnie z nowym obowiązkiem ustawowym przedstawiono raport o stanie gminy miasta Oleśnicy za 2018 r.

czytaj więcej...
Koszy nie będzie. Za to znaki są dwa!

Burmistrz uznaje, że przy ulicy Wrocławskiej  liczba koszy odpady jest wystarczająca. Po złożonej interpelacji zainstalowano nowy słupek przystankowy. Teraz są dwa, tylko po co? 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku

Złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. 

czytaj więcej...
Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

czytaj więcej...

Newsletter