Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 72
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5585
Data: 2019-01-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Jakość transmisji z sesji

Autor: Paweł Bielański  

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

Celem zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania organów władzy publicznej wprowadzono ustawowy obowiązek transmitowania i nagrywania obrad rady gminy za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz udostępniane ich w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej.


Kadr z transmisji obrad Rady Miasta Oleśnicy

Transmisje obrad Rady Miasta Oleśnicy odbywały się w poprzednich kadencjach, a ilość mieszkańców Oleśnicy śledzących "na żywo" obrady miejskiej rady stale rośnie. Mieszkańcy którzy śledzą sesje zgłaszają problemy z jakością transmisji m.in. częste "zacinanie się" transmisji oraz problemy z głosem (opóźniony w stosunku do obrazu). Na Państwa prośbe, celem poprawy jakości wideorelacji, złożyłem interpelację do burmistrza (treść odpowiedzi na interpelajcę poniżej)

Generalnie wg. informacji przekazanych przez burmistrza Jana Bronsia, problem leży po stronie... internautów czyt. mieszkańców śledzących transmisję, a dokładniej ograniczeń sprzętowych i łącz internetowych, które wykorzystują do oglądania relacji oraz wysokiej jakości nadawanej transmisji w jakości FullHD ?!

Jako radny w czasie obrad Rady Miasta jestem po drugiej stronie kamery, zatem nie śledzę transmisji na stronie Urzędu Miasta. Ocenę tej sytuacji i istotę problemu pozostawiam zatem Państwu. 

 

Odpowiedź burmistrza na interpelację:


KomentarzeAktualności

Burmistrz Jan Bronś chce kolejnych podwyżek!

 Burmistrz Jan Bronś wprowadza kolejne podwyżki dla mieszkańców Oleśnicy. Podwyżki podatku uderzą również w lokalnych przedsiębiorców 

czytaj więcej...
Strategiczne nawilżanie

 Wydatkując środki publiczne burmistrz jako dysponent miejskiego budżetu powinien kierować się m.in. zasadą gospodarności. Dlaczego zatem kupuje towary i płaci ponad 140% powyżej ceny rynkowej? Czy Skarbnik Miasta firmuje tak beztroską rozrzutność? Kto zarabia krocie kosztem oleśnickich podatników?

czytaj więcej...
Władze Oleśnicy przeciw butelkomatom

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach OBO 2020. Decyzją burmistrza projekt pn. “Butelkomaty dla Oleśnicy” został odrzucony, a mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości poparcia tej proekologicznej inicjatywy. Według burmistrza instalacja butelkomatów nie ma uzasadnienia prawnego, ani ekonomicznego. Czy w Oleśnicy obowiązuje inne prawo niż w innych miastach?

czytaj więcej...
Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...

Newsletter