Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-12-03 
Drukuj PDF Wyślij link

Kiedy remont dworca PKP?

Autor: Paweł Bielański 

Czy burmistrz Oleśnicy Jan Bronś przejmie od PKP i wyremontuje budynek dworca? To była jedna z jego obietnic wyborczych. Z takim pytaniem zwrócili się do władz miasta reporteży wrocławskich "Faktów".

 

 

Kiedy przejęcie i remont dworca PKP?

Powyższe pytanie zadaje szerokie grono mieszkańców Oleśnicy. Deklaracja wyborcza obecnych władrzy miasta była jasna - przejęcie dworca celem jego remontu. Podjęcie działań celem spełnienia złożonej obietnicy to zapewne złożony proces, dlatego ze zrozumieniem przyjmuję fakt, że na przejęcie i remont budynku dworca PKP poczekamy. Ile miesięcy? Ile lat? Tego tak naprawdę nie wie obecnie nikt. Ba! Tej wiedzy nie mają nawet autor (-rzy) złożonej deklaracji. Obietnica odrestaurowania dworca, wzmocniona wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego mocno zakorzeniła się w świadomość oleśniczan. Z początkiem kadencji lokalne media pytają o termin remontu dworca, który stracił swoją bezpieczną funkcjonalność i praktycznie powinien być zamknięty. Sprawa jest istotna nie tylko dla lokalnej społeczności, dlatego odbija się coraz większym echem. W tej sprawie z pytaniami do miejskich radnych i burmistrza Jana Bronsia, tuż przed ostatnią sesją Rady Miasta, zwrócili się również reporterzy wrocławskich "Faktów".

Obietnica wyborcza komitetu Jana Bronsia przedstawiona w kampanii wzmocniona była przedstawioną wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego

Miałem okazję podzielić się z widzami TVP 3 Wrocław swoją opinią - zapraszam do obejrzenia materiału (od 00:13:15) wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830. I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, standardem jest, że radni z racji pełnionej funkcji często są pytani przez media o sposób rozwiązania problemów, które dotykają mieszkańców. Co mnie zaskoczyło, a raczej zdziwiło? To słowa burmistrza Jana Bronsia i jego stwierdzenie wygłoszone na sesji Rady Miasta, że wizyta reporterów "Faktów" w ratuszu odbyła się "na zaproszenie radnego Pawła Bielańskiego" (sic!). Dementując słowa burmistrza, że nie jest to moja zasługa, nie otrzymałem odpowiedzi, skąd burmistrz ma te nieprawdziwe informacje.

Co tak naprawdę wiemy dziś w sprawie remontu dworca PKP?

Radny Michał Kołaciński (były burmistrz Oleśnicy) po raz kolejny poinformował opinię publiczną, że remont dworca PKP przewidziany jest wg planów dopiero za 5 lat tj. w 2023 roku. Takie informacje uzyskał podczas rozmów, które jako burmistrz Oleśnicy prowadził z przedstawicielami właściciela budynku dworcowego tj. PKP Nieruchomości S.A. Czy obecnie rządzącym włodarzom Oleśnicy uda się spełnić obietnicę przejęcia terenów PKP, a tym samym przyspieszyć odnowienie budynku dworcowego?

Relacja wizyty reporterów TVP3: wroclaw.tvp.pl/40188354/co-z-remontem-olesnickiego-dworca-mieszkancy-chca-dotrzymania-obietnicy

Reportaż TVP3 Oleśnicy od 13m:15s, link:  wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter