Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 72
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5585
Data: 2018-12-03 
Drukuj PDF Wyślij link

Kiedy remont dworca PKP?

Autor: Paweł Bielański 

Czy burmistrz Oleśnicy Jan Bronś przejmie od PKP i wyremontuje budynek dworca? To była jedna z jego obietnic wyborczych. Z takim pytaniem zwrócili się do władz miasta reporteży wrocławskich "Faktów".

 

 

Kiedy przejęcie i remont dworca PKP?

Powyższe pytanie zadaje szerokie grono mieszkańców Oleśnicy. Deklaracja wyborcza obecnych władrzy miasta była jasna - przejęcie dworca celem jego remontu. Podjęcie działań celem spełnienia złożonej obietnicy to zapewne złożony proces, dlatego ze zrozumieniem przyjmuję fakt, że na przejęcie i remont budynku dworca PKP poczekamy. Ile miesięcy? Ile lat? Tego tak naprawdę nie wie obecnie nikt. Ba! Tej wiedzy nie mają nawet autor (-rzy) złożonej deklaracji. Obietnica odrestaurowania dworca, wzmocniona wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego mocno zakorzeniła się w świadomość oleśniczan. Z początkiem kadencji lokalne media pytają o termin remontu dworca, który stracił swoją bezpieczną funkcjonalność i praktycznie powinien być zamknięty. Sprawa jest istotna nie tylko dla lokalnej społeczności, dlatego odbija się coraz większym echem. W tej sprawie z pytaniami do miejskich radnych i burmistrza Jana Bronsia, tuż przed ostatnią sesją Rady Miasta, zwrócili się również reporterzy wrocławskich "Faktów".

Obietnica wyborcza komitetu Jana Bronsia przedstawiona w kampanii wzmocniona była przedstawioną wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego

Miałem okazję podzielić się z widzami TVP 3 Wrocław swoją opinią - zapraszam do obejrzenia materiału (od 00:13:15) wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830. I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, standardem jest, że radni z racji pełnionej funkcji często są pytani przez media o sposób rozwiązania problemów, które dotykają mieszkańców. Co mnie zaskoczyło, a raczej zdziwiło? To słowa burmistrza Jana Bronsia i jego stwierdzenie wygłoszone na sesji Rady Miasta, że wizyta reporterów "Faktów" w ratuszu odbyła się "na zaproszenie radnego Pawła Bielańskiego" (sic!). Dementując słowa burmistrza, że nie jest to moja zasługa, nie otrzymałem odpowiedzi, skąd burmistrz ma te nieprawdziwe informacje.

Co tak naprawdę wiemy dziś w sprawie remontu dworca PKP?

Radny Michał Kołaciński (były burmistrz Oleśnicy) po raz kolejny poinformował opinię publiczną, że remont dworca PKP przewidziany jest wg planów dopiero za 5 lat tj. w 2023 roku. Takie informacje uzyskał podczas rozmów, które jako burmistrz Oleśnicy prowadził z przedstawicielami właściciela budynku dworcowego tj. PKP Nieruchomości S.A. Czy obecnie rządzącym włodarzom Oleśnicy uda się spełnić obietnicę przejęcia terenów PKP, a tym samym przyspieszyć odnowienie budynku dworcowego?

Relacja wizyty reporterów TVP3: wroclaw.tvp.pl/40188354/co-z-remontem-olesnickiego-dworca-mieszkancy-chca-dotrzymania-obietnicy

Reportaż TVP3 Oleśnicy od 13m:15s, link:  wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830


KomentarzeAktualności

Burmistrz Jan Bronś chce kolejnych podwyżek!

 Burmistrz Jan Bronś wprowadza kolejne podwyżki dla mieszkańców Oleśnicy. Podwyżki podatku uderzą również w lokalnych przedsiębiorców 

czytaj więcej...
Strategiczne nawilżanie

 Wydatkując środki publiczne burmistrz jako dysponent miejskiego budżetu powinien kierować się m.in. zasadą gospodarności. Dlaczego zatem kupuje towary i płaci ponad 140% powyżej ceny rynkowej? Czy Skarbnik Miasta firmuje tak beztroską rozrzutność? Kto zarabia krocie kosztem oleśnickich podatników?

czytaj więcej...
Władze Oleśnicy przeciw butelkomatom

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach OBO 2020. Decyzją burmistrza projekt pn. “Butelkomaty dla Oleśnicy” został odrzucony, a mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości poparcia tej proekologicznej inicjatywy. Według burmistrza instalacja butelkomatów nie ma uzasadnienia prawnego, ani ekonomicznego. Czy w Oleśnicy obowiązuje inne prawo niż w innych miastach?

czytaj więcej...
Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...

Newsletter