Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 69
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5539
Data: 2018-12-03 
Drukuj PDF Wyślij link

Kiedy remont dworca PKP?

Autor: Paweł Bielański 

Czy burmistrz Oleśnicy Jan Bronś przejmie od PKP i wyremontuje budynek dworca? To była jedna z jego obietnic wyborczych. Z takim pytaniem zwrócili się do władz miasta reporteży wrocławskich "Faktów".

 

 

Kiedy przejęcie i remont dworca PKP?

Powyższe pytanie zadaje szerokie grono mieszkańców Oleśnicy. Deklaracja wyborcza obecnych władrzy miasta była jasna - przejęcie dworca celem jego remontu. Podjęcie działań celem spełnienia złożonej obietnicy to zapewne złożony proces, dlatego ze zrozumieniem przyjmuję fakt, że na przejęcie i remont budynku dworca PKP poczekamy. Ile miesięcy? Ile lat? Tego tak naprawdę nie wie obecnie nikt. Ba! Tej wiedzy nie mają nawet autor (-rzy) złożonej deklaracji. Obietnica odrestaurowania dworca, wzmocniona wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego mocno zakorzeniła się w świadomość oleśniczan. Z początkiem kadencji lokalne media pytają o termin remontu dworca, który stracił swoją bezpieczną funkcjonalność i praktycznie powinien być zamknięty. Sprawa jest istotna nie tylko dla lokalnej społeczności, dlatego odbija się coraz większym echem. W tej sprawie z pytaniami do miejskich radnych i burmistrza Jana Bronsia, tuż przed ostatnią sesją Rady Miasta, zwrócili się również reporterzy wrocławskich "Faktów".

Obietnica wyborcza komitetu Jana Bronsia przedstawiona w kampanii wzmocniona była przedstawioną wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego

Miałem okazję podzielić się z widzami TVP 3 Wrocław swoją opinią - zapraszam do obejrzenia materiału (od 00:13:15) wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830. I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, standardem jest, że radni z racji pełnionej funkcji często są pytani przez media o sposób rozwiązania problemów, które dotykają mieszkańców. Co mnie zaskoczyło, a raczej zdziwiło? To słowa burmistrza Jana Bronsia i jego stwierdzenie wygłoszone na sesji Rady Miasta, że wizyta reporterów "Faktów" w ratuszu odbyła się "na zaproszenie radnego Pawła Bielańskiego" (sic!). Dementując słowa burmistrza, że nie jest to moja zasługa, nie otrzymałem odpowiedzi, skąd burmistrz ma te nieprawdziwe informacje.

Co tak naprawdę wiemy dziś w sprawie remontu dworca PKP?

Radny Michał Kołaciński (były burmistrz Oleśnicy) po raz kolejny poinformował opinię publiczną, że remont dworca PKP przewidziany jest wg planów dopiero za 5 lat tj. w 2023 roku. Takie informacje uzyskał podczas rozmów, które jako burmistrz Oleśnicy prowadził z przedstawicielami właściciela budynku dworcowego tj. PKP Nieruchomości S.A. Czy obecnie rządzącym włodarzom Oleśnicy uda się spełnić obietnicę przejęcia terenów PKP, a tym samym przyspieszyć odnowienie budynku dworcowego?

Relacja wizyty reporterów TVP3: wroclaw.tvp.pl/40188354/co-z-remontem-olesnickiego-dworca-mieszkancy-chca-dotrzymania-obietnicy

Reportaż TVP3 Oleśnicy od 13m:15s, link:  wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830


KomentarzeAktualności

Jakość transmisji z sesji

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

czytaj więcej...
Rolowanie komisji

Rządzące miastem ugrupowanie Klubu Radnych Jana Bronsia zlikwidowało trzy komisje stałe Rady Miasta. W konsekwencji komisje zostały "zrolowane" i nie wszyscy chętni radni mogli zapisać się do pracy w komisji Budżetu i Infrastruktury

czytaj więcej...
Gala oleśnickich krwiodawców 2018

W zacnym gronie oleśnickich krwiodawców miałem zaczyt uczestniczyć w uroczystej gali Zarządu Rejonowego PCK

czytaj więcej...
Kiedy remont dworca PKP?

Czy burmistrz Oleśnicy Jan Bronś przejmie od PKP i wyremontuje budynek dworca? To była jedna z jego obietnic wyborczych. Z takim pytaniem zwrócili się do władz miasta reporteży wrocławskich "Faktów".

 

 

czytaj więcej...
Nowe narzędzia dla samorządu

 VIII kadencja Rady Miasta Oleśnicy rozpocznie się 20 listopada 2018 roku. Nowe regulacje prawne wprowadzają szereg zmian w pracy rad gmin.

czytaj więcej...
Koniec i początek

 16 listopada 2018 roku formalnie zakończyła się VII kadencja Rady Miasta Oleśnicy.  Wkrótce swoją pracę w samorządzie rozpoczną nowo wybrani radni. 

czytaj więcej...

Newsletter