Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 234
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5570
Data: 2018-12-03 
Drukuj PDF Wyślij link

Kiedy remont dworca PKP?

Autor: Paweł Bielański 

Czy burmistrz Oleśnicy Jan Bronś przejmie od PKP i wyremontuje budynek dworca? To była jedna z jego obietnic wyborczych. Z takim pytaniem zwrócili się do władz miasta reporteży wrocławskich "Faktów".

 

 

Kiedy przejęcie i remont dworca PKP?

Powyższe pytanie zadaje szerokie grono mieszkańców Oleśnicy. Deklaracja wyborcza obecnych władrzy miasta była jasna - przejęcie dworca celem jego remontu. Podjęcie działań celem spełnienia złożonej obietnicy to zapewne złożony proces, dlatego ze zrozumieniem przyjmuję fakt, że na przejęcie i remont budynku dworca PKP poczekamy. Ile miesięcy? Ile lat? Tego tak naprawdę nie wie obecnie nikt. Ba! Tej wiedzy nie mają nawet autor (-rzy) złożonej deklaracji. Obietnica odrestaurowania dworca, wzmocniona wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego mocno zakorzeniła się w świadomość oleśniczan. Z początkiem kadencji lokalne media pytają o termin remontu dworca, który stracił swoją bezpieczną funkcjonalność i praktycznie powinien być zamknięty. Sprawa jest istotna nie tylko dla lokalnej społeczności, dlatego odbija się coraz większym echem. W tej sprawie z pytaniami do miejskich radnych i burmistrza Jana Bronsia, tuż przed ostatnią sesją Rady Miasta, zwrócili się również reporterzy wrocławskich "Faktów".

Obietnica wyborcza komitetu Jana Bronsia przedstawiona w kampanii wzmocniona była przedstawioną wizualizacją wyremontowanego budynku dworcowego

Miałem okazję podzielić się z widzami TVP 3 Wrocław swoją opinią - zapraszam do obejrzenia materiału (od 00:13:15) wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830. I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, standardem jest, że radni z racji pełnionej funkcji często są pytani przez media o sposób rozwiązania problemów, które dotykają mieszkańców. Co mnie zaskoczyło, a raczej zdziwiło? To słowa burmistrza Jana Bronsia i jego stwierdzenie wygłoszone na sesji Rady Miasta, że wizyta reporterów "Faktów" w ratuszu odbyła się "na zaproszenie radnego Pawła Bielańskiego" (sic!). Dementując słowa burmistrza, że nie jest to moja zasługa, nie otrzymałem odpowiedzi, skąd burmistrz ma te nieprawdziwe informacje.

Co tak naprawdę wiemy dziś w sprawie remontu dworca PKP?

Radny Michał Kołaciński (były burmistrz Oleśnicy) po raz kolejny poinformował opinię publiczną, że remont dworca PKP przewidziany jest wg planów dopiero za 5 lat tj. w 2023 roku. Takie informacje uzyskał podczas rozmów, które jako burmistrz Oleśnicy prowadził z przedstawicielami właściciela budynku dworcowego tj. PKP Nieruchomości S.A. Czy obecnie rządzącym włodarzom Oleśnicy uda się spełnić obietnicę przejęcia terenów PKP, a tym samym przyspieszyć odnowienie budynku dworcowego?

Relacja wizyty reporterów TVP3: wroclaw.tvp.pl/40188354/co-z-remontem-olesnickiego-dworca-mieszkancy-chca-dotrzymania-obietnicy

Reportaż TVP3 Oleśnicy od 13m:15s, link:  wroclaw.tvp.pl/40187615/28112018-1830


KomentarzeAktualności

WORD i Rynek

Sprawa ankiet konsultacyjnych, którą podnosiłem na sesji w interpelacjach skutkowała dość burzliwą dyskusją, którą opisała Panorama Oleśnicka 

czytaj więcej...
Zapytajmy mieszkańców!

Na majowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelacje w sprawie przeprowadzenia ankiet konsultacyjnych wśród mieszkańców Oleśnicy

czytaj więcej...
Raport i debata o stanie gminy za 2018 rok

 Radnym i mieszkańcom zgodnie z nowym obowiązkiem ustawowym przedstawiono raport o stanie gminy miasta Oleśnicy za 2018 r.

czytaj więcej...
Koszy nie będzie. Za to znaki są dwa!

Burmistrz uznaje, że przy ulicy Wrocławskiej  liczba koszy odpady jest wystarczająca. Po złożonej interpelacji zainstalowano nowy słupek przystankowy. Teraz są dwa, tylko po co? 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku

Złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. 

czytaj więcej...
Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

czytaj więcej...

Newsletter