Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 64
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5473
Data: 2018-09-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Park Kopernika - kolejny etap rewitalizacji

Autor: Paweł Bielański 

W Parku Mikołaja Kopernika wykonano wycinki starodrzewia. W zamian będą dokonane nasadzenia zastępcze.  Natomiast parkowy plac zabaw zostane przeniesiony w inne miejsce.

27 nowych drzew

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika przeprowadzono planowe wycinki starodrzewia. Po wcześniejszych oględzinach drzew, ze względu na posusz koron drzew lub wypróchnienia pni, decyzją Starosty Oleśnickiego usunięto drzewa, których stan mógł zagrażać bezpieczeństwu osób  korzystających z terenów parkowych.

W miejsce usuniętych drzew do końca bieżącego roku zaplanowane jest przeprowadzenie nasadzeń zastępczych. W sumie planuje się nasadzenie 27 nowych drzew następujących gatunków:
- kasztanowiec zwyczajny – 12 szt.,
- miłorząb dwuklapowy – 5 szt.,
- jesion wyniosły – 5 szt.,
- buk pospolity – 5 szt

Wniosek o dokonanie dodatkowych nasadzeń w parku jako kolejny etap rewitalizacji złożyłem do burmistrza w 2017 roku ( skan poniżej)


  W Parku Kopernika będzie nasadzonych 27 nowych drzew

Plac zabaw w innym miejscu

Zakład Budynków Komunalnych wystąpił o zmianę lokalizacji parkowego placu zabaw. Stare drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte, a nowe "zabawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego będą ulokowane na terenach mniej zadrzewionych.

Z informacji otrzymanych z ZBK wynika, że obecnie zakład jest w trakcie uzyskania ze Starostwa Powiatowego potwierdzenia o nie wnoszeniu przez organ zastrzeżeń do zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych, związanych z wykonaniem nowego placu zabaw.

 

Drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte. 

Nowy plac zabaw miał powstać, jeszcze w bieżącym roku, jednak jak informuję ZBK ze względu na konieczność wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych i lokali socjalnych najprawdopodobniej realizacja placu zabaw przesunie się w czasie. Jeżeli ZBK nie pozyska środków finansowych w tym roku, to realizacja nastąpi w pierwszej kolejności w 2019 roku. Pilna potrzeba wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych wynika m.in. z konieczności  przekazania nowych lokali pogożelcom z nieruchomości przy ul. 3 maja, gdzie niedawno spaliły się lokale komunalne. 

Z pozyskanych informacji wynika, że najmłodsi mieszkańcy osiedla, jeszcze będa musieli chwilę poczekać na nowe atrakcje zabawowe w parku, ale powstanie nowego placu zabaw jest pewne.


Wniosek  dot. nasadzeń drzew złożyłem w 2017 roku

 

 


KomentarzeAktualności

Rozczarowanie mieszkańców Kopernika

 Mieszkańcy bloku przy ulicy Kopernika 13 mówią, że czują się zwyczajnie oszukani. Pisemne zapewnienia Zakładu Budynków Komunalnych okazały się nic nie warte.

czytaj więcej...
Burmistrz Jan Bronś chce kolejnych podwyżek!

 Burmistrz Jan Bronś wprowadza kolejne podwyżki dla mieszkańców Oleśnicy. Podwyżki podatku uderzą również w lokalnych przedsiębiorców 

czytaj więcej...
Strategiczne nawilżanie

 Wydatkując środki publiczne burmistrz jako dysponent miejskiego budżetu powinien kierować się m.in. zasadą gospodarności. Dlaczego zatem kupuje towary i płaci ponad 140% powyżej ceny rynkowej? Czy Skarbnik Miasta firmuje tak beztroską rozrzutność? Kto zarabia krocie kosztem oleśnickich podatników?

czytaj więcej...
Władze Oleśnicy przeciw butelkomatom

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach OBO 2020. Decyzją burmistrza projekt pn. “Butelkomaty dla Oleśnicy” został odrzucony, a mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości poparcia tej proekologicznej inicjatywy. Według burmistrza instalacja butelkomatów nie ma uzasadnienia prawnego, ani ekonomicznego. Czy w Oleśnicy obowiązuje inne prawo niż w innych miastach?

czytaj więcej...
Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...

Newsletter