Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-09-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Park Kopernika - kolejny etap rewitalizacji

Autor: Paweł Bielański 

W Parku Mikołaja Kopernika wykonano wycinki starodrzewia. W zamian będą dokonane nasadzenia zastępcze.  Natomiast parkowy plac zabaw zostane przeniesiony w inne miejsce.

27 nowych drzew

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika przeprowadzono planowe wycinki starodrzewia. Po wcześniejszych oględzinach drzew, ze względu na posusz koron drzew lub wypróchnienia pni, decyzją Starosty Oleśnickiego usunięto drzewa, których stan mógł zagrażać bezpieczeństwu osób  korzystających z terenów parkowych.

W miejsce usuniętych drzew do końca bieżącego roku zaplanowane jest przeprowadzenie nasadzeń zastępczych. W sumie planuje się nasadzenie 27 nowych drzew następujących gatunków:
- kasztanowiec zwyczajny – 12 szt.,
- miłorząb dwuklapowy – 5 szt.,
- jesion wyniosły – 5 szt.,
- buk pospolity – 5 szt

Wniosek o dokonanie dodatkowych nasadzeń w parku jako kolejny etap rewitalizacji złożyłem do burmistrza w 2017 roku ( skan poniżej)


  W Parku Kopernika będzie nasadzonych 27 nowych drzew

Plac zabaw w innym miejscu

Zakład Budynków Komunalnych wystąpił o zmianę lokalizacji parkowego placu zabaw. Stare drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte, a nowe "zabawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego będą ulokowane na terenach mniej zadrzewionych.

Z informacji otrzymanych z ZBK wynika, że obecnie zakład jest w trakcie uzyskania ze Starostwa Powiatowego potwierdzenia o nie wnoszeniu przez organ zastrzeżeń do zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych, związanych z wykonaniem nowego placu zabaw.

 

Drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte. 

Nowy plac zabaw miał powstać, jeszcze w bieżącym roku, jednak jak informuję ZBK ze względu na konieczność wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych i lokali socjalnych najprawdopodobniej realizacja placu zabaw przesunie się w czasie. Jeżeli ZBK nie pozyska środków finansowych w tym roku, to realizacja nastąpi w pierwszej kolejności w 2019 roku. Pilna potrzeba wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych wynika m.in. z konieczności  przekazania nowych lokali pogożelcom z nieruchomości przy ul. 3 maja, gdzie niedawno spaliły się lokale komunalne. 

Z pozyskanych informacji wynika, że najmłodsi mieszkańcy osiedla, jeszcze będa musieli chwilę poczekać na nowe atrakcje zabawowe w parku, ale powstanie nowego placu zabaw jest pewne.


Wniosek  dot. nasadzeń drzew złożyłem w 2017 roku

 

 


KomentarzeAktualności

Serca MOC!

Prospołeczna i proekoligiczna interpelacja odniosła oczekwiany efekt! Przy ulicy Spacerowej miejska spółka MGK zainstalowała pojemnik w kształcie serca, którego zadaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek. 

czytaj więcej...
Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...

Newsletter