Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5567
Data: 2018-09-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Park Kopernika - kolejny etap rewitalizacji

Autor: Paweł Bielański 

W Parku Mikołaja Kopernika wykonano wycinki starodrzewia. W zamian będą dokonane nasadzenia zastępcze.  Natomiast parkowy plac zabaw zostane przeniesiony w inne miejsce.

27 nowych drzew

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika przeprowadzono planowe wycinki starodrzewia. Po wcześniejszych oględzinach drzew, ze względu na posusz koron drzew lub wypróchnienia pni, decyzją Starosty Oleśnickiego usunięto drzewa, których stan mógł zagrażać bezpieczeństwu osób  korzystających z terenów parkowych.

W miejsce usuniętych drzew do końca bieżącego roku zaplanowane jest przeprowadzenie nasadzeń zastępczych. W sumie planuje się nasadzenie 27 nowych drzew następujących gatunków:
- kasztanowiec zwyczajny – 12 szt.,
- miłorząb dwuklapowy – 5 szt.,
- jesion wyniosły – 5 szt.,
- buk pospolity – 5 szt

Wniosek o dokonanie dodatkowych nasadzeń w parku jako kolejny etap rewitalizacji złożyłem do burmistrza w 2017 roku ( skan poniżej)


  W Parku Kopernika będzie nasadzonych 27 nowych drzew

Plac zabaw w innym miejscu

Zakład Budynków Komunalnych wystąpił o zmianę lokalizacji parkowego placu zabaw. Stare drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte, a nowe "zabawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego będą ulokowane na terenach mniej zadrzewionych.

Z informacji otrzymanych z ZBK wynika, że obecnie zakład jest w trakcie uzyskania ze Starostwa Powiatowego potwierdzenia o nie wnoszeniu przez organ zastrzeżeń do zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych, związanych z wykonaniem nowego placu zabaw.

 

Drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte. 

Nowy plac zabaw miał powstać, jeszcze w bieżącym roku, jednak jak informuję ZBK ze względu na konieczność wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych i lokali socjalnych najprawdopodobniej realizacja placu zabaw przesunie się w czasie. Jeżeli ZBK nie pozyska środków finansowych w tym roku, to realizacja nastąpi w pierwszej kolejności w 2019 roku. Pilna potrzeba wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych wynika m.in. z konieczności  przekazania nowych lokali pogożelcom z nieruchomości przy ul. 3 maja, gdzie niedawno spaliły się lokale komunalne. 

Z pozyskanych informacji wynika, że najmłodsi mieszkańcy osiedla, jeszcze będa musieli chwilę poczekać na nowe atrakcje zabawowe w parku, ale powstanie nowego placu zabaw jest pewne.


Wniosek  dot. nasadzeń drzew złożyłem w 2017 roku

 

 


KomentarzeAktualności

Rolowanie komisji

Rządzące miastem ugrupowanie Klubu Radnych Jana Bronsia zlikwidowało trzy komisje stałe Rady Miasta. W konsekwencji komisje zostały "zrolowane" i nie wszyscy chętni radni mogli zapisać się do pracy w komisji Budżetu i Infrastruktury

czytaj więcej...
Dysfunkcja Rady Miasta (aktualizacja)

Nie pracują komisje stałe Rady Miasta. Do samodzielnej analizy radnym przedłożono 17 projektów uchwał, w tym obszerny projekt uchwały budżetowej na 2019 rok.  Projekty uchwał nie będą miały wymaganych statutem miasta opinii komsji.  

czytaj więcej...
Gala oleśnickich krwiodawców 2018

W zacnym gronie oleśnickich krwiodawców miałem zaczyt uczestniczyć w uroczystej gali Zarządu Rejonowego PCK

czytaj więcej...
Kiedy remont dworca PKP?

Czy burmistrz Oleśnicy Jan Bronś przejmie od PKP i wyremontuje budynek dworca? To była jedna z jego obietnic wyborczych. Z takim pytaniem zwrócili się do władz miasta reporteży wrocławskich "Faktów".

 

 

czytaj więcej...
Nowe narzędzia dla samorządu

 VIII kadencja Rady Miasta Oleśnicy rozpocznie się 20 listopada 2018 roku. Nowe regulacje prawne wprowadzają szereg zmian w pracy rad gmin.

czytaj więcej...
Koniec i początek

 16 listopada 2018 roku formalnie zakończyła się VII kadencja Rady Miasta Oleśnicy.  Wkrótce swoją pracę w samorządzie rozpoczną nowo wybrani radni. 

czytaj więcej...

Newsletter