Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 96
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5518
Data: 2018-09-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Park Kopernika - kolejny etap rewitalizacji

Autor: Paweł Bielański 

W Parku Mikołaja Kopernika wykonano wycinki starodrzewia. W zamian będą dokonane nasadzenia zastępcze.  Natomiast parkowy plac zabaw zostane przeniesiony w inne miejsce.

27 nowych drzew

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika przeprowadzono planowe wycinki starodrzewia. Po wcześniejszych oględzinach drzew, ze względu na posusz koron drzew lub wypróchnienia pni, decyzją Starosty Oleśnickiego usunięto drzewa, których stan mógł zagrażać bezpieczeństwu osób  korzystających z terenów parkowych.

W miejsce usuniętych drzew do końca bieżącego roku zaplanowane jest przeprowadzenie nasadzeń zastępczych. W sumie planuje się nasadzenie 27 nowych drzew następujących gatunków:
- kasztanowiec zwyczajny – 12 szt.,
- miłorząb dwuklapowy – 5 szt.,
- jesion wyniosły – 5 szt.,
- buk pospolity – 5 szt

Wniosek o dokonanie dodatkowych nasadzeń w parku jako kolejny etap rewitalizacji złożyłem do burmistrza w 2017 roku ( skan poniżej)


  W Parku Kopernika będzie nasadzonych 27 nowych drzew

Plac zabaw w innym miejscu

Zakład Budynków Komunalnych wystąpił o zmianę lokalizacji parkowego placu zabaw. Stare drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte, a nowe "zabawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego będą ulokowane na terenach mniej zadrzewionych.

Z informacji otrzymanych z ZBK wynika, że obecnie zakład jest w trakcie uzyskania ze Starostwa Powiatowego potwierdzenia o nie wnoszeniu przez organ zastrzeżeń do zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych, związanych z wykonaniem nowego placu zabaw.

 

Drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte. 

Nowy plac zabaw miał powstać, jeszcze w bieżącym roku, jednak jak informuję ZBK ze względu na konieczność wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych i lokali socjalnych najprawdopodobniej realizacja placu zabaw przesunie się w czasie. Jeżeli ZBK nie pozyska środków finansowych w tym roku, to realizacja nastąpi w pierwszej kolejności w 2019 roku. Pilna potrzeba wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych wynika m.in. z konieczności  przekazania nowych lokali pogożelcom z nieruchomości przy ul. 3 maja, gdzie niedawno spaliły się lokale komunalne. 

Z pozyskanych informacji wynika, że najmłodsi mieszkańcy osiedla, jeszcze będa musieli chwilę poczekać na nowe atrakcje zabawowe w parku, ale powstanie nowego placu zabaw jest pewne.


Wniosek  dot. nasadzeń drzew złożyłem w 2017 roku

 

 


KomentarzeAktualności

Oleśnica bez plastiku

Złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. 

czytaj więcej...
Nowy plac zabaw w Parku Kopernika

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Serbinów mogą cieszyć się nowym miejscem do zabawy. W Parku Mikołaja Kopernika powstał nowy plac zabaw.  Niestety pojawił się problem wysychającej trawy w mini strefie piknikowej. 

czytaj więcej...
Walka o jawność działania władz

Po raz kolejny przewodniczący Komisji Rewizyjnej wyrzucił przedstawicieli lokalnych mediów z obrad komisji.  Na działania radnego Marka Czarneckiego wniesiono skargi. 

czytaj więcej...
Rozszerzenie wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Wsparcie dla rodziców podejmujących trud założenia rodziny wielodzietnej to ważny element prospołecznej polityki miasta. Interpeluję o rozszerzenia programu Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

czytaj więcej...
Rządzącym zabrakło argumentów

Rządzący miastem radni z klubu Jana Bronsia nawet nie podjęli dyskusji w temacie wyższych bonifikat dla mieszkańców.  Oleśniczanie zapłącą drożej i mogą jednynie pozadrościć tańszych opłat przekształceniowych mieszkańcom pobliskiego Bierutowa.

czytaj więcej...
Jakość transmisji z sesji

Wielu mieszkańców, którzy śledzą transmisję z obrad sesji Rady Miasta zgłasza uwagi co do jakości przeprowadzanej relacji "na żywo" z sali narad. Złożyłem zapytanie do burmistrza czy problem ten można rozwiązać.

czytaj więcej...

Newsletter