Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-09-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Park Kopernika - kolejny etap rewitalizacji

Autor: Paweł Bielański 

W Parku Mikołaja Kopernika wykonano wycinki starodrzewia. W zamian będą dokonane nasadzenia zastępcze.  Natomiast parkowy plac zabaw zostane przeniesiony w inne miejsce.

27 nowych drzew

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika przeprowadzono planowe wycinki starodrzewia. Po wcześniejszych oględzinach drzew, ze względu na posusz koron drzew lub wypróchnienia pni, decyzją Starosty Oleśnickiego usunięto drzewa, których stan mógł zagrażać bezpieczeństwu osób  korzystających z terenów parkowych.

W miejsce usuniętych drzew do końca bieżącego roku zaplanowane jest przeprowadzenie nasadzeń zastępczych. W sumie planuje się nasadzenie 27 nowych drzew następujących gatunków:
- kasztanowiec zwyczajny – 12 szt.,
- miłorząb dwuklapowy – 5 szt.,
- jesion wyniosły – 5 szt.,
- buk pospolity – 5 szt

Wniosek o dokonanie dodatkowych nasadzeń w parku jako kolejny etap rewitalizacji złożyłem do burmistrza w 2017 roku ( skan poniżej)


  W Parku Kopernika będzie nasadzonych 27 nowych drzew

Plac zabaw w innym miejscu

Zakład Budynków Komunalnych wystąpił o zmianę lokalizacji parkowego placu zabaw. Stare drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte, a nowe "zabawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego będą ulokowane na terenach mniej zadrzewionych.

Z informacji otrzymanych z ZBK wynika, że obecnie zakład jest w trakcie uzyskania ze Starostwa Powiatowego potwierdzenia o nie wnoszeniu przez organ zastrzeżeń do zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych, związanych z wykonaniem nowego placu zabaw.

 

Drewniane urządzenia zabawowe będą usunięte. 

Nowy plac zabaw miał powstać, jeszcze w bieżącym roku, jednak jak informuję ZBK ze względu na konieczność wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych i lokali socjalnych najprawdopodobniej realizacja placu zabaw przesunie się w czasie. Jeżeli ZBK nie pozyska środków finansowych w tym roku, to realizacja nastąpi w pierwszej kolejności w 2019 roku. Pilna potrzeba wyremontowania dodatkowych mieszkań komunalnych wynika m.in. z konieczności  przekazania nowych lokali pogożelcom z nieruchomości przy ul. 3 maja, gdzie niedawno spaliły się lokale komunalne. 

Z pozyskanych informacji wynika, że najmłodsi mieszkańcy osiedla, jeszcze będa musieli chwilę poczekać na nowe atrakcje zabawowe w parku, ale powstanie nowego placu zabaw jest pewne.


Wniosek  dot. nasadzeń drzew złożyłem w 2017 roku

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter