Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-05-17 
Drukuj PDF Wyślij link

Spotkanie z mieszkańcami Serbinowa

Autor: Paweł Bielański 

"Porozmawiajmy o Serbinowie" - pod takim hasłem odbyło się nasze kolejne spotkanie dotyczące spraw Serbinowa. Zapraszam do obejrzenia wideorelacji. 

Serdecznie dziękuje Państwu za kolejne owocne spotkanie. Każde z naszych wspólnych osiedlowych debat przynosi nowe pomysły i nowe zadania do realizacji - podobnie było dzisiaj. Wszystkie zgłaszane sygnały i propozycję będą przedmiotem dalszej pracy w miejskim samorządzie. Razem zrobimy więcej !

Szerszą relację tekstową przedstawię wkrótce. Tymczasem zachęcam do obejrzenia wideorelacji ze spotkania z portalu www.tvolesnica.pl/ . Redakcji Tv Olesnica dziękuje za transmisje.

Link do wideo relacji: www.tvolesnica.pl/mieszkancy-serbinowa-na-spotkaniu-z-burmistrzem-oraz-radnymi/

Wstępem do debaty była prezentacja dot. wykonanych inwestycji

Relacja tekstowa z lokalnego portalu: mojaolesnica.pl/24761,plany-na-ulice-podchorazych.php

 


KomentarzePaweł Bielański
2018-05-22 00:14:59
Takie zgłoszenie z prośbą o prewencyjne pomiary prędkości na Podchorążych już było zgłaszane. Oczywiście można ponowić - bezpieczeństwo najważniejsze.
JK
2018-05-18 09:13:30
Panie Pawle niestety nie mogłem być obecny na spotkaniu. Proszę jednak o interwencję na policji w sprawie piratów drogowych na Podchorążych, niektórzy nie mają zupełnie wyobraźni i jeżdżą tam jak wariaci. A to jest przecież droga osiedlowa i STREFA . Z góry dziękuje.

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter