Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2018-03-28 
Drukuj PDF Wyślij link

Biało-czerwony rajd

Autor: Paweł Bielański 

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w biało-czerwonym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 3 maja 2018 roku. Rajd organizowany jest w okolicznościowej patriotycznej formule  w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. 

Rok 2018 jest rokiem szczególnym w listopadzie cała Polska będzie hucznie świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. Już teraz planuje się wiele imprez z okazji tego wielkiego narodowego święta. Wystąpiłem do burmistrza Michała Kołacińskiego z inicjatywą by w tym szczególnym roku, w ramach obchodów majowych świąt odbył się w naszym mieście symboliczny biało-czerwony rajd rowerowy. Pomysł został zaakceptowany - 3 maja w Narodowe Święto Konstytucji mieszkańcy Oleśnicy będą mogli wyruszyć na 32 kilometrową trasę by w radosnym peletonie świętować narodowe święto. 

Plakat promujący biało-czerwony rajd 

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w rajdzie. Zapisy już trwają, a lista zamykana będzie 23.04.2018 roku (zapisy w sklepie rowerowym WALBI przy ulicy Sejmowej). Wpisowe wynosi 15 zł. Na uczestników rajdu czeka fajna przygoda oraz ciekawe nagrody. W ramach rajdu planowane są m.in. konkursy na najefektownej przyozdobiony w biało-czerwone barwy rower oraz konkurs na najliczniejszą biało-czerwoną rajdową rodzinę. W połowie trasy planowana jest przerwa na gorący posiłek, a na mecie rajdu odbędzie się loteria fantowa, gdzie będzie można wgrać rower !

Szczegóły organizacyjne rajdu: www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/5588-bialo-czerwony-xix-olesnicki-rajd-rowerowy


 O rajdzie rowerowym informuje również Panorama Oleśnicka: 

 

 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter