Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2018-03-28 
Drukuj PDF Wyślij link

Biało-czerwony rajd

Autor: Paweł Bielański 

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w biało-czerwonym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 3 maja 2018 roku. Rajd organizowany jest w okolicznościowej patriotycznej formule  w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. 

Rok 2018 jest rokiem szczególnym w listopadzie cała Polska będzie hucznie świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. Już teraz planuje się wiele imprez z okazji tego wielkiego narodowego święta. Wystąpiłem do burmistrza Michała Kołacińskiego z inicjatywą by w tym szczególnym roku, w ramach obchodów majowych świąt odbył się w naszym mieście symboliczny biało-czerwony rajd rowerowy. Pomysł został zaakceptowany - 3 maja w Narodowe Święto Konstytucji mieszkańcy Oleśnicy będą mogli wyruszyć na 32 kilometrową trasę by w radosnym peletonie świętować narodowe święto. 

Plakat promujący biało-czerwony rajd 

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w rajdzie. Zapisy już trwają, a lista zamykana będzie 23.04.2018 roku (zapisy w sklepie rowerowym WALBI przy ulicy Sejmowej). Wpisowe wynosi 15 zł. Na uczestników rajdu czeka fajna przygoda oraz ciekawe nagrody. W ramach rajdu planowane są m.in. konkursy na najefektownej przyozdobiony w biało-czerwone barwy rower oraz konkurs na najliczniejszą biało-czerwoną rajdową rodzinę. W połowie trasy planowana jest przerwa na gorący posiłek, a na mecie rajdu odbędzie się loteria fantowa, gdzie będzie można wgrać rower !

Szczegóły organizacyjne rajdu: www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/5588-bialo-czerwony-xix-olesnicki-rajd-rowerowy


 O rajdzie rowerowym informuje również Panorama Oleśnicka: 

 

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter