Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-03-28 
Drukuj PDF Wyślij link

Biało-czerwony rajd

Autor: Paweł Bielański 

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w biało-czerwonym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 3 maja 2018 roku. Rajd organizowany jest w okolicznościowej patriotycznej formule  w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. 

Rok 2018 jest rokiem szczególnym w listopadzie cała Polska będzie hucznie świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. Już teraz planuje się wiele imprez z okazji tego wielkiego narodowego święta. Wystąpiłem do burmistrza Michała Kołacińskiego z inicjatywą by w tym szczególnym roku, w ramach obchodów majowych świąt odbył się w naszym mieście symboliczny biało-czerwony rajd rowerowy. Pomysł został zaakceptowany - 3 maja w Narodowe Święto Konstytucji mieszkańcy Oleśnicy będą mogli wyruszyć na 32 kilometrową trasę by w radosnym peletonie świętować narodowe święto. 

Plakat promujący biało-czerwony rajd 

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w rajdzie. Zapisy już trwają, a lista zamykana będzie 23.04.2018 roku (zapisy w sklepie rowerowym WALBI przy ulicy Sejmowej). Wpisowe wynosi 15 zł. Na uczestników rajdu czeka fajna przygoda oraz ciekawe nagrody. W ramach rajdu planowane są m.in. konkursy na najefektownej przyozdobiony w biało-czerwone barwy rower oraz konkurs na najliczniejszą biało-czerwoną rajdową rodzinę. W połowie trasy planowana jest przerwa na gorący posiłek, a na mecie rajdu odbędzie się loteria fantowa, gdzie będzie można wgrać rower !

Szczegóły organizacyjne rajdu: www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/5588-bialo-czerwony-xix-olesnicki-rajd-rowerowy


 O rajdzie rowerowym informuje również Panorama Oleśnicka: 

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter