Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 214
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5130
Data: 2018-02-24 
Drukuj PDF Wyślij link

Dodatkowe środki na inwestycje

Autor: Paweł Bielański 

Rada Miasta  niemal jednogłośnie zaakceptowała zaproponowane przez burmistrza Michała Kołacińskiego zmiany w budżecie miasta na 2018 rok. Dzięki nadwyżce budżetowej będzie wykonany szereg dodatkowych inwestycji. 

Dokonano zwiększania kwot na wydatki inwestycyjne w kwocie 578.722 złote. Kolejne dodatkowe środki inwestycyjne w budżecie pochodzą z nadwyżki budżetowej (całość to około 9 milionów zł) wynikającej m.in. z otrzymanych w 2017 roku dotacji rządowych na remont dawnego Zespołu Szkół Medycznych przy ul. Armii Krajowej, gdzie powstaje Centrum Usług Społecznych (dotacja wynosiła 3,57 miliona), zwiększonych niż zakładano wpływów z podatku PIT oraz mniejszych niż przewidywano wydatków związanych z wdrożeniem reformy oświaty. 

Rada Miasta poparła również projekt burmistrza w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Oleśnickiemu, dzięki czemu w 2018 roku zostaną wykonane inwestycje w infrastrukturze drogowej na terenie miasta Oleśnicy.

Prawoskręt na skrzyżowaniu ulicy Kopernika i Wojska Polskiego

Do Zarządu Dróg Powiatowych zostnie przekazane 100 tys złotych, środki te pozwolą na wykonanie oczekiwanego przez kierowców tzw. prawoskrętu z ulicy Kopernika w ulicę Wojska Polskiego. Dzięki tej inwestycji znacząco powinna poprawić się płynność ruchy pojazdów w tym newralgicznym miejscu. Jak poinformował na sesji Rady Miasta dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Fink, jezdnia ulicy Kopernika zostanie poszerzona o około 0,75m, co umożliwi wydzielenie w biegu ulicy dodatkowego pasa ruchu - prawoskrętu. Niewątpliwie inwestycja ucieszy najbardziej kierowców z Serbinowa, którzy codziennie zmagają się z utrudnionym wyjazdem na ul. Wojska Polskiego.

W sprawie wykonania prawoskrętu złożyłem w 2017 roku wniosek o ujęcie tego zadania w budżecie na 2018 r. (skan wniosku na końcu artykułu).

 Jezdnia w biegu ulicy Kopernika zostanie poszerzona, co pozwoli na wykonanie dodatkowego pasa ruch - prawoskrętu. ( foto Google maps) 

Remonty chodników

Niemal 400 tys złotych z budżetu miasta zostało przekazane na remonty chodników. Dzięki tym środkom będą remontowane chodniki będące pod zarządem powiatu na ulicy Poniatowskiego (na odcinku od Ronda Sybiraków do ulicy Sudoła) oraz na ulicy Hallera (na odcinku do ulicy Kazimierza Wielkiego do Ronda Sybiraków). Ponadto wykonana będzie przebudowa chodnika na ulicy Reymonta na odcinku od ulicy Poprzecznej do ulicy Lotniczej. 


Chodnik na ulicy Poniatowskiego w 2018 roku będzie wyremontowany (fot. radny W. Brym) 

Projekt sali sportowej dla SP 4 oraz remont ogrodzenia przy SP nr 1

118 tys złotych zostało przekazane na remont ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 1, a 60 tys złotych dedykowano na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. Burmistrz Kołaciński informował na sesji, że decyzję o budowie sali gimnastycznej przyspieszył fakt zwiększania ilości uczniów w SP nr 4 po reformie oświaty (powstało więcej klas). Istotnym argumentem była również petycja złożona przez rodziców uczniów „czwórki” w tej sprawie.

Ponadto z nadwyżki budżetowej przekazno 60 tys. na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych mających korzystać z usług Centrum Usług Społecznych. Dodatkowe środki (60 tys.) na wznowienie wydawnictw dotyczących historii Oleśnicy otrzymała również Biblioteka i Forum Kultury.


 

Poniżej skan wniosku o ujęcie zadań do budżetu miasta Oleśnicy na 2018 roku (ws. wykonania prawoskrętu na ul. Kopernika) 

 


KomentarzePaweł Bielański
2018-02-27 21:37:12
Też się cieszę, nie tylko jako radny, ale przede wszystkim jako kierowca. Pozdrawiam.
z Wojska Polskiego
2018-02-26 10:34:45
Świetna wiadomość panie Pawle z tym prawoskrętem. Brawo ! Oby jak najszybciej
Paweł Bielański
2018-02-25 10:08:29
A co do remontu ul. Kopernika na odcinku od parku do mieszkań socjalnych, to na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że remont (wymiana) nawierzchni jest ujęty w kalendarzu inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich. Szczerze mówiąc mała jest nadzieja, aby jeszcze w tym udało się zrealizować tą inwestycję. Wkrótce będę chciał zorganizować spotkanie mieszkańców Serbinowa z burmistrzem, wówczas na pewno dopytamy o ewentualny termin. Przypomnę tylko , że ulica Kopernika dopiero od 2016 roku jest drogą miejską (wcześniej była to droga powiatowa), dzięki czemu udało się wybudować kolejny fragment chodnika wzdłuż tej ulicy, informowałem o tym tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6900/nowy-chodnik-wzdluz-kopernika
Paweł Bielański
2018-02-25 09:57:32
Dzień Dobry, oświetlenie Parku Kopernika powinno być wykonane do 5 maja br, informowałem o szczegółach tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6911/wyloniono-wykonawce-oswietlenia-parku-kopernika
Paweł
2018-02-24 19:12:55
A kiedy oświetlenie parku im. Kopernika i remont długo oczekiwanego odcinka drogi Kopernika do mieszkań socjalnych? Nie ma tam chodnika, a 20 tonowe ciężarówki nie jezdża tam wolno. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii :(

Aktualności

SPRAWOZDANIE Z KADENCJI

Zgodnie ze z deklaracją złożoną na początku kadencji składam sprawozdanie z wykonania mandatu radnego.

czytaj więcej...
Park Kopernika - kolejny etap rewitalizacji

W Parku Mikołaja Kopernika wykonano wycinki starodrzewia. W zamian będą dokonane nasadzenia zastępcze.  Natomiast parkowy plac zabaw zostane przeniesiony w inne miejsce.

czytaj więcej...
Kontrpas na Sikorskiego

W biegu ulicy Sikorskiego celem poprawy bzepieczeństwa drogowego wyznaczono kontrpas rowerowy. 

czytaj więcej...
Prawoskręt na Kopernika już wkrótce !

Wyłoniono wykonawcę prawoskrętu z ulicy Kopernika w ulicę Wojska Polskiego. Wkrótce ruszą prace drogowe. 

czytaj więcej...
Nowe miejsca parkingowe na Serbinowie

Sekcja Dróg Miejskich przychylnie odniosła się do pomysłu zagospodarowania części pasa drogowego przy ul. Kopernika z  przeznaczeniem pod parking. 

czytaj więcej...
Oleśniczanie oddawali krew dla Polski

W sobotę 21 lipca na parkingu przed sklepem Intermarche w ramach ogólnopolskiej akcji "Zbieramy krew dla Polski oleśniczanie honorowo oddawali krew.

czytaj więcej...

Newsletter