Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2018-02-24 
Drukuj PDF Wyślij link

Dodatkowe środki na inwestycje

Autor: Paweł Bielański 

Rada Miasta  niemal jednogłośnie zaakceptowała zaproponowane przez burmistrza Michała Kołacińskiego zmiany w budżecie miasta na 2018 rok. Dzięki nadwyżce budżetowej będzie wykonany szereg dodatkowych inwestycji. 

Dokonano zwiększania kwot na wydatki inwestycyjne w kwocie 578.722 złote. Kolejne dodatkowe środki inwestycyjne w budżecie pochodzą z nadwyżki budżetowej (całość to około 9 milionów zł) wynikającej m.in. z otrzymanych w 2017 roku dotacji rządowych na remont dawnego Zespołu Szkół Medycznych przy ul. Armii Krajowej, gdzie powstaje Centrum Usług Społecznych (dotacja wynosiła 3,57 miliona), zwiększonych niż zakładano wpływów z podatku PIT oraz mniejszych niż przewidywano wydatków związanych z wdrożeniem reformy oświaty. 

Rada Miasta poparła również projekt burmistrza w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Oleśnickiemu, dzięki czemu w 2018 roku zostaną wykonane inwestycje w infrastrukturze drogowej na terenie miasta Oleśnicy.

Prawoskręt na skrzyżowaniu ulicy Kopernika i Wojska Polskiego

Do Zarządu Dróg Powiatowych zostnie przekazane 100 tys złotych, środki te pozwolą na wykonanie oczekiwanego przez kierowców tzw. prawoskrętu z ulicy Kopernika w ulicę Wojska Polskiego. Dzięki tej inwestycji znacząco powinna poprawić się płynność ruchy pojazdów w tym newralgicznym miejscu. Jak poinformował na sesji Rady Miasta dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Fink, jezdnia ulicy Kopernika zostanie poszerzona o około 0,75m, co umożliwi wydzielenie w biegu ulicy dodatkowego pasa ruchu - prawoskrętu. Niewątpliwie inwestycja ucieszy najbardziej kierowców z Serbinowa, którzy codziennie zmagają się z utrudnionym wyjazdem na ul. Wojska Polskiego.

W sprawie wykonania prawoskrętu złożyłem w 2017 roku wniosek o ujęcie tego zadania w budżecie na 2018 r. (skan wniosku na końcu artykułu).

 Jezdnia w biegu ulicy Kopernika zostanie poszerzona, co pozwoli na wykonanie dodatkowego pasa ruch - prawoskrętu. ( foto Google maps) 

Remonty chodników

Niemal 400 tys złotych z budżetu miasta zostało przekazane na remonty chodników. Dzięki tym środkom będą remontowane chodniki będące pod zarządem powiatu na ulicy Poniatowskiego (na odcinku od Ronda Sybiraków do ulicy Sudoła) oraz na ulicy Hallera (na odcinku do ulicy Kazimierza Wielkiego do Ronda Sybiraków). Ponadto wykonana będzie przebudowa chodnika na ulicy Reymonta na odcinku od ulicy Poprzecznej do ulicy Lotniczej. 


Chodnik na ulicy Poniatowskiego w 2018 roku będzie wyremontowany (fot. radny W. Brym) 

Projekt sali sportowej dla SP 4 oraz remont ogrodzenia przy SP nr 1

118 tys złotych zostało przekazane na remont ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 1, a 60 tys złotych dedykowano na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. Burmistrz Kołaciński informował na sesji, że decyzję o budowie sali gimnastycznej przyspieszył fakt zwiększania ilości uczniów w SP nr 4 po reformie oświaty (powstało więcej klas). Istotnym argumentem była również petycja złożona przez rodziców uczniów „czwórki” w tej sprawie.

Ponadto z nadwyżki budżetowej przekazno 60 tys. na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych mających korzystać z usług Centrum Usług Społecznych. Dodatkowe środki (60 tys.) na wznowienie wydawnictw dotyczących historii Oleśnicy otrzymała również Biblioteka i Forum Kultury.


 

Poniżej skan wniosku o ujęcie zadań do budżetu miasta Oleśnicy na 2018 roku (ws. wykonania prawoskrętu na ul. Kopernika) 

 


KomentarzePaweł Bielański
2018-02-27 21:37:12
Też się cieszę, nie tylko jako radny, ale przede wszystkim jako kierowca. Pozdrawiam.
z Wojska Polskiego
2018-02-26 10:34:45
Świetna wiadomość panie Pawle z tym prawoskrętem. Brawo ! Oby jak najszybciej
Paweł Bielański
2018-02-25 10:08:29
A co do remontu ul. Kopernika na odcinku od parku do mieszkań socjalnych, to na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że remont (wymiana) nawierzchni jest ujęty w kalendarzu inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich. Szczerze mówiąc mała jest nadzieja, aby jeszcze w tym udało się zrealizować tą inwestycję. Wkrótce będę chciał zorganizować spotkanie mieszkańców Serbinowa z burmistrzem, wówczas na pewno dopytamy o ewentualny termin. Przypomnę tylko , że ulica Kopernika dopiero od 2016 roku jest drogą miejską (wcześniej była to droga powiatowa), dzięki czemu udało się wybudować kolejny fragment chodnika wzdłuż tej ulicy, informowałem o tym tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6900/nowy-chodnik-wzdluz-kopernika
Paweł Bielański
2018-02-25 09:57:32
Dzień Dobry, oświetlenie Parku Kopernika powinno być wykonane do 5 maja br, informowałem o szczegółach tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6911/wyloniono-wykonawce-oswietlenia-parku-kopernika
Paweł
2018-02-24 19:12:55
A kiedy oświetlenie parku im. Kopernika i remont długo oczekiwanego odcinka drogi Kopernika do mieszkań socjalnych? Nie ma tam chodnika, a 20 tonowe ciężarówki nie jezdża tam wolno. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii :(

Aktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter