Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-02-24 
Drukuj PDF Wyślij link

Dodatkowe środki na inwestycje

Autor: Paweł Bielański 

Rada Miasta  niemal jednogłośnie zaakceptowała zaproponowane przez burmistrza Michała Kołacińskiego zmiany w budżecie miasta na 2018 rok. Dzięki nadwyżce budżetowej będzie wykonany szereg dodatkowych inwestycji. 

Dokonano zwiększania kwot na wydatki inwestycyjne w kwocie 578.722 złote. Kolejne dodatkowe środki inwestycyjne w budżecie pochodzą z nadwyżki budżetowej (całość to około 9 milionów zł) wynikającej m.in. z otrzymanych w 2017 roku dotacji rządowych na remont dawnego Zespołu Szkół Medycznych przy ul. Armii Krajowej, gdzie powstaje Centrum Usług Społecznych (dotacja wynosiła 3,57 miliona), zwiększonych niż zakładano wpływów z podatku PIT oraz mniejszych niż przewidywano wydatków związanych z wdrożeniem reformy oświaty. 

Rada Miasta poparła również projekt burmistrza w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Oleśnickiemu, dzięki czemu w 2018 roku zostaną wykonane inwestycje w infrastrukturze drogowej na terenie miasta Oleśnicy.

Prawoskręt na skrzyżowaniu ulicy Kopernika i Wojska Polskiego

Do Zarządu Dróg Powiatowych zostnie przekazane 100 tys złotych, środki te pozwolą na wykonanie oczekiwanego przez kierowców tzw. prawoskrętu z ulicy Kopernika w ulicę Wojska Polskiego. Dzięki tej inwestycji znacząco powinna poprawić się płynność ruchy pojazdów w tym newralgicznym miejscu. Jak poinformował na sesji Rady Miasta dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Fink, jezdnia ulicy Kopernika zostanie poszerzona o około 0,75m, co umożliwi wydzielenie w biegu ulicy dodatkowego pasa ruchu - prawoskrętu. Niewątpliwie inwestycja ucieszy najbardziej kierowców z Serbinowa, którzy codziennie zmagają się z utrudnionym wyjazdem na ul. Wojska Polskiego.

W sprawie wykonania prawoskrętu złożyłem w 2017 roku wniosek o ujęcie tego zadania w budżecie na 2018 r. (skan wniosku na końcu artykułu).

 Jezdnia w biegu ulicy Kopernika zostanie poszerzona, co pozwoli na wykonanie dodatkowego pasa ruch - prawoskrętu. ( foto Google maps) 

Remonty chodników

Niemal 400 tys złotych z budżetu miasta zostało przekazane na remonty chodników. Dzięki tym środkom będą remontowane chodniki będące pod zarządem powiatu na ulicy Poniatowskiego (na odcinku od Ronda Sybiraków do ulicy Sudoła) oraz na ulicy Hallera (na odcinku do ulicy Kazimierza Wielkiego do Ronda Sybiraków). Ponadto wykonana będzie przebudowa chodnika na ulicy Reymonta na odcinku od ulicy Poprzecznej do ulicy Lotniczej. 


Chodnik na ulicy Poniatowskiego w 2018 roku będzie wyremontowany (fot. radny W. Brym) 

Projekt sali sportowej dla SP 4 oraz remont ogrodzenia przy SP nr 1

118 tys złotych zostało przekazane na remont ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 1, a 60 tys złotych dedykowano na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. Burmistrz Kołaciński informował na sesji, że decyzję o budowie sali gimnastycznej przyspieszył fakt zwiększania ilości uczniów w SP nr 4 po reformie oświaty (powstało więcej klas). Istotnym argumentem była również petycja złożona przez rodziców uczniów „czwórki” w tej sprawie.

Ponadto z nadwyżki budżetowej przekazno 60 tys. na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych mających korzystać z usług Centrum Usług Społecznych. Dodatkowe środki (60 tys.) na wznowienie wydawnictw dotyczących historii Oleśnicy otrzymała również Biblioteka i Forum Kultury.


 

Poniżej skan wniosku o ujęcie zadań do budżetu miasta Oleśnicy na 2018 roku (ws. wykonania prawoskrętu na ul. Kopernika) 

 


KomentarzePaweł Bielański
2018-02-27 21:37:12
Też się cieszę, nie tylko jako radny, ale przede wszystkim jako kierowca. Pozdrawiam.
z Wojska Polskiego
2018-02-26 10:34:45
Świetna wiadomość panie Pawle z tym prawoskrętem. Brawo ! Oby jak najszybciej
Paweł Bielański
2018-02-25 10:08:29
A co do remontu ul. Kopernika na odcinku od parku do mieszkań socjalnych, to na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że remont (wymiana) nawierzchni jest ujęty w kalendarzu inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich. Szczerze mówiąc mała jest nadzieja, aby jeszcze w tym udało się zrealizować tą inwestycję. Wkrótce będę chciał zorganizować spotkanie mieszkańców Serbinowa z burmistrzem, wówczas na pewno dopytamy o ewentualny termin. Przypomnę tylko , że ulica Kopernika dopiero od 2016 roku jest drogą miejską (wcześniej była to droga powiatowa), dzięki czemu udało się wybudować kolejny fragment chodnika wzdłuż tej ulicy, informowałem o tym tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6900/nowy-chodnik-wzdluz-kopernika
Paweł Bielański
2018-02-25 09:57:32
Dzień Dobry, oświetlenie Parku Kopernika powinno być wykonane do 5 maja br, informowałem o szczegółach tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6911/wyloniono-wykonawce-oswietlenia-parku-kopernika
Paweł
2018-02-24 19:12:55
A kiedy oświetlenie parku im. Kopernika i remont długo oczekiwanego odcinka drogi Kopernika do mieszkań socjalnych? Nie ma tam chodnika, a 20 tonowe ciężarówki nie jezdża tam wolno. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii :(

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter