Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 176
Łączna liczba odwiedzin od początku: 3496
Data: 2018-01-12 
Drukuj PDF Wyślij link

Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Autor: Paweł Bielański 

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

W ostatnim biuletynie informacyjnym SM Zacisze poinformowała, iż w pierwszym półroczu 2017 roku wykonano instalacje ciepłej wody użytkowej w 18 budynkach mieszkalnych. Ogłoszony w dniu 4 stycznia br. przetarg przewiduje wykonanie analogicznej inwestycji aż w 44 blokach, w okresie 4 lat tj. od 2018 do 2021 roku.

Przetarg odbędzie się 17 stycznia 2018 w siedzibie SM Zacisze

Specyfikacja zamówienia budzi wątpliwości mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców 

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (siwz) rodzi wiele pytań z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy osiedla Serbinów, których lokale mieszkalne wg planów będą objęte przedmiotową inwestycją już w pierwszym półroczu 2018 roku.

Na uwagę zwraca m.in. obszerny zakres zamówienia i długi okres realizacji planowanej inwestycji, wynikający z jej etapowania na kolejne lata. W ocenie specjalistów z branży instalacyjnej z którymi konsultowałem przedmiot zamówienia, tak określony termin realizacji jest wysoce ryzykowny zarówno dla zamawiającego jak i potencjalnego oferenta. Na tak długi okres (4 lata) zdecydowanie trudniej precyzyjnie oszacować jak kształtować się będą ceny usług i materiałów. 

Specjaliści z branży zwrócili również uwagę na krótki czas przygotowania oferty przewidziany dla potencjalnych wykonawców. Dla tak obszernego zamówienia przewidziano zaledwie 12 dni na opracowanie optymalnej oferty ( w tym 8 dni roboczych). 

Zapisy siwz w ocenie lokalnych przedsiębiorców z którymi rozmawiałem powodują, że do przetargu prawdopodobnie przystąpi niewiele firm, może nawet tylko jedna. 

Podwyżka opłaty na fundusz remontowy

Przypomnę, że 9 marca 2017 r.  na spotkaniu z zarządem SM "Zacisze" informowano, że wzrost opłaty na fundusz remontowy, wprowadzony z dniem 1 maja 2017 r, wynika z konieczności wykonania planowanej inwestycji tj. podłączenia bloków mieszkalnych będących w zasobach Zacisza do sieci ciepłowniczej. Podwyżka opłaty remontowej wzbudziła wiele kontrowersji wśród zaskoczonych mieszkańców. Na spotkaniu ze strony prezesa zarządu Zacisza padła wówczas deklaracja, że obniżka opłaty remontowej jest możliwa, ale dopiero po całościowym wykonaniu tej dużej inwestycji (o sprawie informowałem tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/menu/5956/sm-zacisze). Zatem w interesie mieszkańców jest konkurencyjna i optymalnie skalkulowana oferta na wykonanie zadania za które sami płacą. Oczywistym jest fakt, że im większa liczba potencjalnych oferentów (wykonawców) to szanse na wybór najkorzystniejszej oferty zdecydowanie rosną.

Pierwszy etap wymiany tzw. junkersów i podłączenie 18 bloków do miejskiej sieci ciepłowniczej wykonała firma DATERM sp. z o.o. z Zielonej Góry. Firma ta była jedynym oferentem, który wziął udział w postępowaniu przetargowym.  Czy teraz będzie podobnie ?

Poniżej pismo złożone do prezsa SM Zacisze z zapytaniami do przetargu. Otrzymaną odpowiedź opublikuję na niniejszej stronie. 

 

 


KomentarzeAktualności

Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

czytaj więcej...
Parking przy Sucharskiego do poprawy

Z prośbą o interwencję zgłosili się mieszkańcy bloku Sucharskiego 6. Na położonym wzdłuż ich bloku parkingu znajdują się miejsce, gdzie parkujące samochody rozjeżdżają nieutwardzony grunt tworząc błotne kałuże.

czytaj więcej...
Podsumowanie 2017 roku

Koniec roku to zawsze dobry moment do podsumowań.  Przedstawiam Państwu streszczenie działań w miejskim samorządzie z 2017 roku oraz plany i zadania, które zamierzam realizować jako radny w przyszłym roku.

czytaj więcej...
Komisja Rewizyjna. Kontrola trybu sprzedaży nieruchomości przy ul. Traugutta

Komisja Rewizyjna Rady Miasta przeprowadziła kontrolę doraźną dotyczącą sprzedaży przez Urząd Miasta Oleśnicy budynku położonego przy ulicy Traugutta 9 w Oleśnicy.  

czytaj więcej...
Zawsze warto pomagać

Oczekiwanie na Boże Narodzenie to czas, który zbliża ludzi. To również czas, który przypomina , że zawsze warto pomagać innym

czytaj więcej...
Uchwała antysmogowa dla Dolnego Śląska

Sejmik województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę antysmogową. To kolejny krok w celu poprawy jakość powietrza w naszym regionie. 

czytaj więcej...

Newsletter