Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 139
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5269
Data: 2018-01-12 
Drukuj PDF Wyślij link

Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Autor: Paweł Bielański 

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

W ostatnim biuletynie informacyjnym SM Zacisze poinformowała, iż w pierwszym półroczu 2017 roku wykonano instalacje ciepłej wody użytkowej w 18 budynkach mieszkalnych. Ogłoszony w dniu 4 stycznia br. przetarg przewiduje wykonanie analogicznej inwestycji aż w 44 blokach, w okresie 4 lat tj. od 2018 do 2021 roku.

Przetarg odbędzie się 17 stycznia 2018 w siedzibie SM Zacisze

Specyfikacja zamówienia budzi wątpliwości mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców 

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (siwz) rodzi wiele pytań z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy osiedla Serbinów, których lokale mieszkalne wg planów będą objęte przedmiotową inwestycją już w pierwszym półroczu 2018 roku.

Na uwagę zwraca m.in. obszerny zakres zamówienia i długi okres realizacji planowanej inwestycji, wynikający z jej etapowania na kolejne lata. W ocenie specjalistów z branży instalacyjnej z którymi konsultowałem przedmiot zamówienia, tak określony termin realizacji jest wysoce ryzykowny zarówno dla zamawiającego jak i potencjalnego oferenta. Na tak długi okres (4 lata) zdecydowanie trudniej precyzyjnie oszacować jak kształtować się będą ceny usług i materiałów. 

Specjaliści z branży zwrócili również uwagę na krótki czas przygotowania oferty przewidziany dla potencjalnych wykonawców. Dla tak obszernego zamówienia przewidziano zaledwie 12 dni na opracowanie optymalnej oferty ( w tym 8 dni roboczych). 

Zapisy siwz w ocenie lokalnych przedsiębiorców z którymi rozmawiałem powodują, że do przetargu prawdopodobnie przystąpi niewiele firm, może nawet tylko jedna. 

Podwyżka opłaty na fundusz remontowy

Przypomnę, że 9 marca 2017 r.  na spotkaniu z zarządem SM "Zacisze" informowano, że wzrost opłaty na fundusz remontowy, wprowadzony z dniem 1 maja 2017 r, wynika z konieczności wykonania planowanej inwestycji tj. podłączenia bloków mieszkalnych będących w zasobach Zacisza do sieci ciepłowniczej. Podwyżka opłaty remontowej wzbudziła wiele kontrowersji wśród zaskoczonych mieszkańców. Na spotkaniu ze strony prezesa zarządu Zacisza padła wówczas deklaracja, że obniżka opłaty remontowej jest możliwa, ale dopiero po całościowym wykonaniu tej dużej inwestycji (o sprawie informowałem tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/menu/5956/sm-zacisze). Zatem w interesie mieszkańców jest konkurencyjna i optymalnie skalkulowana oferta na wykonanie zadania za które sami płacą. Oczywistym jest fakt, że im większa liczba potencjalnych oferentów (wykonawców) to szanse na wybór najkorzystniejszej oferty zdecydowanie rosną.

Pierwszy etap wymiany tzw. junkersów i podłączenie 18 bloków do miejskiej sieci ciepłowniczej wykonała firma DATERM sp. z o.o. z Zielonej Góry. Firma ta była jedynym oferentem, który wziął udział w postępowaniu przetargowym.  Czy teraz będzie podobnie ?

Poniżej pismo złożone do prezsa SM Zacisze z zapytaniami do przetargu. Otrzymaną odpowiedź opublikuję na niniejszej stronie. 

 

 


KomentarzeAktualności

Postaw na nasz wspólny plan !

Przedstawiam założenia "Planu dla Oleśnicy" dla okręgu nr 2.  Proszę o popracie 21 października dla burmistrza Michała Kołacińskiego i OLEŚNICA RAZEM, a założony plan zostanie zrealizowany !

czytaj więcej...
Remont i przebudowa ulicy Kopernika

Budowa prawoskrętu na ukończeniu. Kolejnym punktem z Planu dla Oleśnicy 2 jest przebudowa i remont ulicy Kopernika 

czytaj więcej...
Przebudowa ulicy Podchorążych

Przebudowa ulicy Podchorążych to jedna z deklaracji wyborczy burmistrza Michała Kołacińskiego i  OLEŚNICA RAZEM. 

 

czytaj więcej...
21 października - Postaw na skutecznego samorządowca !

21 października odbędą sie wybory samorządowe. Będę ubiegał się o mandat radnego Rady Miasta  w okręgu nr 2 

czytaj więcej...
Małe osiedlowe sprawy

 W alejce kasztanowej przy ulicy Sucharskiego zainstalowano kolejną ławkę parkową. 

czytaj więcej...
SPRAWOZDANIE Z KADENCJI

Zgodnie ze z deklaracją złożoną na początku kadencji składam sprawozdanie z wykonania mandatu radnego.

czytaj więcej...

Newsletter