Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 139
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4717
Data: 2018-01-12 
Drukuj PDF Wyślij link

Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Autor: Paweł Bielański 

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

W ostatnim biuletynie informacyjnym SM Zacisze poinformowała, iż w pierwszym półroczu 2017 roku wykonano instalacje ciepłej wody użytkowej w 18 budynkach mieszkalnych. Ogłoszony w dniu 4 stycznia br. przetarg przewiduje wykonanie analogicznej inwestycji aż w 44 blokach, w okresie 4 lat tj. od 2018 do 2021 roku.

Przetarg odbędzie się 17 stycznia 2018 w siedzibie SM Zacisze

Specyfikacja zamówienia budzi wątpliwości mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców 

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (siwz) rodzi wiele pytań z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy osiedla Serbinów, których lokale mieszkalne wg planów będą objęte przedmiotową inwestycją już w pierwszym półroczu 2018 roku.

Na uwagę zwraca m.in. obszerny zakres zamówienia i długi okres realizacji planowanej inwestycji, wynikający z jej etapowania na kolejne lata. W ocenie specjalistów z branży instalacyjnej z którymi konsultowałem przedmiot zamówienia, tak określony termin realizacji jest wysoce ryzykowny zarówno dla zamawiającego jak i potencjalnego oferenta. Na tak długi okres (4 lata) zdecydowanie trudniej precyzyjnie oszacować jak kształtować się będą ceny usług i materiałów. 

Specjaliści z branży zwrócili również uwagę na krótki czas przygotowania oferty przewidziany dla potencjalnych wykonawców. Dla tak obszernego zamówienia przewidziano zaledwie 12 dni na opracowanie optymalnej oferty ( w tym 8 dni roboczych). 

Zapisy siwz w ocenie lokalnych przedsiębiorców z którymi rozmawiałem powodują, że do przetargu prawdopodobnie przystąpi niewiele firm, może nawet tylko jedna. 

Podwyżka opłaty na fundusz remontowy

Przypomnę, że 9 marca 2017 r.  na spotkaniu z zarządem SM "Zacisze" informowano, że wzrost opłaty na fundusz remontowy, wprowadzony z dniem 1 maja 2017 r, wynika z konieczności wykonania planowanej inwestycji tj. podłączenia bloków mieszkalnych będących w zasobach Zacisza do sieci ciepłowniczej. Podwyżka opłaty remontowej wzbudziła wiele kontrowersji wśród zaskoczonych mieszkańców. Na spotkaniu ze strony prezesa zarządu Zacisza padła wówczas deklaracja, że obniżka opłaty remontowej jest możliwa, ale dopiero po całościowym wykonaniu tej dużej inwestycji (o sprawie informowałem tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/menu/5956/sm-zacisze). Zatem w interesie mieszkańców jest konkurencyjna i optymalnie skalkulowana oferta na wykonanie zadania za które sami płacą. Oczywistym jest fakt, że im większa liczba potencjalnych oferentów (wykonawców) to szanse na wybór najkorzystniejszej oferty zdecydowanie rosną.

Pierwszy etap wymiany tzw. junkersów i podłączenie 18 bloków do miejskiej sieci ciepłowniczej wykonała firma DATERM sp. z o.o. z Zielonej Góry. Firma ta była jedynym oferentem, który wziął udział w postępowaniu przetargowym.  Czy teraz będzie podobnie ?

Poniżej pismo złożone do prezsa SM Zacisze z zapytaniami do przetargu. Otrzymaną odpowiedź opublikuję na niniejszej stronie. 

 

 


KomentarzeAktualności

Oleśnickie impresje

 12 lipca br. w Galerii Brama Wrocławska odbyła się promocja albumu fotograficznego pt. ,,Oleśnickie impresje" autorstwa Zbigniewa Podurgiela. Jest to pierwszy monograficzny album z fotografiami o Oleśnicy.

czytaj więcej...
Dalej robić swoje ...

Obejmując funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej wiedziałem, że czeka mnie spore wyzwanie, które wymagać będzie dużego zaangażowania oraz przygotowania do pracy w najważniejszej komisji Rady Miasta. 

czytaj więcej...
Plany drogowe w obrębie Serbinowa

Niektóre z koncepcji proponowanych w ramach debaty "Porozmawiajmy o Serbinowie" są obecnie przedmiotem analiz m.in. Sekcji Dróg Miejskich.

czytaj więcej...
Bezpieczniej na Podchorążych

Zainstalowano wyspowe progi zwalniające na ulicy Podchorążych. Efekt ? Kierowcy w zdecydowanej większości zwolnili. 

czytaj więcej...
Park Kopernika oświetlony !

Uruchomiono oświetlenie w parku Kopernika  !

czytaj więcej...
Porozmawiajmy o Serbinowie - relacja z debaty

 Za nami kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące spraw osiedla Serbinów. Tym razem zgodnie z Państwa sugestiami gościem spotkania był burmistrz Michał Kołaciński.

czytaj więcej...

Newsletter