Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2018-01-05 
Drukuj PDF Wyślij link

Parking przy Sucharskiego do poprawy

Autor: Paweł Bielański 

Z prośbą o interwencję zgłosili się mieszkańcy bloku Sucharskiego 6. Na położonym wzdłuż ich bloku parkingu znajdują się miejsce, gdzie parkujące samochody rozjeżdżają nieutwardzony grunt tworząc błotne kałuże.

Problem deficytu miejsc parkingowych na Serbinowie jest znany od lat wszystkim mieszkańcom osiedla. W ostatnich 2 latach powstały nowe miejsca m.in. przy ul. Wojska Polskiego (inwestycja środkami z budżetu miasta wykonała SDM) oraz Sikorskiego 3 (inwestycję wykonała wspólnota mieszkaniowa). W 2017 roku SDM wyremontowała również część parkingu przy parku Mikołaja Kopernika.

Każde nowe miejsce parkingowe jest oczekiwane, a ponieważ miejsc do parkowania jest wciąż zbyt mało, kierowcy wykorzystują każdy wolny skrawek terenu do zaparkowania swoich pojazdów. Niestety parkowanie na terenach nieutwardzonych, które w zamyśle miały być terenami zieleni, kończy się ich trwałą dewastacją. Taka sytuacja ma miejsce od lat przy bloku Sucharskiego 6 oraz Sucharskiego 10. Mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję w tej sprawie, tak aby problem wreszcie rozwiązać. Zarządcą parkingu przy ul. Sucharskiego jest Sekcja Dróg Miejskich.

W odpowiedzi na złożoną interpelację zastępca burmistrza J. Sadowski, poinformował mnie, że do 31 maja 2018 roku wskazany fragment parkingu zostanie utwardzony.

Ten fragment terenu miedzy dowoma parkingami będzie utwardzony do 31 maja 2018 roku

Również przy bloku Sucharskiego 10 jest niezagospodarowany fragment terenu, który należy poprawić  (utwardzić)

Ponadto mieszkańcy zgłaszali sprawę stanu nawierzchni parkingów, które przez lata nie były czyszczone, a w konsekwencji zarastają chwastami. Od burmistrza otrzymałem informację, że czyszczenie parkingów i wykonanie oprysku chwastobójczego będzie wykonane w okresie wiosennym 2018 roku. Czekamy zatem na wykonanie zadeklarowanych prac !


Poniżej odpowiedź burmistrza na interpelację: 

 

 

 


KomentarzePaweł Bielański
2018-01-12 18:32:02
Teren ten w całości należy do SM Zacisze, na spotkaniu z mieszkańcami, które organizowałem w grudniu 2016 roku, prezes Zacisza, nie wykluczał możliwości budowy parkingu. Jednak deklaracja była bardzo lakoniczna, nie podał nawet przybliżonego terminu takiej inwestycji. Relacja tutaj: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6807/spotkanie-z-mieszkancami-plany-inwestycyjne-sm-zacisze
Adi
2018-01-11 21:06:55
To zrobić parking za górką, na przeciwko bloku Sucharskiego 4 lub 10 miejsca jest tam pod dostatkiem tylko kasy pewnie brak
Paweł Bielański
2018-01-10 20:56:38
W okresie wiosenno-letnim dzieci również bawią się na i wokół górki, jest to teren zieleni. Nadmienię, że teren "górki" należy do SM Zacisze.
Grzegorz
2018-01-10 18:13:12
Panie Pawle, górka dla dzieci słužy jeden może dwa miesiące w roku, a parking jest potrzebny przez cały rok. Wątpie że mieszkańcy bloków Sucharskiegp nr 4 i czēściowo nr.6 będą chętnie latać na parking przy ulicy Podchorążych.
Paweł Bielański
2018-01-07 16:53:30
Witam, "górka" to praktycznie jedynie miejsce na Serbinowie, gdzie zimą ( tą ze śniegiem) dzieci mają możliwość zabawy. Absolutnie jestem za jej pozostawieniem. Nowe miejsca parkingowe mogą powstać wzdłuż ul. Podchorążych.
Projektant
2018-01-05 20:46:49
Zaorać górkę i zrobić tam parking, a to nieutwardzone miejsce można ewentualnie wykorzystać na wyjazd lub wjazd na parking. Problem braku miejsc parkingowych na Sucharskiego byłby rozwiązany.

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter