Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 98
Łączna liczba odwiedzin od początku: 3888
Data: 2017-11-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Wyłoniono wykonawcę oświetlenia Parku Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Rozstrzygnięto przetarg na oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Oświetlenie  Parku Mikołaja Kopernika wybuduje oleśnicka firma. 

W toku postępowania wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła oleśnicka firma IKAZ Kazimierza Cymbalisty, która zdeklarowała wykonanie oświetlenia za kwotę 99.630 zł, udzielając 60 miesięcznej gwarancji na wykonane prace. Firma określa termin zakończenia inwestycji do dnia 05.05.2018r

15 latarni oświetli park

 Oferta przewiduje opracowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z min. 15 szt. słupów oświetleniowych i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej.  

Park Kopernika będzie oświetlony najpóźniej w maju 2018 roku

Przypomnę, iż inwestycja zostanie wykonana w ramach realizacji projektów zgłoszonych do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowane już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały przesunięcie wykonania na przyszły rok.

Szacowana wartość projektu zgłoszonego w ramach OBO wynosiła 120.000 zł, zatem pozostałe  20.370 zł  wróci do budżetu miasta.  Będę wnioskował do burmistrza, aby środki te były przeznaczone na dalszą rewitalizację parku. 


Poniżej zestawienie ofert:


KomentarzeAktualności

Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Oleśnicy odbyło sie szereg imprez i uroczystości. 1 marca podczas oficjalnych miejskich uroczystości miałem zaszczyt wygłosić przemówienia przywołujące pamięć o Żołnierzach Niełomnych.

czytaj więcej...
Dodatkowe środki na inwestycje

Rada Miasta  niemal jednogłośnie zaakceptowała zaproponowane przez burmistrza Michała Kołacińskiego zmiany w budżecie miasta na 2018 rok. Dzięki nadwyżce budżetowej będzie wykonany szereg dodatkowych inwestycji. 

czytaj więcej...
Wizyta w WSSE Invest Park

Jako członek komisji Ekonomiczno-Prawnej odbyłem wizytę w zakładzie Mindroc Alucrom w Oleśnicy

czytaj więcej...
Bezpieczeństwo drogowe przy ul. Wojska Polskiego

 W sprawie bezpieczeństwa drogowego na ul. Wojska Polskiego składałem dwukrotnie interpelację. W odpowiedzi zarządca drogi informuje o rozpoczętych działaniach w kierunku poprawy oznakowań przejść dla pieszych.

czytaj więcej...
Przetarg SM "Zacisze" rozstrzygnięty

17 stycznia br. odbył się przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej w 44 blokach mieszkalnych zrządzanych przez SM "Zacisze".  Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami ofertę na wykonanie zamówienia złożyła tylko firma z Zielonej Góry.

czytaj więcej...
Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

czytaj więcej...

Newsletter