Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
"Wychowałem się na Serbinowie, znam nasze osiedle"

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 131
Łączna liczba odwiedzin od początku: 3265
Data: 2017-11-18 
Drukuj PDF Wyślij link

Wyłoniono wykonawcę oświetlenia Parku Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Rozstrzygnięto przetarg na oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Oświetlenie  Parku Mikołaja Kopernika wybuduje oleśnicka firma. 

W toku postępowania wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła oleśnicka firma IKAZ Kazimierza Cymbalisty, która zdeklarowała wykonanie oświetlenia za kwotę 99.630 zł, udzielając 60 miesięcznej gwarancji na wykonane prace. Firma określa termin zakończenia inwestycji do dnia 05.05.2018r

15 latarni oświetli park

 Oferta przewiduje opracowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z min. 15 szt. słupów oświetleniowych i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej.  

Park Kopernika będzie oświetlony najpóźniej w maju 2018 roku

Przypomnę, iż inwestycja zostanie wykonana w ramach realizacji projektów zgłoszonych do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowane już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały przesunięcie wykonania na przyszły rok.

Szacowana wartość projektu zgłoszonego w ramach OBO wynosiła 120.000 zł, zatem pozostałe  20.370 zł  wróci do budżetu miasta.  Będę wnioskował do burmistrza, aby środki te były przeznaczone na dalszą rewitalizację parku. 


Poniżej zestawienie ofert:


KomentarzeAktualności

Podsumowanie 2017 roku

Koniec roku to zawsze dobry moment do podsumowań.  Przedstawiam Państwu streszczenie działań w miejskim samorządzie z 2017 roku oraz plany i zadania, które zamierzam realizować jako radny w przyszłym roku.

czytaj więcej...
Komisja Rewizyjna. Kontrola trybu sprzedaży nieruchomości przy ul. Traugutta

Komisja Rewizyjna Rady Miasta przeprowadziła kontrolę doraźną dotyczącą sprzedaży przez Urząd Miasta Oleśnicy budynku położonego przy ulicy Traugutta 9 w Oleśnicy.  

czytaj więcej...
Zawsze warto pomagać

Oczekiwanie na Boże Narodzenie to czas, który zbliża ludzi. To również czas, który przypomina , że zawsze warto pomagać innym

czytaj więcej...
Uchwała antysmogowa dla Dolnego Śląska

Sejmik województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę antysmogową. To kolejny krok w celu poprawy jakość powietrza w naszym regionie. 

czytaj więcej...
Nowy miejscowy plan zagospodarowania

Urząd Miasta informuje o przystąpieniu do sporządzenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla obszaru położonego w rejonie ulic Wojska Polskiego, Leśnej, Brzozowej i Wspólnej.

czytaj więcej...
Wyłoniono wykonawcę oświetlenia Parku Kopernika

Rozstrzygnięto przetarg na oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Oświetlenie  Parku Mikołaja Kopernika wybuduje oleśnicka firma. 

czytaj więcej...

Newsletter