Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-11-02 
Drukuj PDF Wyślij link

Remont zatoki i chodnika przy Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Zakończono remont zatoki parkingowej oraz fragmentu chodnika przy Parku Mikołaja Kopernika . 

Tuż przed 1 listopada został zakończony remont zatoki parkingowej oraz fragmentu chodnika przy Parku Mikołaja Kopernika. 

Zakres remontu obejmował wymianę starej betonowej nawierzchni zatoki parkingowej oraz wymianę nawierzchni chodnika. Własnymi zasobami inwestycje wykonała Sekcja Dróg Miejskich,  która szacuje koszt remontu na kwotę 110 tys. złotych . Wcześniej SDM  wykonała chodnik na odcinku od przedszkola Kubusia Puchatka do bloku Podchorążych nr 14 (koszt około 40 tys.) 

Końcowa faza remotnu

Cieszą kolejne remonty drogowe w obrębie osiedla Serbinów, nie są to może jakieś ogromne inwestycje, ale nawet te mniejsze są istotne, bowiem przyczyniają się do poprawy jakości infrastruktury drogowej, a tym samym  naszego bezpieczeństwa.

Nadmienię, iż kompleksowy remont całej ulicy Kopernika (wymiana nawierzchni wraz z budową kolejnych odcinków chodników), aż do terenów byłego składu celnego jest ujęty w wieloletnim planie inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich. Dokładnie termin realizacji nie jest jeszcze znany.

Zakres prac obejmował m.in. wymianę betonowej nawierzchni

 


Informacja dot. nowego chodnika: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6900/nowy-chodnik-wzdluz-kopernika

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter