Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 135
Łączna liczba odwiedzin od początku: 3759
Data: 2017-11-02 
Drukuj PDF Wyślij link

Remont zatoki i chodnika przy Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Zakończono remont zatoki parkingowej oraz fragmentu chodnika przy Parku Mikołaja Kopernika . 

Tuż przed 1 listopada został zakończony remont zatoki parkingowej oraz fragmentu chodnika przy Parku Mikołaja Kopernika. 

Zakres remontu obejmował wymianę starej betonowej nawierzchni zatoki parkingowej oraz wymianę nawierzchni chodnika. Własnymi zasobami inwestycje wykonała Sekcja Dróg Miejskich,  która szacuje koszt remontu na kwotę 110 tys. złotych . Wcześniej SDM  wykonała chodnik na odcinku od przedszkola Kubusia Puchatka do bloku Podchorążych nr 14 (koszt około 40 tys.) 

Końcowa faza remotnu

Cieszą kolejne remonty drogowe w obrębie osiedla Serbinów, nie są to może jakieś ogromne inwestycje, ale nawet te mniejsze są istotne, bowiem przyczyniają się do poprawy jakości infrastruktury drogowej, a tym samym  naszego bezpieczeństwa.

Nadmienię, iż kompleksowy remont całej ulicy Kopernika (wymiana nawierzchni wraz z budową kolejnych odcinków chodników), aż do terenów byłego składu celnego jest ujęty w wieloletnim planie inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich. Dokładnie termin realizacji nie jest jeszcze znany.

Zakres prac obejmował m.in. wymianę betonowej nawierzchni

 


Informacja dot. nowego chodnika: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6900/nowy-chodnik-wzdluz-kopernika

 


KomentarzeAktualności

Wizyta w WSSE Invest Park

Jako członek komisji Ekonomiczno-Prawnej odbyłem wizytę w zakładzie Mindroc Alucrom w Oleśnicy

czytaj więcej...
Bezpieczeństwo drogowe przy ul. Wojska Polskiego

 W sprawie bezpieczeństwa drogowego na ul. Wojska Polskiego składałem dwukrotnie interpelację. W odpowiedzi zarządca drogi informuje o rozpoczętych działaniach w kierunku poprawy oznakowań przejść dla pieszych.

czytaj więcej...
Przetarg SM "Zacisze" rozstrzygnięty

17 stycznia br. odbył się przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej w 44 blokach mieszkalnych zrządzanych przez SM "Zacisze".  Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami ofertę na wykonanie zamówienia złożyła tylko firma z Zielonej Góry.

czytaj więcej...
Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

czytaj więcej...
Parking przy Sucharskiego do poprawy

Z prośbą o interwencję zgłosili się mieszkańcy bloku Sucharskiego 6. Na położonym wzdłuż ich bloku parkingu znajdują się miejsce, gdzie parkujące samochody rozjeżdżają nieutwardzony grunt tworząc błotne kałuże.

czytaj więcej...
Podsumowanie 2017 roku

Koniec roku to zawsze dobry moment do podsumowań.  Przedstawiam Państwu streszczenie działań w miejskim samorządzie z 2017 roku oraz plany i zadania, które zamierzam realizować jako radny w przyszłym roku.

czytaj więcej...

Newsletter