Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-10-17 
Drukuj PDF Wyślij link

Wyniki głosowania OBO 2018

Autor: Paweł Bielański 

Znamy już wyniki głosowania. Tym razem nasz osiedlowy projket nie zyskał wymaganie liczby głosów, choć sukces był naprawdę blisko

Zaproponowany przez Państwa na jednym ze spotkań  pomysł budowy boiska do badmintona w Parku Kopernika został zgłoszony do tegoorocznej edycji OBO.

Projket zajął bardzo wysokie szóste miejsce, zdobywając 290 głosów poparcia. To świetny wynik, jednak nie dał nam końcowego sukcesu, choć było bardzo blisko. Można powiedzieć, że zajęliśmy najgorsze z możliwych miejsc - tuż za podium (tzn. promowanym miejscem).

W tym miejscu serdecznie dziękuje za Państwa pomoc w promocji projektu oraz aktywność w głosowaniu. Gratuluje zwycięskim projektom i ich autorom !

Wyniki głosowania: www.olesnica.pl/sm/olesnicki-budzet-obywatelski

W ramach OBO w 2018r  zrealizowanych będzie 5 pierwszych projektów na liście.

Czy rezygnujemy z inicjatywy pt. Boisko do badmintona w Parku Kopernika ?

Oczywiście, że nie ! 290 głosów poparcia to znacząca grupa mieszkańców i jako radny deklaruję dalsze działania w celu realizacji oczekiwanej przez Państwa inwestycji. Duże poparcie dla projektu to znaczący argument by taka inwestycja była zrealizowana. W sumie w "najgorszym" przypadku podejmiemy koleją próbę za rok. 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter