Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2017-10-15 
Drukuj PDF Wyślij link

Nowy chodnik wzdłuż Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Sekcja Dróg  Miejskich realizuje kolejną oczekiwaną inwestycję w obrębie osiedla Serbinów.  Powstaje chodnik  na odcinku od parku do bloku Kopernika nr 15

Temat konieczności budowy chodnika na odcinku przy parku Kopernika poruszaliśmy na jednym ze spotkań dotyczących bezpieczeństwa drogowego na osiedlu. Budowa chodnika znacząco poprawia bezpieczeństo pieszych na tym uczęszczanym odcinku ulicy.

Chodnik wzdłuż ulicy Kopernika, dotychczas kończył swój bieg tuż przed przedszkolem "Kubusia Puchatka", dalej piesi musieli poruszać się po jezdni, która nie posiada nawet pobocza gruntowego. Stwarzało to realne zagrożenie dla pieszych, szczególnie po zapadnięciu zmroku.

Budowa chodnika przy ul. Kopernika

Dzięki realizowanej inwestycji ciąg pieszy umożliwi bezpieczne dojście do budynków wielorodzinnych przy Kopernika, przychodni zdrowia, przystanku autobusowego. Koszt wykonania chodnika SDM szacuje na kwotę około 40 000 zł. 

Zaplanowane są już dalsze inwestycje w infrastrukturę drogową w tym rejonie Serbinowa. Wkrótce przeprowadzony zostatnie remont zatoki parkingowej i kolejnego odcinka chodnika.

Budujący jest fakt, iż cykliczne spotkania z Państwem, które organizuję wraz z radnym Zbiegniwem Nagórnym przynoszą wymierne efekty, a uwagi przekazywane do burmistrza, przekładają się na kolejne inwestycje w obrębie naszego osiedla.

Nadmienie iż kompleksowy remont całej ulicy Kopernika (wymina nawierzchni wraz z budową kolejnych odcinków chodników), aż do terenów byłego składu celnego jest ujęty w wieloletnim planie inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich.

Nowy chodnik wzdłuż ulicy Kopernika wkrótce będzie oddany do użytku


KomentarzePaweł Bielański
2017-10-17 21:07:24
Pani Krystyno, dziękuje za sugestię. Temat oznakowania Sikorskiego jako "strefa" jak najbardziej do wprowadzenia. Pozdrawiam
Krystyna
2017-10-17 14:03:59
Przepraszam- nie Sucharskiego a Podchorążych. Dotyczy postu niżej.
Krystyna
2017-10-17 14:01:48
Super. Teraz jeszcze oznakowanie ulicy Sikorskiego...tam nikt nie przestrzega prędkości a to jest droga do szkoły. Zresztą cały Serbinów jest beznadziejnie oznakowany!!! Sikorskiego- wąska i bardzo uczęszczana- tuz przy zabudowaniach nie doczekała się oznakowania jako strefa zamieszkała. Sucharskiego- szeroka, daleko od zabudowań...strefa zamieszkała. To trzeba nareszcie uporządkować.

Aktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter