Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-10-15 
Drukuj PDF Wyślij link

Nowy chodnik wzdłuż Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Sekcja Dróg  Miejskich realizuje kolejną oczekiwaną inwestycję w obrębie osiedla Serbinów.  Powstaje chodnik  na odcinku od parku do bloku Kopernika nr 15

Temat konieczności budowy chodnika na odcinku przy parku Kopernika poruszaliśmy na jednym ze spotkań dotyczących bezpieczeństwa drogowego na osiedlu. Budowa chodnika znacząco poprawia bezpieczeństo pieszych na tym uczęszczanym odcinku ulicy.

Chodnik wzdłuż ulicy Kopernika, dotychczas kończył swój bieg tuż przed przedszkolem "Kubusia Puchatka", dalej piesi musieli poruszać się po jezdni, która nie posiada nawet pobocza gruntowego. Stwarzało to realne zagrożenie dla pieszych, szczególnie po zapadnięciu zmroku.

Budowa chodnika przy ul. Kopernika

Dzięki realizowanej inwestycji ciąg pieszy umożliwi bezpieczne dojście do budynków wielorodzinnych przy Kopernika, przychodni zdrowia, przystanku autobusowego. Koszt wykonania chodnika SDM szacuje na kwotę około 40 000 zł. 

Zaplanowane są już dalsze inwestycje w infrastrukturę drogową w tym rejonie Serbinowa. Wkrótce przeprowadzony zostatnie remont zatoki parkingowej i kolejnego odcinka chodnika.

Budujący jest fakt, iż cykliczne spotkania z Państwem, które organizuję wraz z radnym Zbiegniwem Nagórnym przynoszą wymierne efekty, a uwagi przekazywane do burmistrza, przekładają się na kolejne inwestycje w obrębie naszego osiedla.

Nadmienie iż kompleksowy remont całej ulicy Kopernika (wymina nawierzchni wraz z budową kolejnych odcinków chodników), aż do terenów byłego składu celnego jest ujęty w wieloletnim planie inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich.

Nowy chodnik wzdłuż ulicy Kopernika wkrótce będzie oddany do użytku


KomentarzePaweł Bielański
2017-10-17 21:07:24
Pani Krystyno, dziękuje za sugestię. Temat oznakowania Sikorskiego jako "strefa" jak najbardziej do wprowadzenia. Pozdrawiam
Krystyna
2017-10-17 14:03:59
Przepraszam- nie Sucharskiego a Podchorążych. Dotyczy postu niżej.
Krystyna
2017-10-17 14:01:48
Super. Teraz jeszcze oznakowanie ulicy Sikorskiego...tam nikt nie przestrzega prędkości a to jest droga do szkoły. Zresztą cały Serbinów jest beznadziejnie oznakowany!!! Sikorskiego- wąska i bardzo uczęszczana- tuz przy zabudowaniach nie doczekała się oznakowania jako strefa zamieszkała. Sucharskiego- szeroka, daleko od zabudowań...strefa zamieszkała. To trzeba nareszcie uporządkować.

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter