Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-10-15 
Drukuj PDF Wyślij link

Nowy chodnik wzdłuż Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Sekcja Dróg  Miejskich realizuje kolejną oczekiwaną inwestycję w obrębie osiedla Serbinów.  Powstaje chodnik  na odcinku od parku do bloku Kopernika nr 15

Temat konieczności budowy chodnika na odcinku przy parku Kopernika poruszaliśmy na jednym ze spotkań dotyczących bezpieczeństwa drogowego na osiedlu. Budowa chodnika znacząco poprawia bezpieczeństo pieszych na tym uczęszczanym odcinku ulicy.

Chodnik wzdłuż ulicy Kopernika, dotychczas kończył swój bieg tuż przed przedszkolem "Kubusia Puchatka", dalej piesi musieli poruszać się po jezdni, która nie posiada nawet pobocza gruntowego. Stwarzało to realne zagrożenie dla pieszych, szczególnie po zapadnięciu zmroku.

Budowa chodnika przy ul. Kopernika

Dzięki realizowanej inwestycji ciąg pieszy umożliwi bezpieczne dojście do budynków wielorodzinnych przy Kopernika, przychodni zdrowia, przystanku autobusowego. Koszt wykonania chodnika SDM szacuje na kwotę około 40 000 zł. 

Zaplanowane są już dalsze inwestycje w infrastrukturę drogową w tym rejonie Serbinowa. Wkrótce przeprowadzony zostatnie remont zatoki parkingowej i kolejnego odcinka chodnika.

Budujący jest fakt, iż cykliczne spotkania z Państwem, które organizuję wraz z radnym Zbiegniwem Nagórnym przynoszą wymierne efekty, a uwagi przekazywane do burmistrza, przekładają się na kolejne inwestycje w obrębie naszego osiedla.

Nadmienie iż kompleksowy remont całej ulicy Kopernika (wymina nawierzchni wraz z budową kolejnych odcinków chodników), aż do terenów byłego składu celnego jest ujęty w wieloletnim planie inwestycyjnym Sekcji Dróg Miejskich.

Nowy chodnik wzdłuż ulicy Kopernika wkrótce będzie oddany do użytku


KomentarzePaweł Bielański
2017-10-17 21:07:24
Pani Krystyno, dziękuje za sugestię. Temat oznakowania Sikorskiego jako "strefa" jak najbardziej do wprowadzenia. Pozdrawiam
Krystyna
2017-10-17 14:03:59
Przepraszam- nie Sucharskiego a Podchorążych. Dotyczy postu niżej.
Krystyna
2017-10-17 14:01:48
Super. Teraz jeszcze oznakowanie ulicy Sikorskiego...tam nikt nie przestrzega prędkości a to jest droga do szkoły. Zresztą cały Serbinów jest beznadziejnie oznakowany!!! Sikorskiego- wąska i bardzo uczęszczana- tuz przy zabudowaniach nie doczekała się oznakowania jako strefa zamieszkała. Sucharskiego- szeroka, daleko od zabudowań...strefa zamieszkała. To trzeba nareszcie uporządkować.

Aktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter