Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 211
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4140
Data: 2017-10-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika w 2018

Autor: Paweł Bielański 

Rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy oświetlenia w Parku Mikołaja Kopernika. Tereny parku będą oświetlone w 2018 roku.

 

Zapytanie ofertowe pt. „Budowa oświetlenia alejek parku Kopernika w Oleśnicy – w systemie zaprojektuj i wybuduj” zostało umieszczone w BIP na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy. Oferty wykonawcy mogą składać do 23 października 2017r.

15 latarni 

Zamówienie zakłada oporacowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z 15 szt. słupów i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej. Zgodnie z treścią zapytania oświetlenie ma być wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

Przypomnę, iż inwestycją ta zostanie wykonana w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowana już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały, iż zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Alejki w Parku Kopernika będą oświetlone w 2018 roku (zdjęcie dolny-slask. org)

Zróbmy więcej 

Możemy zatem czuć lekkie rozczarowanie opóźnieniem inwestycji. Jednak jest jeden pozytywny aspket przesunięcia terminu wykonania oświetlenia. Otóż może się okazać (mam taką nadzieję), iż inwestycja będzie musiała być rozszerzona o dodatkowe latarnie oświetleniowe dla boiska do badmintona, którege wykonania przewiduje zgłoszony projekt  do tegorocznej edycji OBO pt. „Boisko do badmintona w Parku Kopernika”. 
Głosowania trwa do 16 października. Zachęcam Państwa do głosowania - na liście projket nr 14 , link do głosowania: ankiety.olesnica.pl .

Konkulzja jest bowiem taka: skoro Urząd Miasta spóżnił się z wykonaniem oświetlenia, to niech w 2018 roku zrobi w parku jeszcze więcej  


Nasze wspólne starania z ubieglego roku przyniosły wymierny efekt. Czy obecna edycja OBO umożliwi kolejną inwestycję w Parku Kopernika ? Wszystko zależy do liczby Państwa głosów na nasz projket  bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6895/glosujesz-decydujesz

 

 


KomentarzeAktualności

Propozycje zmian OBO

Burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński przedstawił propozycje zmian w formule Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Jedna z propozycji to zwiększenie puli OBO !

czytaj więcej...
Sala sportowa przy SP nr 4

Na posiedzeniu Komisji Sportu i Rekreacji podjęto istotne decyzje w sprawie budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4

czytaj więcej...
Nowe regulacje prawne dotyczące sprzedaży alkoholu

W Urzędzie Miasta odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców oraz radnych w zakresie nowych regulacji prawnych dotyczących sprzedaży alkoholu 

czytaj więcej...
Wschodnia obwodnica w 2020 r.

Budowa wschodniej obwodnicy to ważna inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Oleśnicy. Z informacji otrzymanych od DSDiK wynika, że przewidywany termin zakończenia realizacji projektu został przesunięty na IV kwartał 2020 roku.

czytaj więcej...
Biało-czerwony rajd

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w biało-czerwonym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 3 maja 2018 roku. Rajd organizowany jest w okolicznościowej patriotycznej formule  w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. 

czytaj więcej...
Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Oleśnicy odbyło sie szereg imprez i uroczystości. 1 marca podczas oficjalnych miejskich uroczystości miałem zaszczyt wygłosić przemówienia przywołujące pamięć o Żołnierzach Niełomnych.

czytaj więcej...

Newsletter