Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Okręg nr 11 (ul. Sucharskiego, ul. Kleeberga, ul. Sikorskiego 1-1i)

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 168
Łączna liczba odwiedzin od początku: 2834
Data: 2017-10-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika w 2018

Autor: Paweł Bielański 

Rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy oświetlenia w Parku Mikołaja Kopernika. Tereny parku będą oświetlone w 2018 roku.

 

Zapytanie ofertowe pt. „Budowa oświetlenia alejek parku Kopernika w Oleśnicy – w systemie zaprojektuj i wybuduj” zostało umieszczone w BIP na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy. Oferty wykonawcy mogą składać do 23 października 2017r.

15 latarni 

Zamówienie zakłada oporacowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z 15 szt. słupów i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej. Zgodnie z treścią zapytania oświetlenie ma być wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

Przypomnę, iż inwestycją ta zostanie wykonana w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowana już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały, iż zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Alejki w Parku Kopernika będą oświetlone w 2018 roku (zdjęcie dolny-slask. org)

Zróbmy więcej 

Możemy zatem czuć lekkie rozczarowanie opóźnieniem inwestycji. Jednak jest jeden pozytywny aspket przesunięcia terminu wykonania oświetlenia. Otóż może się okazać (mam taką nadzieję), iż inwestycja będzie musiała być rozszerzona o dodatkowe latarnie oświetleniowe dla boiska do badmintona, którege wykonania przewiduje zgłoszony projekt  do tegorocznej edycji OBO pt. „Boisko do badmintona w Parku Kopernika”. 
Głosowania trwa do 16 października. Zachęcam Państwa do głosowania - na liście projket nr 14 , link do głosowania: ankiety.olesnica.pl .

Konkulzja jest bowiem taka: skoro Urząd Miasta spóżnił się z wykonaniem oświetlenia, to niech w 2018 roku zrobi w parku jeszcze więcej  


Nasze wspólne starania z ubieglego roku przyniosły wymierny efekt. Czy obecna edycja OBO umożliwi kolejną inwestycję w Parku Kopernika ? Wszystko zależy do liczby Państwa głosów na nasz projket  bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6895/glosujesz-decydujesz

 

 


KomentarzeAktualności

Nowy chodnik wzdłuż Kopernika

Sekcja Dróg  Miejskich realizuje kolejną oczekiwaną inwestycję w obrębie osiedla Serbinów.  Powstaje chodnik  na odcinku od parku do bloku Kopernika nr 15

czytaj więcej...
Oświetlenie Parku Kopernika w 2018

Rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy oświetlenia w Parku Mikołaja Kopernika. Tereny parku będą oświetlone w 2018 roku.

 

czytaj więcej...
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

Rada Miasta Oleśnicy zaakceptowała zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Oleśnicy. Dokument planistyczny wyznacza kierunki  rozwoju Oleśnicy do 2046 roku. 

 

czytaj więcej...
Wyniki ankiety konsultacyjnej

W dniach od 11 do 25 września mieszkańcy osiedla Serbinów mieli możliwość wyrażenia swojej opinii w sprawie instalacji wyspowych progów zwalniających na ulicy Podchorążych. Oto wyniki ankiety konsultacyjnej.

czytaj więcej...
Dotacje na wymianę starych pieców

Burmistrz Oleśnicy przedłożył radnym projket uchwały wdrażającej program pn. "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego".   Mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe będą mogli uzyskać dotację na proekologiczne źródła ogrzewania. 

 

czytaj więcej...

Newsletter