Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 176
Łączna liczba odwiedzin od początku: 3496
Data: 2017-10-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika w 2018

Autor: Paweł Bielański 

Rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy oświetlenia w Parku Mikołaja Kopernika. Tereny parku będą oświetlone w 2018 roku.

 

Zapytanie ofertowe pt. „Budowa oświetlenia alejek parku Kopernika w Oleśnicy – w systemie zaprojektuj i wybuduj” zostało umieszczone w BIP na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy. Oferty wykonawcy mogą składać do 23 października 2017r.

15 latarni 

Zamówienie zakłada oporacowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z 15 szt. słupów i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej. Zgodnie z treścią zapytania oświetlenie ma być wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

Przypomnę, iż inwestycją ta zostanie wykonana w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowana już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały, iż zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Alejki w Parku Kopernika będą oświetlone w 2018 roku (zdjęcie dolny-slask. org)

Zróbmy więcej 

Możemy zatem czuć lekkie rozczarowanie opóźnieniem inwestycji. Jednak jest jeden pozytywny aspket przesunięcia terminu wykonania oświetlenia. Otóż może się okazać (mam taką nadzieję), iż inwestycja będzie musiała być rozszerzona o dodatkowe latarnie oświetleniowe dla boiska do badmintona, którege wykonania przewiduje zgłoszony projekt  do tegorocznej edycji OBO pt. „Boisko do badmintona w Parku Kopernika”. 
Głosowania trwa do 16 października. Zachęcam Państwa do głosowania - na liście projket nr 14 , link do głosowania: ankiety.olesnica.pl .

Konkulzja jest bowiem taka: skoro Urząd Miasta spóżnił się z wykonaniem oświetlenia, to niech w 2018 roku zrobi w parku jeszcze więcej  


Nasze wspólne starania z ubieglego roku przyniosły wymierny efekt. Czy obecna edycja OBO umożliwi kolejną inwestycję w Parku Kopernika ? Wszystko zależy do liczby Państwa głosów na nasz projket  bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6895/glosujesz-decydujesz

 

 


KomentarzeAktualności

Pytania o przetarg do zarządu Zacisza

Zarząd SM "Zacisze" ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej. Zamówienie dotyczy wykonania prac w 44 blokach wielorodzinnych.  Pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złóżenia oferty. 

czytaj więcej...
Parking przy Sucharskiego do poprawy

Z prośbą o interwencję zgłosili się mieszkańcy bloku Sucharskiego 6. Na położonym wzdłuż ich bloku parkingu znajdują się miejsce, gdzie parkujące samochody rozjeżdżają nieutwardzony grunt tworząc błotne kałuże.

czytaj więcej...
Podsumowanie 2017 roku

Koniec roku to zawsze dobry moment do podsumowań.  Przedstawiam Państwu streszczenie działań w miejskim samorządzie z 2017 roku oraz plany i zadania, które zamierzam realizować jako radny w przyszłym roku.

czytaj więcej...
Komisja Rewizyjna. Kontrola trybu sprzedaży nieruchomości przy ul. Traugutta

Komisja Rewizyjna Rady Miasta przeprowadziła kontrolę doraźną dotyczącą sprzedaży przez Urząd Miasta Oleśnicy budynku położonego przy ulicy Traugutta 9 w Oleśnicy.  

czytaj więcej...
Zawsze warto pomagać

Oczekiwanie na Boże Narodzenie to czas, który zbliża ludzi. To również czas, który przypomina , że zawsze warto pomagać innym

czytaj więcej...
Uchwała antysmogowa dla Dolnego Śląska

Sejmik województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę antysmogową. To kolejny krok w celu poprawy jakość powietrza w naszym regionie. 

czytaj więcej...

Newsletter