Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 51
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4804
Data: 2017-10-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika w 2018

Autor: Paweł Bielański 

Rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy oświetlenia w Parku Mikołaja Kopernika. Tereny parku będą oświetlone w 2018 roku.

 

Zapytanie ofertowe pt. „Budowa oświetlenia alejek parku Kopernika w Oleśnicy – w systemie zaprojektuj i wybuduj” zostało umieszczone w BIP na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy. Oferty wykonawcy mogą składać do 23 października 2017r.

15 latarni 

Zamówienie zakłada oporacowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z 15 szt. słupów i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej. Zgodnie z treścią zapytania oświetlenie ma być wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

Przypomnę, iż inwestycją ta zostanie wykonana w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowana już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały, iż zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Alejki w Parku Kopernika będą oświetlone w 2018 roku (zdjęcie dolny-slask. org)

Zróbmy więcej 

Możemy zatem czuć lekkie rozczarowanie opóźnieniem inwestycji. Jednak jest jeden pozytywny aspket przesunięcia terminu wykonania oświetlenia. Otóż może się okazać (mam taką nadzieję), iż inwestycja będzie musiała być rozszerzona o dodatkowe latarnie oświetleniowe dla boiska do badmintona, którege wykonania przewiduje zgłoszony projekt  do tegorocznej edycji OBO pt. „Boisko do badmintona w Parku Kopernika”. 
Głosowania trwa do 16 października. Zachęcam Państwa do głosowania - na liście projket nr 14 , link do głosowania: ankiety.olesnica.pl .

Konkulzja jest bowiem taka: skoro Urząd Miasta spóżnił się z wykonaniem oświetlenia, to niech w 2018 roku zrobi w parku jeszcze więcej  


Nasze wspólne starania z ubieglego roku przyniosły wymierny efekt. Czy obecna edycja OBO umożliwi kolejną inwestycję w Parku Kopernika ? Wszystko zależy do liczby Państwa głosów na nasz projket  bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6895/glosujesz-decydujesz

 

 


KomentarzeAktualności

Oleśniczanie oddawali krew dla Polski

W sobotę 21 lipca na parkingu przed sklepem Intermarche w ramach ogólnopolskiej akcji "Zbieramy krew dla Polski oleśniczanie honorowo oddawali krew.

czytaj więcej...
Oleśnickie impresje

 12 lipca br. w Galerii Brama Wrocławska odbyła się promocja albumu fotograficznego pt. ,,Oleśnickie impresje" autorstwa Zbigniewa Podurgiela. Jest to pierwszy monograficzny album z fotografiami o Oleśnicy.

czytaj więcej...
Dalej robić swoje ...

Obejmując funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej wiedziałem, że czeka mnie spore wyzwanie, które wymagać będzie dużego zaangażowania oraz przygotowania do pracy w najważniejszej komisji Rady Miasta. 

czytaj więcej...
Park Kopernika oświetlony !

Uruchomiono oświetlenie w parku Kopernika  !

czytaj więcej...
Porozmawiajmy o Serbinowie - relacja z debaty

 Za nami kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące spraw osiedla Serbinów. Tym razem zgodnie z Państwa sugestiami gościem spotkania był burmistrz Michał Kołaciński.

czytaj więcej...
Komisja Rewizyjna wystąpiła z wnioskiem o absolutorium

Komisje stałe Rady Miasta Oleśnicy w trakcie majowych posiedzeń roboczych dokonują analizy wykonania budżetu za 2017 rok. Komisja Rewizyjna wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium burmistrzowi Oleśnicy. Pierwszy raz w historii oleśnickiego samorządu radni opozycji zbojkotowali tak ważne posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

czytaj więcej...

Newsletter