Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-10-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika w 2018

Autor: Paweł Bielański 

Rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy oświetlenia w Parku Mikołaja Kopernika. Tereny parku będą oświetlone w 2018 roku.

 

Zapytanie ofertowe pt. „Budowa oświetlenia alejek parku Kopernika w Oleśnicy – w systemie zaprojektuj i wybuduj” zostało umieszczone w BIP na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy. Oferty wykonawcy mogą składać do 23 października 2017r.

15 latarni 

Zamówienie zakłada oporacowanie dokumentacji i wykonanie oświetlenia alejek parkowych składającego się z 15 szt. słupów i opraw połączonych linią kablową o przybliżonej długości 600 m wraz z wykonaniem szafki zasilając - sterującej. Zgodnie z treścią zapytania oświetlenie ma być wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

Przypomnę, iż inwestycją ta zostanie wykonana w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017). Zgodnie z zasadami przyjętymi w OBO zadanie powinno być zrealizowana już w roku bieżącym, jednak przeciągające się procedury i uzgodnienia spowodowały, iż zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Alejki w Parku Kopernika będą oświetlone w 2018 roku (zdjęcie dolny-slask. org)

Zróbmy więcej 

Możemy zatem czuć lekkie rozczarowanie opóźnieniem inwestycji. Jednak jest jeden pozytywny aspket przesunięcia terminu wykonania oświetlenia. Otóż może się okazać (mam taką nadzieję), iż inwestycja będzie musiała być rozszerzona o dodatkowe latarnie oświetleniowe dla boiska do badmintona, którege wykonania przewiduje zgłoszony projekt  do tegorocznej edycji OBO pt. „Boisko do badmintona w Parku Kopernika”. 
Głosowania trwa do 16 października. Zachęcam Państwa do głosowania - na liście projket nr 14 , link do głosowania: ankiety.olesnica.pl .

Konkulzja jest bowiem taka: skoro Urząd Miasta spóżnił się z wykonaniem oświetlenia, to niech w 2018 roku zrobi w parku jeszcze więcej  


Nasze wspólne starania z ubieglego roku przyniosły wymierny efekt. Czy obecna edycja OBO umożliwi kolejną inwestycję w Parku Kopernika ? Wszystko zależy do liczby Państwa głosów na nasz projket  bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6895/glosujesz-decydujesz

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter