Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-09-11 
Drukuj PDF Wyślij link

Konsultacje rozpoczęte - decydujmy razem

Autor: Paweł Bielański 

Do 25 września będą trwały konsultacje dotyczące instalacji wyspowych progów zwalniających na ulicy Podchorążych

Konsultacje skierowane są do mieszkańców osiedla Serbinów i mają w formę ankiety. Link do ankiety: files/media/1076/pliki/Ankieta konsultacyjna dot. progów zawalniających (PDF).pdf

Druki ankiet kolporotwane są również do skrzynek pocztowych mieszkańców w obrębie ulic Sucharskiego, Kopernika, Podchorążych, Sikorskiego, Kleeberga oraz części ulicy Wojska Polskiego.

Wypełnione ankiety można składać do urny w Bibliotece Pod Pegazem

Wypełnioną ankietę należy złożyć w bibliotece "Pod Pegazem" przy ul. Kleeberga 4. Ankietę można również wysłać pocztą elektroniczną, wysyłając skan ankiety na moją służbową skrzynkę radnego pod adres e-mail: p.bielanski@um.olesnica.pl Ponadto wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym będziemy przeprowadzali wywiad bezpośrednio wśród mieszkańców osiedla.

Wyniki konsultacji będą przedłożone Burmistrzowi Oleśnicy oraz dyrekcji Sekcji Dróg Miejskich w Oleśnicy. Wówczas zapadnie decyzja czy na ulicy Podchorążych wyspowe progi zwalniające będą zainstalowane.

Zalety i wady instalaci progów zwalniających

Decyzja o montażu progów zwalniających wymaga każdorazowo, oprócz przeanalizowania kwestii prawnych i technicznych, rozpatrzenia także pozytywnych jak i negatywnych skutków instalacji takich urządzeń.

Do pozytywnych skutków należą m. in.:


- miejscowe ograniczenie prędkości pojazdów kołowych, co bezpośrednio wpływa  na zwiększenie bezpieczeństwa drogowego na danej ulicy;
- niewielki koszt montażu takiego urządzenia;
- zmniejszenie natężenia ruchu drogowego, którego część, w przypadku montażu progów,  może przenieść się na drogi równoległe (w przypadku ul. Podchorążych można przypuszczać iż zjawisko to będzie marginalne)

Do negatywnych skutków możemy zaliczyć:

- zwiększenie hałasu i drgań od przejeźdżających przez próg pojazdów. Największy wpływ mogą odczuwać mieszkańcy z posesji znajdujących się w bliskości zamontowanego progu (przy progach wspowych powyższe zjawisko jest znikome)
- ponadnormatywna emisja spalin pojazdów, które przekraczają próg i przyspieszają tuż po jego przejechaniu,
- niebezpieczeństwo dla rowerzystów, którzy przekraczają próg oraz innych kierujących pojazdami jednośladowymi,
- utrudnienia związane z prawidłowym odśnieżaniem jezdni;
- możliowść rozjeżdżania poboczy i chodników przez kierowców omijających progi.

Powyższe uwagi proszę wziąść pod uwagę przy wypełnianiu ankiety. Gorąco zachęcam Państwa do czynnego udziału w konsultacjach. Decydujmy razem !


O sprawie informują lokalne portale internetowe:

mojaolesnica.pl/22443,progi-zwalniajace-na-ul-podchorazych-pytanie.php

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,6990,Chcecie-progow-zwalniajacych#.WbaxdbKrTIU

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter