Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2017-09-11 
Drukuj PDF Wyślij link

Konsultacje rozpoczęte - decydujmy razem

Autor: Paweł Bielański 

Do 25 września będą trwały konsultacje dotyczące instalacji wyspowych progów zwalniających na ulicy Podchorążych

Konsultacje skierowane są do mieszkańców osiedla Serbinów i mają w formę ankiety. Link do ankiety: files/media/1076/pliki/Ankieta konsultacyjna dot. progów zawalniających (PDF).pdf

Druki ankiet kolporotwane są również do skrzynek pocztowych mieszkańców w obrębie ulic Sucharskiego, Kopernika, Podchorążych, Sikorskiego, Kleeberga oraz części ulicy Wojska Polskiego.

Wypełnione ankiety można składać do urny w Bibliotece Pod Pegazem

Wypełnioną ankietę należy złożyć w bibliotece "Pod Pegazem" przy ul. Kleeberga 4. Ankietę można również wysłać pocztą elektroniczną, wysyłając skan ankiety na moją służbową skrzynkę radnego pod adres e-mail: p.bielanski@um.olesnica.pl Ponadto wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym będziemy przeprowadzali wywiad bezpośrednio wśród mieszkańców osiedla.

Wyniki konsultacji będą przedłożone Burmistrzowi Oleśnicy oraz dyrekcji Sekcji Dróg Miejskich w Oleśnicy. Wówczas zapadnie decyzja czy na ulicy Podchorążych wyspowe progi zwalniające będą zainstalowane.

Zalety i wady instalaci progów zwalniających

Decyzja o montażu progów zwalniających wymaga każdorazowo, oprócz przeanalizowania kwestii prawnych i technicznych, rozpatrzenia także pozytywnych jak i negatywnych skutków instalacji takich urządzeń.

Do pozytywnych skutków należą m. in.:


- miejscowe ograniczenie prędkości pojazdów kołowych, co bezpośrednio wpływa  na zwiększenie bezpieczeństwa drogowego na danej ulicy;
- niewielki koszt montażu takiego urządzenia;
- zmniejszenie natężenia ruchu drogowego, którego część, w przypadku montażu progów,  może przenieść się na drogi równoległe (w przypadku ul. Podchorążych można przypuszczać iż zjawisko to będzie marginalne)

Do negatywnych skutków możemy zaliczyć:

- zwiększenie hałasu i drgań od przejeźdżających przez próg pojazdów. Największy wpływ mogą odczuwać mieszkańcy z posesji znajdujących się w bliskości zamontowanego progu (przy progach wspowych powyższe zjawisko jest znikome)
- ponadnormatywna emisja spalin pojazdów, które przekraczają próg i przyspieszają tuż po jego przejechaniu,
- niebezpieczeństwo dla rowerzystów, którzy przekraczają próg oraz innych kierujących pojazdami jednośladowymi,
- utrudnienia związane z prawidłowym odśnieżaniem jezdni;
- możliowść rozjeżdżania poboczy i chodników przez kierowców omijających progi.

Powyższe uwagi proszę wziąść pod uwagę przy wypełnianiu ankiety. Gorąco zachęcam Państwa do czynnego udziału w konsultacjach. Decydujmy razem !


O sprawie informują lokalne portale internetowe:

mojaolesnica.pl/22443,progi-zwalniajace-na-ul-podchorazych-pytanie.php

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,6990,Chcecie-progow-zwalniajacych#.WbaxdbKrTIU

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter