Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-09-01 
Drukuj PDF Wyślij link

Bezpieczniej na ulicy Sucharskiego

Autor: Paweł Bielański 

Dobra wiadomość dla oleśnickich kierowców, na ulicy Sucharskiego wreszcie zamontowano lustro drogowe. Dzięki instalacji lustra wyjazd z terenu garaży jest obecnie bezpieczniejszy.

Wniosek o konieczności instalacji lustra padł na jednym ze spotkań z mieszkańcami, gdy omawialiśmy temat bezpieczeństwa drogowego na osiedlu. O tym problemie informowałe tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6806/lustro-drogowe-na-sucharskiego . Interwencja odniosła oczekiwany skutek - na skrzyżowaniu przy ul. Sucharskiego zamontowno lustro drogowe.

Widok z wyjazdu na ul. Sucharskiego z terenu garaży

Lustro jest dobrze zainstalowane. Wyjeżdżając z terenu garaży w lustrzanym odbiciu wyraźnie widać nadjeżdżające z lewej strony pojazdy. 

W imieniu kierowców dziękuje SM "Zacisze" za pozytywne rozpatrzenie wniosku. 

Problem jednego z bardziej niebezpiecznych punktów drogowych na osiedlu został zatem rozwiązany. Jednak na osiedlowej mapie drogowej jest jeszcze kilka niebezpiecznych miejsc. Wkrótce podjemuję działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego na ul. Podchorążych.

Widok odbicia  lustrzanego


Pozostaje do Państwa dyspozycji, proszę zgłaszajcie swoje uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania naszego miasta i osiedla. Razem zrobimy jeszcze więcej !

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter