Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-09-02 
Drukuj PDF Wyślij link

ANKIETA KONSULTACYJNA

Autor: Paweł Bielański 

W dniach od 11 do 25 września br. w obrębie osiedla Serbinów będą przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące instalacji progów zwalniających na ul. Podchorążych

Cześć mieszkańców osiedla Serbinów zgłasza problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Podchorążych. Niemal na całej długości tej osiedlowej drogi obowiązuje tzw. "strefa zamieszkania", co oznacza ograniczenie prędkości do 20 km/h. Wielu kierowców nagminnie łamie ten przepis, poruszając się zdecydowanie szybciej. Problem ten poruszaliśmy m.in. na spotkaniu mieszkańców Serbinowa z dyrektorem Sekcji Dróg Miejskich (szczegóły spotkania tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6863/osiedlowe-sprawy-spotkanie-z-mieszkancami )

Tylko progi wyspowe

Z uwagi na fakt, iż ulica Podchorążych jest drogą po której kursują autobusy komunikacji miejskiej, w świetle obowiązujących przepisów, jedyny dopuszczalny rodzaj progów możliwy do instalacji na tej ulicy to tzw. progi wyspowe. Większość mieszkańców Serbinowa jest przekonana, że progi przyczynią się do ograniczenia prędkości pojazdów, a tym samym poprawy bezpieczeństwa. Pojawiły się również głosy sprzeciwu instalacji progów, a jednym z argumentów było zwiększnie natężenia hałasu od przejeżdżających przez progi pojazdów.

Progi zawalniajace - wyspowe

Ankieta konsultacyjna

Wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym we wrześniu przeprowadzimy konsultacje z mieszkańcami osiedla Serbinów w obrębie ulic Sucharskiego, Podchorążych, Kopernika, Sikorskiego, Kleeberga oraz części ulicy Wojska Polskiego.

Konsultacje będą przeprowadzone w formie ankiety w dniach od 11 do 25 września 2017 roku. Wkrótce "Ankiety konsultacyjne" (druk poniżej) będą kolportowane do Państwa skrzynek pocztowych. Wypełnioną ankietę będzie można złożyć w bibiliotece "Pod Pegazem" przy ul. Kleeberga 4. Ponadto w podanym terminie będziemy przeprowadzali ankietę bezpośrednio wśród mieszkańców osiedla.

Wypełnioną ankietę można również wysłać pocztą elektroniczną, wysyłając skan ankiety na moją służbową skrzynkę Radnego Rady Miasta pod adres e-mial:  p.bielanski@um.olesnica.pl

Link do ankiety: files/media/1076/pliki/Ankieta konsultacyjna dot. progów zawalniających (PDF).pdf oraz files/media/1076/pliki/Ankieta konsultacyjna dot. progów zwalniających (.jpg).jpg

Wyniki ankiety przedstawimy Burmistrzowi Oleśnicy oraz Sekcji Dróg Miejskich. Wówczas zapadnie decyzja o w sprawie instalacji prógów na ul. Podchorążych.

Sonda internetowa 

Na swojej stronie internetowej otwieram również sondę konsultacyjną dotyczącą instalacji progów na ul. Podchorążych. Sonda internetowa ma charakter poglądowy. 

Zapraszam i zachecam do wyrażenia swojej opini w tej sprawie. 


  Poniżej Ankieta konsultacyjna:

 

 


KomentarzePaweł Bielański
2017-09-17 09:06:37
Panie Mariuszu, dziękuję za głos w dyskusji. W sprawie progów na ul. Podchorążych będą wnioskował do Policji o wystawienie opinii. Przy okazji wspomnę o Państwa głosach o prewencyjnych kontrolach prędkości w obrębie Serbinowa. Nie chodzi oczywiście o organizowanie "nagonki" na kierowców, ale właśnie o prewencję. Poinformuję jak Policja odniosła się do takiego sygnału. Pozdrawiam
Mariusz
2017-09-16 08:14:21
Progi zwalniające są jak najbardziej potrzebne. Osoby które są przeciwne ze względu na hałas albo nie mają dzieci lub wnuków albo brak im wyobraźni. Na tej ulicy wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Proponował bym raz na jakiś czas wprowadzić kontrolę pomiaru prędkości przez patrol drogówki. Odkąd tu mieszkam tylko raz była przeprowadzona taka akcja policji. Na 12 lat to trochę za mało. Dziękuje Panu że w końcu zajęto się tym problemem. Pozdrawiam
Paweł Bielański
2017-09-11 21:28:51
Pani Zosiu, zdecydują wyniki ankiety. Zachęcam do udziału w konsultacjach.
Zosia
2017-09-11 17:45:25
Mam nadzieję, że uda się zainstalować progi zwalniające.Kierowcy" rajdowcy " moze w końcu będą zwalniać bo przybywa ich coraz więcej a jest to ulica przez ,która przechodzi dużo dzieci
Paweł Bielański
2017-09-07 18:09:24
Dokładanie Panie Janku, myślę że optymalna będzie instalacja progów przed przejściem dla pieszych w środkowym odcinku ulicy Podchorążych. To przejście szczególnie uczęszczane jest przez dzieci. Poczekajmy na wyniki ankiety to jej wynik zdecyduje.
Janek
2017-09-06 20:31:21
Na ulicy Podchorążych są 4 przejścia dla pieszych. Sugeruje progi na środku tego odcinka to tam auta najbardziej się rozpedzają. P.S. Nigdy nie wiedziałem żeby kroś tam jeździł 20km/h no chyba że rowerem.
Paweł Bielański
2017-09-03 09:18:03
Panie Krzysztofie, ten temat poruszałem również podczas spotkanie z przedstawicielem KPP Oleśnica. Twierdził, że zna temat, widać niekoniecznie. A z tym kierowcami linii 504, to bardzo niepokojący sygnał. Spróbuje zatem "ruszyć" ten temat i napiszę do Polbusa i KPP Oleśnica. Jest dobry moment przy okazji konsultacji - lokalne media będą informować o tym problemie. Pozdrawiam.
Krzysztof
2017-09-02 21:24:43
Wysylalem kilkukrotnie maila i dzwoniłem z prosbami do kpp olesnica, aby ustawil się tu od czasu do czasu patrol drogowki z radarem - bezskutecznie. Może rada miasta sprobuje interweniowac u komendanta ze względu na większą siłę przebicia? Najbardziej skandaliczne jest zachowanie kierowcow 504 którzy ta ulica jeżdżą z zawrotna prędkością... jest to bardzo niebezpieczne i uciążliwe. Może interwencja w polbusie pomoże? Kiedyś też dzwoniłem, raczej mnie 'olali'. Btw, progi są na sucharskiego i mimo wszystko wielu urzadza rajdy od progu do progu. Uważam że patrole drogówki byłyby skuteczniejsze i w przeciągu kilku tygodni nauczyliby ludzi (na czele z kierowcami 504) że to nie autostrada. Dziękuję że podjął Pan ten wazny dla naszego osiedla temat
Paweł Bielański
2017-09-02 13:11:43
No niestety wielu kierowców wykazuje tam kompletny brak wyobraźni. Centrum osiedla, a m.in. przejście dla pieszych na środku Podchorążych to przecież droga do szkoły wielu dzieciaków. Pozdrawiam.
Bartek
2017-09-02 13:01:42
Panie Pawle. Normalni ludzie wiedzą, że po osiedlu blisko placów zabaw itp trzeba jeździć pomału i ostrożnie. Debile nawet po progach będą zap....lać. Pozdrowienia

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter