Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-08-21 
Drukuj PDF Wyślij link

Korty do badmintona w Parku Kopernika

Autor: Paweł Bielański 

Zgłaszamy wspólny osiedlowy projekt Serbinowa w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego - edycja 2018.  

Zgodnie z planem ustalonym podczas spotkania z mieszkańcami Serbinowa również w bieżącym roku składamy wspólny osiedlowy projekt do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Po otrzymanych zgłoszeniach okazało się, iż podobnie jak w roku ubiegłym projket będzie związany z dalszą rewitalizacją Parku Mikołaja Kopernika. 

Zgłoszenia z pomysłami, które otrzymałem od Państwa dotyczyły Parku Kopernika oraz zagospodarowania terenu zielni wzdłuż ul. Podchorążych. Po konsultacjach z wnioskodowacami ustalono, iż zgłosimy 1 projket pod nazwą "Korty do badmintona w Parku Kopernika".

Projket ten zakłada budowę dwóch kortów (boisk) do gry w badmintona wraz z oświetleniem. Boisko będzie stanowiło uzupełnienie infrastruktury rekreacyjno-sportowej parku (na terenie parku znajduje się tzw. "zielona siłownia").

Podejmujemy starania by podobne korty powstały w Parku Mikołaja Kopernika.  

Założenia projektu "Korty do badmintona w Parku Kopernika":

 - planuje się wykonanie 2 pełnowymiarowych kortów do gry w badmintona; 

- wykonanie nawierzchnię kortów przewiduje się z modułowej nawierzchni polipropylenowej;

 -  wykonanie oświetlenie kortów, tak aby możliwa była gra również po zmierzchu;

 - obok boiska planuje się lokowanie minimum 4 szt. ławek parkowych, 2 szt. stołów kamiennych, 2 szt. koszy na odpady oraz tablicy z regulaminem;

 - wokół boisk przewiduje się nasadzenia krzewów niskopiennych celem wygrodzenia terenu boisk.

Proponowana lokalizacja boiska: obok tzw. „zielonej siłowni”, w centralnej części parku Kopernika.

Harmonogram  działań 

Aby projket "Korty do badmintona w Parku Kopernika" mógł być zgłoszony do Urzędu Miasta potrzebny jest wymóg podpisów 15 osób popierający taką inicjatywę. Wymóg ten jest zwykłą formalności, którą sypełnimy bez większego problemu. 

Jeżeli projket zostanie pozytywnie zweryfikowany przez komisję, projket zostanie zgłoszony do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego edycja 2018 i zostanie zaprezentowny mieszkańcom Oleśnicy. 

Głos na projket będzie można oddać poprzez specjalną plaftormę internetową na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy  w terminie od 1 do 16 października 2017 roku.

Poparcie dla projketu oraz pomoc w jego promocji zadeklarował również radny Zbigniew Nagórny.

O szczegółach i działaniach zwiazanychz projketem będę informował Państwa na na bieżąco.

Poniżej harmonogram OBO - edycja 2018: 

 

 

 


KomentarzePaweł
2017-09-02 14:58:22
Fajnie by było aby na boiskach można grać także w tenis ziemny. Opuszczenie siatek i jazda:) frajda dwa w jednym
Agnes
2017-08-22 13:52:32
Trzymam kciuki za inicjatywę, oby się udało. Często jeżdżę z koleżanką do parku przy zamku pograć w lotkę, świetny relaks

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter