Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-08-05 
Drukuj PDF Wyślij link

Chodnik przy Sikorskiego 3 wyremontowany !

Autor: Paweł Bielański 

Zakończono remont chodnika przy bloku Sikorskiego 3, nowy równy chodnik cieszy mieszkańców całego osiedla. 

Konieczność remontu chodnika mieszkańcy osiedla sygnalizowali na spotkaniu w SP nr 6 jeszcze w 2016 roku. Uszkodzona nawierzchnia, liczne pęknięcia i nierówności uniemożliwiały wręcz swobodne przejście czy przejazd rodziców z wózkami dziecięcymi, nie wspominając utrudnienie jakie stanowił dla przemieszczanie się osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy tej części osiedla od lat próbowali wymóc na właścicielu nieruchomość przeprowadzenie niezbędnego remontu, jednak Agencja Mienia Wojskowego przez kolejne lata nie znajdowała środków finansowych na przeprowadzenie remontu. 

Na prośbę mieszkańców wspólnie z radnym Zbigniewem Nagórnym podjęliśmy interwencję u zarządcy nieruchomości ZZN sp. z o.o. w celu wykonania niezbędnego remontu. O sprawie informowałem Państwa tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6829/chodnik-na-sikorskiego-bedzie-remontowany

W lipcu wykonano remont felarnego odcinka chodnia, rozszerzając inwestycję o rozszerzenie zatoki parkingowej, dzięki czemu lokatorzy wspólnoty Sikorskiego 3 zyskali dodatkowe miejsca parkingowe. 

W imnieniu mieszkańców osiedla dziękuje wspólnocie mieszkaniowej Sikorskiego 3 za pozytywne rozpatrzenie wniosku i wykonanie remontu chodnika. 

 

W opini mieszkańców to był najgorszy odcinek chodnika na Serbinowe

A teraz chodnik wygląda tak 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter