Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-08-04 
Drukuj PDF Wyślij link

Park Kopernika -wymiana urządzeń zabawowych w 2018 r

Autor: Paweł Bielański 

 Jest konkretna deklaracja Zakładu Budynków Komunalnych, wymiana drewnianych urządzeń zabawowych w Parku Mikołaja Kopernika nastąpi w przyszłym roku.

W sprawie wymiany urządzeń zabawowych interpelowałem do Burmistrza Oleśnicy w październiku 2016 roku. Wówczas ZBK zarządzający miejskimi placami zabaw, potwierdził zasadność wymiany urządzeń, jednak nie określił jednoznacznie czy w 2017 roku w budżecie remontowym znajdą się środki na modernizację placu zabaw. O sprawie informowałem tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6786/rewitalizacja-parku-kopernika-kolejny-etap

       Drewniane urządzenia zabawowe będa wymienione w 2018 roku    fot. G. Kijakowski

W związku z tym, że nie udało się przeprowadzić remontu w 2017 roku, ponowiłem interpelację, na czerwcowej sesji Rady Miasta, zgłaszając jednocześnie usterki techniczne oraz dalszą postępującą degradację urządzeń zabawowych. W odpowiedzi dyrekcja ZBK zdeklarowała, iż wymiana drewnianych urządzeń, na wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, będzie przeprowadzona w przyszłym roku. ZBK koszt modernizacji placu zabaw szacuję na kwotę 25 tys.

Poniżej odpowiedź na ostatnią interpelację:

O sprawie informowała również Panorama Oleśnicka:

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter