Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-07-23 
Drukuj PDF Wyślij link

OBO 2018 - czas zgłaszania projektów

Autor: Paweł Bielański 

Już tylko nieco ponad miesiąc pozostał na zgłoszenia projektów do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego - edycja 2018. Formularz zgłoszeniowy z projketem należy złożyć w Urzędzie Miasta najpóźnej do 31 sierpnia. 

Przed nami 3 edycja Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. W skrócie zasady są następujące:  Pomysłodawcą projektu musi być mieszkaniec Oleśnicy, którego propozycję poprze co najmniej 15 osób. Wraz ze zgłoszeniem zadania należy przedłożyć kalkulację szacunkową kosztów jego realizacji. Co ważne koszt zgłoszonego zadania, nie może przekraczać 142,500 tys. zł. Formularze zgłoszeniowe z projektami należy składać w Urzędzie Miasta do 31 sierpnia. Od 1 do 15 września propozycje będą weryfikowane przez komisję, od 8 do 30 września prezentowane mieszkańcom, a od 1 do 16 października będzie można na nie głosować poprzez specjalną platformę internetową na stronie Urzędu Miasta. Te projekty, które zdobędą najwięcej głosów trafią jako zadania inwestycyjne do budżetu miasta na 2018 rok.

Zgodnie z ustaleniami na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami Serbinowa,  wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym, również w tym roku deklarujemy wspólne podjecie działań z mieszkańcami osiedla Serbinów w celu złożeniu projketu i jego późniejszej promocji. Przypomnę, że w edycji OBO 2017, nasz wspólny osiedlowy projekt pt. "Oświetlenie Parku Kopernika" uzyskał wymaganą liczbę głosów i będzie realizowany jeszcze w bieżącym roku. Urząd Miasta przeprowadził już niezbędne działania formalne dotyczące tej inwestycji i wkrótce ogłosi przetarg na wykonawcę instalacji oświetleniowej w parku.

Podczas ubiegłorocznej edycji, dzięki staraniom środowiska szkolnego Szkoły Podstawowej nr 6 akceptację mieszkańców zdobył również projket pt. "Budowa bieżni lekkoatletycznej ze skocznią w dal na ternie SP nr 6". Konsultowałem się ze przedstawicielem rodziców z SP nr 6 i wiem, iż czynią starania, by również w tym roku zgłosić projekt do OBO. Projekt będzie dotyczył dalszej modernizacji infrastruktury sportowej na boisku szkolnym, które służy uczniom, ale też mieszkańcom całego osiedla. 

Jeżeli mają Państwo pomysł na projket, który miałby być realizowany w obrębie osiedla Serbinów lub na terenie miasta deklaruję swoją pomoc.  Na informację oczekuję do 20 sierpnia. Proszę o kontakt przez stronę internetową lub poprzez pocztę elektroniczną p.bielanski@um.olesnica.pl . Aby osiedle zyskało kolejną inwestycje sugeruję, by obok projketu zgłaszanego przez środowisko szkolne SP nr 6, osiedle Serbinów zapropnowało jeden (maksylanie dwa) wspólne projkety, wówczas szanse w głosowaniu będą dużo większe.

Pozostaje do Państwa dyspozycji.


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter