Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-06-29 
Drukuj PDF Wyślij link

Chodnik to nie jezdnia

Autor: Paweł Bielański 

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zacisze" prosi mieszkańców z ul. Sucharskiego 6 o zgłaszanie opinii w sprawie zakazu wjazdu pojazdów na chodnik wzdłuż ich bloku. 

Od mieszkańców bloku nr 6 otrzymałem prośbę o interwencję w sprawie  nagminnych przejazdów lub parkowania pojazdów na chodniku wzdłuż ich bloku. 

Pomimo, iż chodnik stanowi ciąg pieszy i nie ma na niego wjazdu bezpośrednio z drogi, kierowcy pojazdów łamią przepisy ruchu drogowego i wjeżdżają pojazdami na w/w chodnik. Chodnik wykonany z kostki brukowej i nie jest przystosowany do ruchu kołowego pojazdów, przez co ulega degradacji m.in. pojawiają się koleiny. Ponadto zaparkowane pojazdy stanowią przeszkodę dla pojazdów uprzywilejowanych (karetki pogotowia czy wozów strażackich). Analogiczny problem występuje przy bloku Sucharskiego 4. 

SM Zacisze oczekuje na Państwa opinie 

Sprawa zatem wydaje się oczywista, a umieszczenie znaku zakazu wjazdu powinno być tylko dodatkowym sygnałem dla kierowców, by rzekomą "niewiedzą" nie zasłanali się przy wjeździe na ów chodnik. Brakiem miejsc parkingowych nie można tłumaczyć łamania przepisów drogowych i parkowanie w miejscach niedozwolonych.

W maju br złożyłem w tej sprawie wniosek do prezesa SM Zacisze (skan poniżej). 

Choć sprawa wydają się oczywista SM "Zacisze" postanowiła zapytać o opinię mieszkańców - poprzez ogłoszenia skierowano do mieszkańców bloku nr 6 prośbę o zjęcie stanowiska. Swój pogląd można przedstawić telefoniczne pod numerem tel. 71-798-20-44 lub osobiście w administracji spółdzielni mieszczącej się przy ul. Sucharskiego 2, w terminie  do dnia 07.07.2017r

Gorąco zachęcam Państwa do zajęcia stanowiska w tej sprawie.

 Takie obrazki przy bloku nr 6 to niestety codzienność 

 


Wniosek do SM Zacisze:

 

 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter