Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2017-06-23 
Drukuj PDF Wyślij link

Przystanek przy ul. Wrocławskiej do poprawy

Autor: Paweł Bielański 

 Przystanek autobusowy przy ul. Wrocławskiej (na wysokości Banku Spółdzielczego) będzie prawidłowo oznakowany. Na przystanku pojawi się również kosz na odpady.

 Przystanek autobusowy został niedawno przeniesiony z osi ul. Akacjowej o kilkanaście metrów do zatoki parkingowej - na wysokość Banku Spółdzielczego. Zmiana lokalizacji przystanku była zasadna, pasażerowie mają obecnie więcej miejsca na wyjście z autobusu, a wyjazd z ul. Akacjowej nie jest utrudniony.

Przystanek w nowej lokalizacji jest mało widoczny, przez co wielu kierujących parkuje swoje pojazdy wprost na przystanku, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego i zastawiając teren przystanku pasażerom komunikacji miejskiej. Przy przystanku brakuje również kosza na odpady.

Zdjęcie przystanku przy ul. Wrocławskiej - nieprawidłowo zaparkowane pojazdy często blokują wjazd autobusom.

 Oznakowanie przystanku jest słabo widoczne i mocno zniszczone. 

W tej sprawie złożyłem interpelację do Burmistrza Oleśnicy wnioskując o wymianę oznakowania pionowego przystanku (znak D-15), który jest już mocno zniszczony oraz wykonanie oznakowania poziomego na jezdni tj. znaku P-17 - linia przystankowa.

Interpelacja została rozpatrzona pozytywnie. Zarządca ul. Wrocławskiej tj. Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy przeprowadził wizję lokalną na przystanku i potwierdził zasadność złożonego wniosku. Nowe oznakowanie ma być wykonane do końca trzeciego kwartału 2017 roku. Natomiast Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy, jako zarządca przystanków komunikacji miejskiej zamontuje przy przystanku pojemnik na odpady.

Przypominam Państwu, iż obecnie komunikacja miejska w Oleśnicy jest bezpłatna. Zachęcam do korzystania z miejskiej sieci autobusowej.


Poniżej skany odpowiedzi na interpelację:

ZDP:

SDM:


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter