Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-06-23 
Drukuj PDF Wyślij link

Przystanek przy ul. Wrocławskiej do poprawy

Autor: Paweł Bielański 

 Przystanek autobusowy przy ul. Wrocławskiej (na wysokości Banku Spółdzielczego) będzie prawidłowo oznakowany. Na przystanku pojawi się również kosz na odpady.

 Przystanek autobusowy został niedawno przeniesiony z osi ul. Akacjowej o kilkanaście metrów do zatoki parkingowej - na wysokość Banku Spółdzielczego. Zmiana lokalizacji przystanku była zasadna, pasażerowie mają obecnie więcej miejsca na wyjście z autobusu, a wyjazd z ul. Akacjowej nie jest utrudniony.

Przystanek w nowej lokalizacji jest mało widoczny, przez co wielu kierujących parkuje swoje pojazdy wprost na przystanku, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego i zastawiając teren przystanku pasażerom komunikacji miejskiej. Przy przystanku brakuje również kosza na odpady.

Zdjęcie przystanku przy ul. Wrocławskiej - nieprawidłowo zaparkowane pojazdy często blokują wjazd autobusom.

 Oznakowanie przystanku jest słabo widoczne i mocno zniszczone. 

W tej sprawie złożyłem interpelację do Burmistrza Oleśnicy wnioskując o wymianę oznakowania pionowego przystanku (znak D-15), który jest już mocno zniszczony oraz wykonanie oznakowania poziomego na jezdni tj. znaku P-17 - linia przystankowa.

Interpelacja została rozpatrzona pozytywnie. Zarządca ul. Wrocławskiej tj. Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy przeprowadził wizję lokalną na przystanku i potwierdził zasadność złożonego wniosku. Nowe oznakowanie ma być wykonane do końca trzeciego kwartału 2017 roku. Natomiast Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy, jako zarządca przystanków komunikacji miejskiej zamontuje przy przystanku pojemnik na odpady.

Przypominam Państwu, iż obecnie komunikacja miejska w Oleśnicy jest bezpłatna. Zachęcam do korzystania z miejskiej sieci autobusowej.


Poniżej skany odpowiedzi na interpelację:

ZDP:

SDM:


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter