Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-06-21 
Drukuj PDF Wyślij link

Przystanek przy ul. Wrocławskiej

Autor: Paweł Bielański 

Przystanek autobusowy przy ul. Wrocławskiej  (na wysokości Banku Spółdzielczego) będzie prawidłowo oznakowany. Na przystanku pojawi się również kosz  na odpady. 

 Przystanek autobusowy został niedawno przeniesiony z osi ul. Akacjowej o kilkanaście metrów do zatoki parkingowej  - na wysokość Banku Spółdzieczego. Zmiana lokalizacji przystanku była zasadna, pasażerowie mają obecnie więcej miejsca na wyjście z autobusu, a wyjazd  z ul. Akacjowej nie jest utrudniony.

Jednak w ocenie wielu kierowców i pasażerów przystanek w nowej lokalizacji jest mało widoczny, przez co wielu kierujących parkuje swoje pojazdy wprost na przystanku,  łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego i zastawiając teren przystanku pasażerom komunikacji miejskiej.  Ponadto pasażerowie komunikacji miejskiej zgłosili problem braku kosza na odpady przy przystanku.

Zdjęcie przystanku przy ul. Wrocławskiej - mocno zniszczony znak D-15, brak oznakowania pionowego na jezdni oraz brak kosza na odpady.

Na prośbę mieszkańóww w  tej sprawie złożyłem interpelację do Burmistrza Oleśnicy wnioskując o wymianę oznakowania pionowego przystanku (znak D-15), który jest już mocno zniszczony oraz wykonanie oznakowania poziomego na jezdni tj.  znaku P-17 - linia przystankowa.

Interpelacja została rozpatrzona pozytwnie. Zarządca ul. Wrocławskiej tj. Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy przeprowadził wizję lokalną na przystanku i potwierdził zasadoność złożonego wniosku. Nowe oznakowanie ma być wykonane do końca trzeciego kwartału 2017 roku. Natomiast  Sekcja Dróg Miejskich w  Oleśnicy, jako zarządca przystanków  miejskiej komunikcji zamontuje przy przystanku pojemnik na odpady. 

Przypominam Państwu, iż obecnie komunikacja miejska w Oleśnicy jest bezpłatna. Zachęcam do korzystania z  miejskiej sieci autobusowej. 


Poniżej skany odpowiedzi na interpelacje:

ZDP 

 SDM:

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter