Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-05-30 
Drukuj PDF Wyślij link

Wizyta w partnerskim mieście Chrudim

Źródło: www.olesnica.pl 

Wraz z delegacją miejskich radnych odbyłem wizytę studyjną w partnerskim mieście Chrudim (Czechy).  Wizyta była okazją do poznania miasta oraz  wymiany doświadczeń samorządowych z czeskimi radnymi oraz burmistrzem.

Delegację oleśnickich radnych po mieścia oprowadzał osobiście gospodarz miasta Petr Řezníček. Mieliśmy okazję  zapoznać się m.in. z organizacją chrudimskiego Centrum Usług Socjalnych, odwiedziliśmy też tereny zarządzane przez spółkę Chrudimskie Lasy oraz muzeum rzeźb barokowych, zabytkowy kościół parafialny i muzeum kultur lalkarskich. Zapoznano nas także z zastępcami burmistrza, których w Chrudimiu jest czterech.

Podczas spotkania z radnymi miasta partnerskiego rozmawiano m.in. o podobieństwach i różnicach pomiędzy systemami samorządowymi w obu krajach, sposobach rozwiązywania problemów komunalnych i społecznych, ustalano także kolejne kroki współpracy na lini Oleśnica-Chrudnim. Burmistrz Řezníček z uznaniem wyrażał się o rozwinięciu współpracy pomiędzy naszymi miastami, jeszcze raz dziękował radnym za inicjatywę Roku Czeskiego, którą określił jako najważniejsze wydarzenie w dotychczasowej współpracy.

Pobyt oleśnickiej delegacji sfinansowała strona czeska.

Relacja z wyjazdu: www.olesnica.pl/node/5116

 Wizyta była okazją do poznania czeskich samorządowców i wymiany doświadczeń

Jeżeli będą mielli tylko okazję odwiedzić miasto Chrudim, gorąco polecam. Piękne miasto z wieloma zabytkami i przyjaznymi ludźmi.  Warto poznać tą uroczą miejscowość w kraju pardubiskim.

Informację o Chrudimiu : pl.wikipedia.org/wiki/Chrudim


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter