Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-05-15 
Drukuj PDF Wyślij link

Mamy nowe wiaty przystankowe

Autor: Paweł Bielański 

 Interpelacja składana do burmistrza Kołacińskiego odniosła pożądany skutek. Przy ul. Podchorążych zainstalowano dwie nowe wiaty przystankowe. 

 Interpelację w sprawie remontu (wymiany) wiat przystankowych przy ul. Podchorążych i Wojska Polskiego składałem do burmistrza Oleśnicy w 2015 roku. (link: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6694/wiaty-przystankowe-do-remontu )

Po oględzinach stwierdzono, iż stan techniczny wiat był na tyle zły, że ich remont był nieopłacalny. Sekcja Dróg Miejskich zdeklarowała wymianę wiat już w 2016 r. jednak ze względu na brak środków finansowych przesunięto inwestycję na 2017 rok. Dwie nowe wiaty zainstalowano właśnie wzdłuż ul. Podchorążych. Różnią się konstrukcją od poprzednich, są wykonane z solidnych materiałów, dobrze komponują się z otoczeniem oraz co istotne wyposażone są w większą ławkę dla oczekujących pasażerów. Miejmy nadzieję, że będą długo służyły wszystkim mieszkańcom.

Po wielu latach mamy nowe wiaty przystankowe  na Podchorążych 

Przy okazji przypominam Państwu, iż decyzją władz miasta od stycznia bieżącego roku z komunikacji miejskiej można korzystać bezpłatnie. Ilość mieszkańców podróżujących miejskimi linii autobusowymi wzrosła o niemal 100 %.


O nowych wiatach informowała Panorama Oleśnicka

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter