Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2017-05-11 
Drukuj PDF Wyślij link

Osiedlowe inwestycje

Autor: Paweł Bielański 

Przy ul. Podchorążych zainstalowano  nowe wiaty przystankowe. Trwa budowa bieżni lekkoatletycznej na terenie SP nr 6.  Rusza remont chodnika przy ul. Sikorskiego.

Dwie nowe wiaty przystankowe 

Interpelację w sprawie remontu (wymiany)  wiat przystankowych przy ul. Podchorążych i Wojska Polskiego składałem do burmistrza Oleśnicy w 2015 roku. Po oględzinach stwierdzono, iż stan techniczny wiat był na tyle zły, że ich remont był nieopłacalny. Sekcja Dróg Miejskich zdeklarowała wymianę wiat już w 2016 r. jednak ze względu na brak środków finansowych przesunięto inwestycję na 2017 rok. Dwie nowe wiaty zainstalowano właśnie wzdłuż ul. Podchorążych. Różnią się konstrukcją od poprzednich, są wykonane z solidnych materiałów, dobrze komponują się z otoczeniem oraz co istotne wyposażone są w większą ławkę dla oczekujących pasażerów. Miejmy nadzieję, że będą długo służyły mieszkańcom osiedla.

Nowa wiata przystankowe przy ul. Podchorążych

Przy okazji przypominam Państwu, iż decyzją władz miasta od stycznia bieżącego roku z komunikacji miejskiej można korzystać bezpłatnie. Ilość mieszkańców podróżujących miejskimi linii autobusowymi wzrosła o niemal 100 %.

Ruszyła budowa bieżni lekkoatletycznej 

Na boisku szkolny przy SP nr 6 ruszyły prace budowlane bieżni lekkoatletycznej. Obecnie przygotowywane jest podbudowa bieżni. Następnym etapem będzie położenie nawierzchni poliuretanowej. Trzy torowa bieżnia będzie miała 100 m długości. Obok bieżni powstanie również skocznia w dal. Inwestycja wykonywane jest w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2016r).

Powstaje bieżnia lekkoatletyczna na boisku szkolnych SP nr 6

Chodnik wraz z nowymi miejscami parkingowymi przy ul. Sikorskiego

ZZN sp z o.o., który jest administratorem nieruchomości - bloku Sikorskiego 3 poinformował, iż remont chodnika ruszy lada dzień. Dla mieszkańców wspólnoty Sikorskiego 3 powstaną też dodatkowe miejsca parkingowe. To dobra wiadomośc dla mieszkańców Sikorskiego, gdyż każde dodatkowe mjesce parkingowe jest w tym miejscu pożądane. Zakończenie inwestycji wspólnoty planowane jest na czerwiec br.

Rusza remont chodnika przy Sikorskiego 


Interpelacja ws. wiat przystankowych link: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6694/wiaty-przystankowe-do-remontu

Wniosek dot. chodnika przy ul. Sikorskiego: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6829/chodnik-na-sikorskiego-bedzie-remontowany


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter