Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-05-11 
Drukuj PDF Wyślij link

Osiedlowe inwestycje

Autor: Paweł Bielański 

Przy ul. Podchorążych zainstalowano  nowe wiaty przystankowe. Trwa budowa bieżni lekkoatletycznej na terenie SP nr 6.  Rusza remont chodnika przy ul. Sikorskiego.

Dwie nowe wiaty przystankowe 

Interpelację w sprawie remontu (wymiany)  wiat przystankowych przy ul. Podchorążych i Wojska Polskiego składałem do burmistrza Oleśnicy w 2015 roku. Po oględzinach stwierdzono, iż stan techniczny wiat był na tyle zły, że ich remont był nieopłacalny. Sekcja Dróg Miejskich zdeklarowała wymianę wiat już w 2016 r. jednak ze względu na brak środków finansowych przesunięto inwestycję na 2017 rok. Dwie nowe wiaty zainstalowano właśnie wzdłuż ul. Podchorążych. Różnią się konstrukcją od poprzednich, są wykonane z solidnych materiałów, dobrze komponują się z otoczeniem oraz co istotne wyposażone są w większą ławkę dla oczekujących pasażerów. Miejmy nadzieję, że będą długo służyły mieszkańcom osiedla.

Nowa wiata przystankowe przy ul. Podchorążych

Przy okazji przypominam Państwu, iż decyzją władz miasta od stycznia bieżącego roku z komunikacji miejskiej można korzystać bezpłatnie. Ilość mieszkańców podróżujących miejskimi linii autobusowymi wzrosła o niemal 100 %.

Ruszyła budowa bieżni lekkoatletycznej 

Na boisku szkolny przy SP nr 6 ruszyły prace budowlane bieżni lekkoatletycznej. Obecnie przygotowywane jest podbudowa bieżni. Następnym etapem będzie położenie nawierzchni poliuretanowej. Trzy torowa bieżnia będzie miała 100 m długości. Obok bieżni powstanie również skocznia w dal. Inwestycja wykonywane jest w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2016r).

Powstaje bieżnia lekkoatletyczna na boisku szkolnych SP nr 6

Chodnik wraz z nowymi miejscami parkingowymi przy ul. Sikorskiego

ZZN sp z o.o., który jest administratorem nieruchomości - bloku Sikorskiego 3 poinformował, iż remont chodnika ruszy lada dzień. Dla mieszkańców wspólnoty Sikorskiego 3 powstaną też dodatkowe miejsca parkingowe. To dobra wiadomośc dla mieszkańców Sikorskiego, gdyż każde dodatkowe mjesce parkingowe jest w tym miejscu pożądane. Zakończenie inwestycji wspólnoty planowane jest na czerwiec br.

Rusza remont chodnika przy Sikorskiego 


Interpelacja ws. wiat przystankowych link: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6694/wiaty-przystankowe-do-remontu

Wniosek dot. chodnika przy ul. Sikorskiego: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6829/chodnik-na-sikorskiego-bedzie-remontowany


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter