Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2017-04-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Interpelacje do Zarządu Dróg Powiatowych

Autor: Paweł Bielański 

Ulica Wojska Polskiego jest obecnie pod zarządem ZDP w Oleśnicy. Za pośrednictwem burmistrza miasta Oleśnicy skierowałem do Zarządu Dróg Powiatowych trzy wnioski dotyczące funkcjonowania tej drogi.

 Pierwszy z wniosków dotyczył wykonania przeglądu technicznego oraz ponownego uruchomienia stacjonarnego urządzenia radarowego z wyświetlaczem prędkości zainstalowanego przy ul. Wojska Polskiego. Niestety radar ten nie działa od dobrych kilku lat, poprzedni zarządca drogi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei  nie naprawiała  urządzenia. A szkoda, bowiem policyjne statystkyki potwierdzają, iż urządzenia radarowe tego typu w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Działają prewencyjnie na kierowców poruszających się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym zmniejsza się potencjalne zagrożenie wypadkami i potrąceń pieszych. Miejmy nadzieję, iż Zarządowi Dróg Powiatowych będzie bardziej zależeć na bezpieczeństwie mieszkańców naszego miasta i wkrótce urządzenie radarowe zostanie ponownie uruchomione.

 Czy radar na ul. Wojska Polskiego będzie ponownie  uruchomiony ? (fot. olesnica.24.com)

Burmistrz Miasta oraz Sekcja Dróg Miejskich przychyliła się do złożonego wniosku, potwierdzając zasadność przywrócenia funkcjonowania radaru.

Pondto w interpelacji złożylem wniosek o dodatkowe doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wojska Polskiego na wysokoścu II Liceum Ogólnokształcącego. W ocenie wielu kierowców jest to miesjce szczególnie niebezpieczne, przy zapadajacym zmroku piesi korzystający z tego przejście są słabo widoczni.

Wnosiłem również o poprawienie znaku pionowego D-6 "Przejście dla pieszych" umieszczonego nad tym przejściem ( znakten jest od kilku tygodni przekrzywiony).

Poniżej odpowiedź na interpelację burmistrza oraz pismo burmistrza do ZDP:


 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter