Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-04-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Interpelacje do Zarządu Dróg Powiatowych

Autor: Paweł Bielański 

Ulica Wojska Polskiego jest obecnie pod zarządem ZDP w Oleśnicy. Za pośrednictwem burmistrza miasta Oleśnicy skierowałem do Zarządu Dróg Powiatowych trzy wnioski dotyczące funkcjonowania tej drogi.

 Pierwszy z wniosków dotyczył wykonania przeglądu technicznego oraz ponownego uruchomienia stacjonarnego urządzenia radarowego z wyświetlaczem prędkości zainstalowanego przy ul. Wojska Polskiego. Niestety radar ten nie działa od dobrych kilku lat, poprzedni zarządca drogi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei  nie naprawiała  urządzenia. A szkoda, bowiem policyjne statystkyki potwierdzają, iż urządzenia radarowe tego typu w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Działają prewencyjnie na kierowców poruszających się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym zmniejsza się potencjalne zagrożenie wypadkami i potrąceń pieszych. Miejmy nadzieję, iż Zarządowi Dróg Powiatowych będzie bardziej zależeć na bezpieczeństwie mieszkańców naszego miasta i wkrótce urządzenie radarowe zostanie ponownie uruchomione.

 Czy radar na ul. Wojska Polskiego będzie ponownie  uruchomiony ? (fot. olesnica.24.com)

Burmistrz Miasta oraz Sekcja Dróg Miejskich przychyliła się do złożonego wniosku, potwierdzając zasadność przywrócenia funkcjonowania radaru.

Pondto w interpelacji złożylem wniosek o dodatkowe doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wojska Polskiego na wysokoścu II Liceum Ogólnokształcącego. W ocenie wielu kierowców jest to miesjce szczególnie niebezpieczne, przy zapadajacym zmroku piesi korzystający z tego przejście są słabo widoczni.

Wnosiłem również o poprawienie znaku pionowego D-6 "Przejście dla pieszych" umieszczonego nad tym przejściem ( znakten jest od kilku tygodni przekrzywiony).

Poniżej odpowiedź na interpelację burmistrza oraz pismo burmistrza do ZDP:


 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter