Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-03-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Chodnik na Sikorskiego będzie remontowany !

Autor: Paweł Bielański 

 Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla, w szczególności z ul. Sikorskiego, mocno uszkodzony 60 metrowy odcinek chodnika będzie wreszcie wyremontowany. Prace remontowe ruszą już wiosną br.

 Chodnik-łącznik, biegnący wzdłuż bloku przy ul. Sikorskiego 3, jest często używany przez mieszkańców tej cześci osiedla, gdyż stanowi najkrótszą drogę do terenów zieleni oraz pobliskiego sklepu. Stan techniczny chodnika od wielu lat pozostawiał wiele do życzenia. Uszkodzona nawierzchnia, liczne pęknięcia i nierówności uniemożliwiały wręcz swobodne przejście czy przejazd rodziców z wózkami dziecięcymi, nie wspominając utrudnienia jakie stanowił dla poruszanie się osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy osiedla od lat próbowali wymóc na właścicielu nieruchomość przeprowadzenie niezbędnego remontu, jednak Agencja Mienia Wojskowego (wcześniej WAM) przez kolejne lata nie znajdowała środków finansowych na przeprowadzenie remontu. W między czasie zmienił się zarządca nieruchomości, obecnie blok mieszkalny oraz chodnik należy do wspólnoty mieszkaniowej, a nieruchomością zarządza Zespół Zarządców Nieruchomości sp. z o.o.

Zdjęcia: Chodnik - łącznik przy ul. Sikorskiego 3 

Konieczność pilnego remontu chodnika podnosili mieszkańcy na jednym z naszych spotkań w "Bibliotece pod Pegazem". Wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym w imieniu mieszkanców osiedla wnosiliśmy prośby i wnioski do zarządcy nieruchomości o przeprowadzenie wymiany nawierzchni chodnika. Wreszczie w lutym br. na walnym zgromadzeniu wspólnoty mieszkaniowej wniosek o przeprowadzenie remontu został pozytywnie rozpatrzony. Zarządca ZZN sp. z o.o. w odpowiedzi na złożony wniosek poinformował, iż remont chodnika może zostać wykonany już wiosnę tego roku ( marzec/kwiecień).
Mamy zatem wspólny mały sukces - najgorszy w ocenie wielu mieszkańców chodnik na Serbinowie doczeka się wkrótce remontu.

W imieniu mieszkańców osiedla serdecznie dziękuje wspólnocie mieszkaniowej bloku przy ul. Sikorskiego 3 za pozytywne rozpatrzenie wniesionego wniosku.

Dziękuje również radnemu Z. Nagórnemu za wspólny lobbing.

 


Skan wniosku z grudnia 2016 r.

 

 

Informacja zarządcy o skierowaniu wniosku pod obrady walnego zgromadzenia wspólników


KomentarzeMarek z Sikorskiego
2017-03-08 13:39:10
Panie Pawle, świetna wiadomość, szczerze wątpiłem, że kiedykolwiek ten chodnik zrobią. A jednak się udało.

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter