Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2017-03-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Chodnik na Sikorskiego będzie remontowany !

Autor: Paweł Bielański 

 Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla, w szczególności z ul. Sikorskiego, mocno uszkodzony 60 metrowy odcinek chodnika będzie wreszcie wyremontowany. Prace remontowe ruszą już wiosną br.

 Chodnik-łącznik, biegnący wzdłuż bloku przy ul. Sikorskiego 3, jest często używany przez mieszkańców tej cześci osiedla, gdyż stanowi najkrótszą drogę do terenów zieleni oraz pobliskiego sklepu. Stan techniczny chodnika od wielu lat pozostawiał wiele do życzenia. Uszkodzona nawierzchnia, liczne pęknięcia i nierówności uniemożliwiały wręcz swobodne przejście czy przejazd rodziców z wózkami dziecięcymi, nie wspominając utrudnienia jakie stanowił dla poruszanie się osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy osiedla od lat próbowali wymóc na właścicielu nieruchomość przeprowadzenie niezbędnego remontu, jednak Agencja Mienia Wojskowego (wcześniej WAM) przez kolejne lata nie znajdowała środków finansowych na przeprowadzenie remontu. W między czasie zmienił się zarządca nieruchomości, obecnie blok mieszkalny oraz chodnik należy do wspólnoty mieszkaniowej, a nieruchomością zarządza Zespół Zarządców Nieruchomości sp. z o.o.

Zdjęcia: Chodnik - łącznik przy ul. Sikorskiego 3 

Konieczność pilnego remontu chodnika podnosili mieszkańcy na jednym z naszych spotkań w "Bibliotece pod Pegazem". Wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym w imieniu mieszkanców osiedla wnosiliśmy prośby i wnioski do zarządcy nieruchomości o przeprowadzenie wymiany nawierzchni chodnika. Wreszczie w lutym br. na walnym zgromadzeniu wspólnoty mieszkaniowej wniosek o przeprowadzenie remontu został pozytywnie rozpatrzony. Zarządca ZZN sp. z o.o. w odpowiedzi na złożony wniosek poinformował, iż remont chodnika może zostać wykonany już wiosnę tego roku ( marzec/kwiecień).
Mamy zatem wspólny mały sukces - najgorszy w ocenie wielu mieszkańców chodnik na Serbinowie doczeka się wkrótce remontu.

W imieniu mieszkańców osiedla serdecznie dziękuje wspólnocie mieszkaniowej bloku przy ul. Sikorskiego 3 za pozytywne rozpatrzenie wniesionego wniosku.

Dziękuje również radnemu Z. Nagórnemu za wspólny lobbing.

 


Skan wniosku z grudnia 2016 r.

 

 

Informacja zarządcy o skierowaniu wniosku pod obrady walnego zgromadzenia wspólników


KomentarzeMarek z Sikorskiego
2017-03-08 13:39:10
Panie Pawle, świetna wiadomość, szczerze wątpiłem, że kiedykolwiek ten chodnik zrobią. A jednak się udało.

Aktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter