Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-03-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Chodnik na Sikorskiego będzie remontowany !

Autor: Paweł Bielański 

 Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla, w szczególności z ul. Sikorskiego, mocno uszkodzony 60 metrowy odcinek chodnika będzie wreszcie wyremontowany. Prace remontowe ruszą już wiosną br.

 Chodnik-łącznik, biegnący wzdłuż bloku przy ul. Sikorskiego 3, jest często używany przez mieszkańców tej cześci osiedla, gdyż stanowi najkrótszą drogę do terenów zieleni oraz pobliskiego sklepu. Stan techniczny chodnika od wielu lat pozostawiał wiele do życzenia. Uszkodzona nawierzchnia, liczne pęknięcia i nierówności uniemożliwiały wręcz swobodne przejście czy przejazd rodziców z wózkami dziecięcymi, nie wspominając utrudnienia jakie stanowił dla poruszanie się osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy osiedla od lat próbowali wymóc na właścicielu nieruchomość przeprowadzenie niezbędnego remontu, jednak Agencja Mienia Wojskowego (wcześniej WAM) przez kolejne lata nie znajdowała środków finansowych na przeprowadzenie remontu. W między czasie zmienił się zarządca nieruchomości, obecnie blok mieszkalny oraz chodnik należy do wspólnoty mieszkaniowej, a nieruchomością zarządza Zespół Zarządców Nieruchomości sp. z o.o.

Zdjęcia: Chodnik - łącznik przy ul. Sikorskiego 3 

Konieczność pilnego remontu chodnika podnosili mieszkańcy na jednym z naszych spotkań w "Bibliotece pod Pegazem". Wraz z radnym Zbigniewem Nagórnym w imieniu mieszkanców osiedla wnosiliśmy prośby i wnioski do zarządcy nieruchomości o przeprowadzenie wymiany nawierzchni chodnika. Wreszczie w lutym br. na walnym zgromadzeniu wspólnoty mieszkaniowej wniosek o przeprowadzenie remontu został pozytywnie rozpatrzony. Zarządca ZZN sp. z o.o. w odpowiedzi na złożony wniosek poinformował, iż remont chodnika może zostać wykonany już wiosnę tego roku ( marzec/kwiecień).
Mamy zatem wspólny mały sukces - najgorszy w ocenie wielu mieszkańców chodnik na Serbinowie doczeka się wkrótce remontu.

W imieniu mieszkańców osiedla serdecznie dziękuje wspólnocie mieszkaniowej bloku przy ul. Sikorskiego 3 za pozytywne rozpatrzenie wniesionego wniosku.

Dziękuje również radnemu Z. Nagórnemu za wspólny lobbing.

 


Skan wniosku z grudnia 2016 r.

 

 

Informacja zarządcy o skierowaniu wniosku pod obrady walnego zgromadzenia wspólników


KomentarzeMarek z Sikorskiego
2017-03-08 13:39:10
Panie Pawle, świetna wiadomość, szczerze wątpiłem, że kiedykolwiek ten chodnik zrobią. A jednak się udało.

Aktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter