Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2017-02-27 
Drukuj PDF Wyślij link

Jaki będzie pomnik na Pl. Zwycięstwa ?

Autor: Paweł Bielański  Źródło: http://www.olesnica.pl/ 

 Burmistrz Oleśnicy ogłosił konkurs na wykonanie koncepcji rzeźbiarsko-architektonicznych dla pomnika, który powstanie na Placu Zwycięstwa.  

 Przedmiotem konkursu jest wybór dwóch najlepszych prac konkursowych koncepcji rzeźbiarsko-architektonicznych budowy pomnika na Placu Zwycięstwa. Pomnik ma nawiązywać do tradycji, symboliki i historii państwa polskiego.

Obecnie potencjał Placu Zwycięstwa nie jest wystarczająco wykorzystany, biorąc pod uwagę jego wielkość oraz centralną lokalizację w układzie miasta. Plac ma służyć jako miejsce do organizacji czasowych imprez, koncertów, pokazów artystycznych, wystaw, kiermaszów oraz uroczystości państwowych i wojskowych. Wyboru koncepcji zagospodarowania placu dokonano wcześniej w drodze konkursu (pisałem o tym tutaj:bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6795/ruszaja-przygotowania-do-rewaloryzacji-placu-zwyciestwa).

Zdjęcie wizualizacji: Plac Zwycięstwa będzie również miejscem relaksu i odpoczynku

  Pomnik ma stanowić istotny element dla zagospodarowania Placu Zwycięstwa, jednak wg założeń konkursowych nie powinien poprzez swoje gabaryty zdominować układu architektonicznego placu oraz zaburzyć jego funkcjonalności (lokalizacja pomnika w układzie architektonicznym placu na dole artykułu).

  Regulamin konkursu zakłada maksymalny planowany koszt wykonania prac realizowanych na podstawie pracy konkursowej w wysokości 110.000 netto. Przewidywany obszar na posadowienie pomnika wraz z zagospodarowaniem posadzki wynosi 30 m2.

Sąd Konkursowy przyzna dwie pierwsze równorzędne nagrody o najwyższej ilości punktów, z których po zasięgnięciu opinii społecznej wyłoniona zostanie jedna praca konkursowa, stanowiąca podstawę do wykonania projektu w celu uzyskania pozwolenia na budowę pomnika. Autorzy dwóch najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 6 000 zł. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 maja br. Zatem, czekamy z niecierpliwością na jak najlepsze koncepcję.

Poniżej część wizualizacji wybranej koncepcji urbanistycznej dla Placu Zwycięstwa oraz lokalizację pomnika.

Zdjęcie:  Wizualizacja -  tablica informacyjna z zegarem, w tle fontanna oraz miejsce odpoczynku

Zdjęcie: Widok od ulicy M.Skłodowskiej 

Zdjęcie: Lokalizacje pomnika (czerwona strzałka) w układzie architektonicznym Pl. Zwycięstwa


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter