Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2017-01-31 
Drukuj PDF Wyślij link

Konsultacje w sprawie zmian w sieci szkół podstawowych

Autor: Paweł Bielański  Źródło: http://www.olesnica.pl/ 

 Od jutra tj. 1 lutego ruszają konsulatcje dyrekcji Zespołu Oświaty Samorządowej oraz władz miasta Oleśnicy z rodzicami i nauczycielami dotyczące wdrożenia reformy oświaty. Konsultacje dotyczą zmian w sieci oleśnickich szkół podstawowych. 

Chcąc uniknąć likwidacji szkół, w których obecnie odbywa się kształcenie gimnazjalne, Zespół Oświaty Samorządowej, Instytut Badań w Oświacie oraz burmistrz miasta przygotowali materiał, który stanowi punkt wyjścia do dalszej dyskusji i wprowadzenia ewentualnych korekt. Podstawowym kryterium było dobro ucznia i zminimalizowanie migracji dzieci w skali całego miasta.

Na ostatniej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację, by przygotowane materiały z analizą poszczególnych wariantów trafiły przez mobiDziennik do wszystkich rodziców z oleśnickich szkół. Dyrekcja ZOS dziś przekzała materiały dyrektorom szkół. Zachęcam do zapoznania się z materiałami, pozwoli to Państwu lepiej przygotować się do spotkań konsultacyjnych w Waszych szkołach. 

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkania konsultacyjne (harmonogram poniżej). Państwa opinie i uwagi są bardzo ważne. Wszelkie zmiany proponowanych wariantów wciąż są  możliwe. Każdy Państwa wniosek będzie mógł być przedmiotem analizy. 

Ostateczną decyzję w kwestii dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego podejmie w drodze uchwały Rada Miasta Oleśnicy najpóźniej do 30 marca 2017r.

Tutaj link do materiałów:

www.olesnica.pl/sites/default/files/m.skrzypek/pelne_opracowanie_siec_szkolna_miasta_olesnica.pdf

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter