Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2017-01-31 
Drukuj PDF Wyślij link

Konsultacje w sprawie zmian w sieci szkół podstawowych

Autor: Paweł Bielański  Źródło: http://www.olesnica.pl/ 

 Od jutra tj. 1 lutego ruszają konsulatcje dyrekcji Zespołu Oświaty Samorządowej oraz władz miasta Oleśnicy z rodzicami i nauczycielami dotyczące wdrożenia reformy oświaty. Konsultacje dotyczą zmian w sieci oleśnickich szkół podstawowych. 

Chcąc uniknąć likwidacji szkół, w których obecnie odbywa się kształcenie gimnazjalne, Zespół Oświaty Samorządowej, Instytut Badań w Oświacie oraz burmistrz miasta przygotowali materiał, który stanowi punkt wyjścia do dalszej dyskusji i wprowadzenia ewentualnych korekt. Podstawowym kryterium było dobro ucznia i zminimalizowanie migracji dzieci w skali całego miasta.

Na ostatniej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację, by przygotowane materiały z analizą poszczególnych wariantów trafiły przez mobiDziennik do wszystkich rodziców z oleśnickich szkół. Dyrekcja ZOS dziś przekzała materiały dyrektorom szkół. Zachęcam do zapoznania się z materiałami, pozwoli to Państwu lepiej przygotować się do spotkań konsultacyjnych w Waszych szkołach. 

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkania konsultacyjne (harmonogram poniżej). Państwa opinie i uwagi są bardzo ważne. Wszelkie zmiany proponowanych wariantów wciąż są  możliwe. Każdy Państwa wniosek będzie mógł być przedmiotem analizy. 

Ostateczną decyzję w kwestii dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego podejmie w drodze uchwały Rada Miasta Oleśnicy najpóźniej do 30 marca 2017r.

Tutaj link do materiałów:

www.olesnica.pl/sites/default/files/m.skrzypek/pelne_opracowanie_siec_szkolna_miasta_olesnica.pdf

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter