Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-01-31 
Drukuj PDF Wyślij link

Konsultacje w sprawie zmian w sieci szkół podstawowych

Autor: Paweł Bielański  Źródło: http://www.olesnica.pl/ 

 Od jutra tj. 1 lutego ruszają konsulatcje dyrekcji Zespołu Oświaty Samorządowej oraz władz miasta Oleśnicy z rodzicami i nauczycielami dotyczące wdrożenia reformy oświaty. Konsultacje dotyczą zmian w sieci oleśnickich szkół podstawowych. 

Chcąc uniknąć likwidacji szkół, w których obecnie odbywa się kształcenie gimnazjalne, Zespół Oświaty Samorządowej, Instytut Badań w Oświacie oraz burmistrz miasta przygotowali materiał, który stanowi punkt wyjścia do dalszej dyskusji i wprowadzenia ewentualnych korekt. Podstawowym kryterium było dobro ucznia i zminimalizowanie migracji dzieci w skali całego miasta.

Na ostatniej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację, by przygotowane materiały z analizą poszczególnych wariantów trafiły przez mobiDziennik do wszystkich rodziców z oleśnickich szkół. Dyrekcja ZOS dziś przekzała materiały dyrektorom szkół. Zachęcam do zapoznania się z materiałami, pozwoli to Państwu lepiej przygotować się do spotkań konsultacyjnych w Waszych szkołach. 

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkania konsultacyjne (harmonogram poniżej). Państwa opinie i uwagi są bardzo ważne. Wszelkie zmiany proponowanych wariantów wciąż są  możliwe. Każdy Państwa wniosek będzie mógł być przedmiotem analizy. 

Ostateczną decyzję w kwestii dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego podejmie w drodze uchwały Rada Miasta Oleśnicy najpóźniej do 30 marca 2017r.

Tutaj link do materiałów:

www.olesnica.pl/sites/default/files/m.skrzypek/pelne_opracowanie_siec_szkolna_miasta_olesnica.pdf

 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter