Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2017-01-23 
Drukuj PDF Wyślij link

Parking dla mieszkańców !

Autor: Paweł Bielański 

 Od ponad roku mieszkańcy kamienicy przy ul. Wały Jagielońskie 23 zmagają się z pracownikami Zakładu Karnego w Oleśncy, którzy prakują swoje pojazdy na wewnątrzpodwórkowym parkingu. W ocenie mieszkańców pracownicy ZK bezpardonowo łamią ustawiony tam znak i blokują niemaml całodobowo przynależny im parking.

Na remont parkingu mieszkańcy czekli dobrych kilka lat. Na ich prośbę, w sprawie przyspieszenia remontu interpelowałem do burmistrza Kołacińskiego (szczegóły tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6693/interpelacja-ul-waly-jagiellonski). Wreszcie w 2015 roku mocno zniszczone podwórko, pełne dziur i wybojów doczekało się remontu, a miejsca parkingowe wyłożono kostką brukową.

 Po wykonanym remoncie mieszkańcy kamienicy nie kryli zadowolenia, niestety pojawił się nowy problem. Zalety nowo wyremontowanego parkingu szybko dostrzegli również pracownicy sąsiadującego Zakładu Karnego, którego brama wejściowa znajduje się po drugiej stronie ulicy Wały Jagiellońskie. A ponieważ liczba miejsc parkingowych jest mocno ograniczona, natychmiast rozpoczął się konflikt, który w ocenie mieszkańców ciągle narasta, a blokada parkingu utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Po interwencjach u zarządcy nieruchomosci postawiono pionowy znak parkowania z informacją, iż parking przeznaczony jest wyłącznie do ich użytku.

Znak przy parkingu nie pozostawia wątpliwości  dla kogo jest przeznacozny

Niestety ustawienie znaku niewiele zmieniło, a z relacji otrzymanych od mieszkańców, dowiedziałem się, że "parkingowe" przepychanki doprowadzały już niejednokrotnie do słownych pyskówek między nimi, a pracownikami Zakałdu Karnego. Niestety na chwilę obecną nic nie wskazuje, aby sytuacja miała się zmienić, bowiem usilne prośby i żądania mieszkańców pozostają wciąż bez reakcji.

W imieniu mieszkańców złożyłem petycję (podpisaną przez wszystkich lokatorów kamienicy) do dyrektora Zakładu Karnego. Miejmy nadzieję, że dyrekcja ZK potrafi zdyscyplinować swoich pracowników i podległych funkcjonriuszy Służby Wiezięnnej, którzy w szczególności powinni pamiętać, iż nie przystoi im "walka" z mieszkańcami o miejsca parkingowe wykonanych na użytek mieszkańców.

Czekamy zatem na odpowiedź dyrekcji zakładu, a przedewszystkim zaprzestania parkowania pojazdów przez pracowników ZK. Jeżeli to nie nastąpi, będziemy podejmowali dalsze kroki w celu unormowania tej zupełnie niedopuszczalnej sytuacji.

Parking dla mieszkańców !

Poniżej skan złożonej petycji: 

 

 

 

 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter