Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2017-01-23 
Drukuj PDF Wyślij link

Parking dla mieszkańców !

Autor: Paweł Bielański 

 Od ponad roku mieszkańcy kamienicy przy ul. Wały Jagielońskie 23 zmagają się z pracownikami Zakładu Karnego w Oleśncy, którzy prakują swoje pojazdy na wewnątrzpodwórkowym parkingu. W ocenie mieszkańców pracownicy ZK bezpardonowo łamią ustawiony tam znak i blokują niemaml całodobowo przynależny im parking.

Na remont parkingu mieszkańcy czekli dobrych kilka lat. Na ich prośbę, w sprawie przyspieszenia remontu interpelowałem do burmistrza Kołacińskiego (szczegóły tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6693/interpelacja-ul-waly-jagiellonski). Wreszcie w 2015 roku mocno zniszczone podwórko, pełne dziur i wybojów doczekało się remontu, a miejsca parkingowe wyłożono kostką brukową.

 Po wykonanym remoncie mieszkańcy kamienicy nie kryli zadowolenia, niestety pojawił się nowy problem. Zalety nowo wyremontowanego parkingu szybko dostrzegli również pracownicy sąsiadującego Zakładu Karnego, którego brama wejściowa znajduje się po drugiej stronie ulicy Wały Jagiellońskie. A ponieważ liczba miejsc parkingowych jest mocno ograniczona, natychmiast rozpoczął się konflikt, który w ocenie mieszkańców ciągle narasta, a blokada parkingu utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Po interwencjach u zarządcy nieruchomosci postawiono pionowy znak parkowania z informacją, iż parking przeznaczony jest wyłącznie do ich użytku.

Znak przy parkingu nie pozostawia wątpliwości  dla kogo jest przeznacozny

Niestety ustawienie znaku niewiele zmieniło, a z relacji otrzymanych od mieszkańców, dowiedziałem się, że "parkingowe" przepychanki doprowadzały już niejednokrotnie do słownych pyskówek między nimi, a pracownikami Zakałdu Karnego. Niestety na chwilę obecną nic nie wskazuje, aby sytuacja miała się zmienić, bowiem usilne prośby i żądania mieszkańców pozostają wciąż bez reakcji.

W imieniu mieszkańców złożyłem petycję (podpisaną przez wszystkich lokatorów kamienicy) do dyrektora Zakładu Karnego. Miejmy nadzieję, że dyrekcja ZK potrafi zdyscyplinować swoich pracowników i podległych funkcjonriuszy Służby Wiezięnnej, którzy w szczególności powinni pamiętać, iż nie przystoi im "walka" z mieszkańcami o miejsca parkingowe wykonanych na użytek mieszkańców.

Czekamy zatem na odpowiedź dyrekcji zakładu, a przedewszystkim zaprzestania parkowania pojazdów przez pracowników ZK. Jeżeli to nie nastąpi, będziemy podejmowali dalsze kroki w celu unormowania tej zupełnie niedopuszczalnej sytuacji.

Parking dla mieszkańców !

Poniżej skan złożonej petycji: 

 

 

 

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter