Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-06-01 
Drukuj PDF Wyślij link

Zmiana organizacji ruchu na ul. Kleeberga

Autor: Paweł Bielański 

 Na wniosek mieszkańców dowżących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 6 złożyłem intereplację dotyczącą zmiany organizacji ruchu przy ul. Kleeberga.

Na ul. Kleeberga od wjazdu z ul. Sucharskiego obowiązuje  „Zakaz zatrzymania się” - znak B-36.  W ocenie wielu mieszkańców jest to jednak tzw. „martwy” przepis, bowiem wielu kierowców, którzy przywożą swoje dzieci codziennie do szkoły nie stosuje się do tego znaku. Zatrzymują pojazdy w celu opuszczenia auta przez dzieci. Szczególnie widoczne jest to w godzinach porannych (tuż przed godz. 8.00). Co prawda, obok jest zatoka parkingowa, lecz ilość miejsc jest niewystarczająca i kierowcy zmuszeni są zatrzymywać pojazd wzdłuż ulicy Kleeberga, co oczywiście powoduje niemałe zamieszanie w tym fragmencie ulicy. Rozwiązaniem tego problemu byłaby budowa nawet "płytkiej"  zatoki po prawej stronie jezdni, co znacząco poprawiło by bezpieczństwo.  Budowa zatoki wymaga oczywiście nakładów finansowych, a takich SDM obecnie nie ma zarezerwowanych. SDM w odpowiedzi na interpelacje informuje, iż analiza takiego rozwiązanie będzie przeprowadzona. Terminu jednak nie określono.

"Martwy" przepis? 

Logicznym rozwiązaniem jest zmiana oznakowania w tym fragmencie ulicy i zastosowanie znaku B-35 tj. zakaz postoju powyżej 1 minuty. Wówczas kierowcy będą mogli bez łamania przepisów, „wypuścić” swoje dzieci z pojazdu, tak jak robią to obecnie. Przy takim rozwiązaniu policja mogłaby zacząć faktycznie egzekwować zakaz postoju i karać tych kierowców, którzy zostawiają tam pojazdy na dłuższy okres ( zdarza się tak, gdy np. rodzic idzie odprowadzić dziecko do szkoły i postój pojazdu trwa niekiedy 10-15 minut). Obecna sytuacja powoduje, że kierowcy z premedytacją łamią przepisy, a policja odstępuje od codziennego karania  kilkudziesięciu kierowców. Czy zatem jest sens utrzymywanie  zakazu do którego tak naparawdę niewielu kierowców się stosuje?


Poniżej odpowiedź SDM na interpelcję:

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter