Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-10-17 
Drukuj PDF Wyślij link

OBO edycja 2017r - wyniki głosowania

Autor: Paweł Bielański  Źródło: własne 

Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. 

 Do wykonania zadań wyłonionych w trybie OBO w ramach budżetu 2017 r. przeznaczono w drodze uchwały Rady Miasta 570.000 zł. Projekty będą realizowane do wyczerpania tej kwoty począwszy od tych, które uzyskały największą ilość głosów. W tegorocznej edycji głosowało 2.848 osób (tyle oddano ważnych głosów).

Link z wynikami : www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/4741-wyniki-glosowania-na-projektami-zgloszonymi-do-realizacji-w-ramach-olesnickiego

Pula 570 tys złotych pozwoli zrealizować 8 kolejnych zadań z wyżej przedstawionej listy, m.in. na terenie miasta zostanie zainstalowanie przynajmniej 5 urządzeń AED (publiczne defibrylatory) w specjalnych szafkach.


Z powyższego zestawienia wynika, iż dzięki głosom mieszkańców osiedle Serbinów w 2017 zyska dodatkowe aż 2 inwestycję ! W parku Kopernika zostanie zamontowane oświetlenie - zainstalowane będzie minimum 12 lamp parkowych (szacunkowy koszt projketu 120 tys złotych). Ponadto na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 6 zostanie wybudowana nowa bieżnia sportowa o nawierzchni poliuretanowej wraz ze skocznią w dal (szacunkowy koszt zadania142,5 tys). Projekt ten zyskał najwięcej głosów w tegorocznej edycji OBO, dlatego należą się wielkie gratulacje dla wnioskodawców. Ilość głosów poparcia świadczy o dużej potrzebie tej inwestycji.

bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6785/obywatelski-serbinow-dzieki-obo-na-osiedlu-beda-2-inwestycje

Serdecznie dziękuje wszystkim za udział w głosowaniu oraz pomoc przy akcji informacyjnej na osiedlu. Brawo Wy !


Komentarze



Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter