Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-11-12 
Drukuj PDF Wyślij link

Narodowe Święto Niepodległości

Autor: Paweł Bielański 

 W ramach Święta Niepodległości w Oleśnicy zorganizowano patriotyczne uroczystości.

Rocznica odzyskania niepodległości to wspaniała okazja, aby zamanifestować swój patriotyzm. W Oleśnicy odbyła się patriotyczna msza w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia, apel pamięci i złożenie wieńców pod Pomnikiem Kombatantów RP – z udziałem Wojska Polskiego. Oddano równiż hołd Żołnierzom Wyklętym na rondzie ich imienia. Ponadto odbył się koncert pieśni patriotycznych w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury.

Plac Zwyciestwa - Widok z lotu ptaka.  

 Miałem okazję poraz kolejny prowadzić zabawę patriotyczną na Placu Zwyciestwa. Wspólnie z  mieszkańcami rozłożyliśmy wielką flage z wizerunkiem Orła Białego z okresu II RP, która należy do oleśnickich kibiców Śląska. Odśpiewaliśmy razem wiersz "11 Listopada" L.Wiszniewskiego oraz wiersz W. Bełzy "Kto Ty jesteś ?" .

Na zakończenie zabawy najmłodsi oleśniczanie wraz z burmistrzem Michałem Kołaciński wypuścili "w niebio" 500 biało-czerwonych balonów. 

Film z patriotycznej zabawy zamieścił portal nolesnica.pl : www.youtube.com/watch

"Kto Ty jesteś ? Polak mały !  " www.youtube.com/watch

Relacja z przebiegu uroczystość Święta Niepodległości:  www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/4765-narodowe-swieto-niepodleglosci-w-olesnicy

Pytanie na które wszyscy znają odpowiedź : "Kto Ty jesteś ?..."

 Dziękuje serdecznie wszystkim obecnym za wspólną zabawę !


Relacje z obchodów Święta Niepodległości z lokalnych portali internetowych:

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,5489,A-to-Polska-wlasnie#.WCcJMLLhDI 

 mojaolesnica.pl/19396,bialo-czerwone-uroczystosci.php

nolesnica.pl/artykul/flaga-orla-oraz-balony/103915

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter