Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2016-10-17 
Drukuj PDF Wyślij link

Obywatelski "Serbinów" - dzięki OBO na osiedlu będą 2 inwestycje !

Autor: Paweł Bielański 

Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Dzięki głosom mieszkańców osiedle zyska dwie inwestycje - oświetlenie parku Kopernika oraz  bieżnię sportową  wraz ze skocznią w dal przy SP nr 6. 

 Do wykonania zadań wyłonionych w trybie OBO w ramach budżetu 2017 r. przeznaczono w drodze uchwały Rady Miasta 570.000 zł. Projekty będą realizowane do wyczerpania tej kwoty począwszy od tych, które uzyskały największą ilość głosów. W  tegorocznej edycji głosowało 2.848 osób (tyle oddano ważnych głosów). 

Link z wynikami : www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/4741-wyniki-glosowania-na-projektami-zgloszonymi-do-realizacji-w-ramach-olesnickiego

 Pula 570 tys złotych pozwoli zrealizować 8 kolejnych zadań z wyżej przedstawionej listy, m.in. na terenie miasta zostanie zainstalowanie przynajmniej 5 urządzeń AED (publiczne defibrylatory) w specjalnych szafkach.

Z powyższego zestawienia wynika, iż dzięki głosom mieszkańców  osiedle Serbinów w 2017 zyska dodatkowe aż 2 inwestycję ! W parku Kopernika zostanie zamontowane oświetlenie - zainstalowane będzie minimum 12 lamp parkowych (szacunkowy koszt projketu 120 tys złotych). Ponadto na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 6 zostanie wybudowana nowa bieżnia sportowa o nawierzchni poliuretanowej wraz ze skocznią w dal (szacunkowy koszt zadania142,5 tys). Projekt ten zyskał najwięcej głosów w tegorocznej edycji OBO, dlatego należą się wielkie gratulacje dla wnioskodawców. Ilość głosów poparcia świadczy o dużej potrzebie tej inwestycji.

 Serdecznie dziękuje wszystkim za udział w głosowaniu oraz pomoc przy akcji informacyjnej na osiedlu. Brawo Wy !


PS.

Grupa mieszkańców z osiedla zgłosiła również zadanie pt. "Odbudowa łącznika ul. Sucharskiego – Sikorskiego. Projekt zakłada zerwanie zniszczonej betonowej nawierzchni, ułożenie nowego chodnika wraz z krawężnikami." Projekt ten nie zyskał odpowiedniej liczby głosów, ale potrzeba remontu tego odcinka chodnika pozostaje jak najbardziej aktualna. Zobowiązuje się do podjęcia działań w celu wykonania tego zadania.

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter