Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2016-10-01 
Drukuj PDF Wyślij link

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte !

Autor: Paweł Bielański 

Od 1 do 16 października można oddawać głosy na projekty zgłoszone do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Przypominam, że jednym ze proponowanych projektów jest "Oświetlenie parku Mikołaja Kopernika".

Dzisiaj rozpoczyna się głosowanie za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta Oleśnicy, które potrwa do 16 października. Każdy oleśniczanin może oddać tylko jeden głos na wybrany projekt. Głos mogą oddawać również osoby niepełnoletnie. Do wyboru jest 21 projektów.

Link do głosowania: ankiety.olesnica.pl/info


Podczas spotkań z mieszkańcami Serbinowa padła propozycja złożenia projektu "Oświetlenie parku Mikołaja Kopernika". Potrzeba oświetlanie parku jest zgłaszana przez mieszkańców już od kilku lat. Dzięki Państwa głosom inwestycja może być zrealizowana już w przyszłym roku !

O szczegółach projketu pisałem tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6758/oswietlenie-parku-kopernika-projekt-zlozony

Projekt  "Oświetlenie parku Mikołaja Kopernika" jest nr 5 na liście.

Ulotka zachęcająca do głosowania:

Osoby nieposiadające dostępu do komputera mogą skorzystać z pomocy w budynku Biblioteki Pod Pegazem przy ul. Kleeberga (czytelnia) , w Urzędzie Miasta lub Biblioteki Publicznej przy ul. Reja.

Pamiętajcie każdy głos się liczy ! 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter