Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-10-01 
Drukuj PDF Wyślij link

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte !

Autor: Paweł Bielański 

Od 1 do 16 października można oddawać głosy na projekty zgłoszone do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Przypominam, że jednym ze proponowanych projektów jest "Oświetlenie parku Mikołaja Kopernika".

Dzisiaj rozpoczyna się głosowanie za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta Oleśnicy, które potrwa do 16 października. Każdy oleśniczanin może oddać tylko jeden głos na wybrany projekt. Głos mogą oddawać również osoby niepełnoletnie. Do wyboru jest 21 projektów.

Link do głosowania: ankiety.olesnica.pl/info


Podczas spotkań z mieszkańcami Serbinowa padła propozycja złożenia projektu "Oświetlenie parku Mikołaja Kopernika". Potrzeba oświetlanie parku jest zgłaszana przez mieszkańców już od kilku lat. Dzięki Państwa głosom inwestycja może być zrealizowana już w przyszłym roku !

O szczegółach projketu pisałem tutaj: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6758/oswietlenie-parku-kopernika-projekt-zlozony

Projekt  "Oświetlenie parku Mikołaja Kopernika" jest nr 5 na liście.

Ulotka zachęcająca do głosowania:

Osoby nieposiadające dostępu do komputera mogą skorzystać z pomocy w budynku Biblioteki Pod Pegazem przy ul. Kleeberga (czytelnia) , w Urzędzie Miasta lub Biblioteki Publicznej przy ul. Reja.

Pamiętajcie każdy głos się liczy ! 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter