Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-08-24 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika - projekt złożony !

Już tylko tydzień pozostał do składania projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (OBO) na 2017 rok. Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu z mieszkańcami Serbinowa do II edycji Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono projket pt. " Oświetlenie Parku Kopernika" 

Dziś w Urzędzie Miasta złożono projekt pt. "Oświetlenie Parku Kopernika". Jeżeli projekt spełni wymogi formalne i zostanie zatwierdzony przez komisję weryfikacyjną trafi na listę projektów do konsultacji w ramach II edycji OBO. Głosowanie odbędzie się już w październiku.

 

        Park Mikołaja Kopernika już w przyszłym roku może być oświetlony.  (zdj. dolny-slaskorg.pl)

Problem braku oświetlenia na terenie Parku Mikołaja Kopernika sygnalizowany był wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami Serbinowa. Obecnie większość terenu Parku jest nieoświetlona co uniemożliwia korzystanie z parku w godzinach popołudniowych, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Brak oświetlenia parku powoduje, że po zapadnięciu zmroku park staje się miejscem niedostępnym, a niekiedy niebezpiecznym.

Ponadto wkrótce w parku zamontowana będzie tzw. „zielona siłownia” czyli zestaw urządzeń do ćwiczeń w plenerze, z których dzięki oświetleniu mieszkańcy będą mogli korzystać również w godzinach wieczornych. Oświetlenie poprawi zatem znacząco bezpieczeństwo i funkcjonalność parku.  

Projket przewiduje montaż 12 latarni oświetleniowych na terenie parku, głównie wzdłuż ścieżek spacerowych. Szacowany koszt całego zadania to 120 tys zł. Powodzenie realizacji projketu ( po jego pozytywnym zatwierdzeniu przez komisję weryfikacyjną) zależy wyłącznie od głosów mieszkańców miasta w ramch konsultacji OBO. Nie ukrywam, że najbardziej będziemy liczyć na  głosy mieszkańców Serbinowa!

 


Skan zgłoszenie projketu (str 1 - opis zadania): 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter