Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2016-08-24 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika - projekt złożony !

Już tylko tydzień pozostał do składania projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (OBO) na 2017 rok. Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu z mieszkańcami Serbinowa do II edycji Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono projket pt. " Oświetlenie Parku Kopernika" 

Dziś w Urzędzie Miasta złożono projekt pt. "Oświetlenie Parku Kopernika". Jeżeli projekt spełni wymogi formalne i zostanie zatwierdzony przez komisję weryfikacyjną trafi na listę projektów do konsultacji w ramach II edycji OBO. Głosowanie odbędzie się już w październiku.

 

        Park Mikołaja Kopernika już w przyszłym roku może być oświetlony.  (zdj. dolny-slaskorg.pl)

Problem braku oświetlenia na terenie Parku Mikołaja Kopernika sygnalizowany był wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami Serbinowa. Obecnie większość terenu Parku jest nieoświetlona co uniemożliwia korzystanie z parku w godzinach popołudniowych, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Brak oświetlenia parku powoduje, że po zapadnięciu zmroku park staje się miejscem niedostępnym, a niekiedy niebezpiecznym.

Ponadto wkrótce w parku zamontowana będzie tzw. „zielona siłownia” czyli zestaw urządzeń do ćwiczeń w plenerze, z których dzięki oświetleniu mieszkańcy będą mogli korzystać również w godzinach wieczornych. Oświetlenie poprawi zatem znacząco bezpieczeństwo i funkcjonalność parku.  

Projket przewiduje montaż 12 latarni oświetleniowych na terenie parku, głównie wzdłuż ścieżek spacerowych. Szacowany koszt całego zadania to 120 tys zł. Powodzenie realizacji projketu ( po jego pozytywnym zatwierdzeniu przez komisję weryfikacyjną) zależy wyłącznie od głosów mieszkańców miasta w ramch konsultacji OBO. Nie ukrywam, że najbardziej będziemy liczyć na  głosy mieszkańców Serbinowa!

 


Skan zgłoszenie projketu (str 1 - opis zadania): 

 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter