Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2016-08-24 
Drukuj PDF Wyślij link

Oświetlenie Parku Kopernika - projekt złożony !

Już tylko tydzień pozostał do składania projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (OBO) na 2017 rok. Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu z mieszkańcami Serbinowa do II edycji Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono projket pt. " Oświetlenie Parku Kopernika" 

Dziś w Urzędzie Miasta złożono projekt pt. "Oświetlenie Parku Kopernika". Jeżeli projekt spełni wymogi formalne i zostanie zatwierdzony przez komisję weryfikacyjną trafi na listę projektów do konsultacji w ramach II edycji OBO. Głosowanie odbędzie się już w październiku.

 

        Park Mikołaja Kopernika już w przyszłym roku może być oświetlony.  (zdj. dolny-slaskorg.pl)

Problem braku oświetlenia na terenie Parku Mikołaja Kopernika sygnalizowany był wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami Serbinowa. Obecnie większość terenu Parku jest nieoświetlona co uniemożliwia korzystanie z parku w godzinach popołudniowych, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Brak oświetlenia parku powoduje, że po zapadnięciu zmroku park staje się miejscem niedostępnym, a niekiedy niebezpiecznym.

Ponadto wkrótce w parku zamontowana będzie tzw. „zielona siłownia” czyli zestaw urządzeń do ćwiczeń w plenerze, z których dzięki oświetleniu mieszkańcy będą mogli korzystać również w godzinach wieczornych. Oświetlenie poprawi zatem znacząco bezpieczeństwo i funkcjonalność parku.  

Projket przewiduje montaż 12 latarni oświetleniowych na terenie parku, głównie wzdłuż ścieżek spacerowych. Szacowany koszt całego zadania to 120 tys zł. Powodzenie realizacji projketu ( po jego pozytywnym zatwierdzeniu przez komisję weryfikacyjną) zależy wyłącznie od głosów mieszkańców miasta w ramch konsultacji OBO. Nie ukrywam, że najbardziej będziemy liczyć na  głosy mieszkańców Serbinowa!

 


Skan zgłoszenie projketu (str 1 - opis zadania): 

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter