Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2016-07-27 
Drukuj PDF Wyślij link

Targowisko bez wymaganych pojemników

 Na terenie targowiska "Zielony Rynek" przy ul. M. Skłodowskiej-Curii brakuje pojemników na odpady komunalne.

 „Zielony Rynek” przy ul. M. Skłodowskiej-Curii pomimo przebudowy i modernizacji infrastruktury handlowej wciąż jest miejscem, gdzie handel odbywa się „pod chmurką” czyli wprost z ulicznych straganów. Targowisko cieszy się stosunkowo dużym powodzeniem wśród oleśniczan. Jednak niepożądanym skutkiem tak prowadzonego handlu jest problem z utrzymaniem czystości tego terenu. Urząd Miasta niejednokrotnie podejmował próby poprawy tej sytuacji, wzywając właściciela nieruchomości do należytego utrzymania czystości oraz porządku na na swoim terenie. W ocenie mieszkańców problem nadal nie jest do końca rozwiązany - w szczególności lokatorzy bloków przyległych do terenu targowiska sygnalizują słuszne uwagi dotyczące stanu porządku wokół targowiska. 

                                                          TargowIsko "Zielony Rynek"

   Opierając się na przepisach prawa lokalnego złożyłem interpelacje dotyczącą kontroli zagospodarowania odpadów na terenie "Zielonego Rynku". Jak się okazało, właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z ciążącego na nim obowiązku lokowania pojemników na odpady komunalne. Zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Oleśnicy” pojemniki do zbierania odpadów komunalnych powinny być ustawione przy wejściach na nieruchomości takie jak cmentarze, ogrody działkowe oraz targowiska. Na skutek złożonej interpelacji skontrolowano teren targowiska "Zielony Rynek", w następstwie której stwierdzono brak pojemników na odpady komunalne. W konsekwencji Urząd Miasta zwrócił się do Sądu Rejonowego w Oleśnicy z wnioskiem o ukaranie właściciela nieruchomości w związku z niedopełnieniem obowiązku wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady.

Czy pojemniki wkrótce  pojawią się na "Zielonym rynku" ? Zobaczymy...

 


 Odpowiedź na interpelację:

 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter