Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2016-07-27 
Drukuj PDF Wyślij link

Targowisko bez wymaganych pojemników

 Na terenie targowiska "Zielony Rynek" przy ul. M. Skłodowskiej-Curii brakuje pojemników na odpady komunalne.

 „Zielony Rynek” przy ul. M. Skłodowskiej-Curii pomimo przebudowy i modernizacji infrastruktury handlowej wciąż jest miejscem, gdzie handel odbywa się „pod chmurką” czyli wprost z ulicznych straganów. Targowisko cieszy się stosunkowo dużym powodzeniem wśród oleśniczan. Jednak niepożądanym skutkiem tak prowadzonego handlu jest problem z utrzymaniem czystości tego terenu. Urząd Miasta niejednokrotnie podejmował próby poprawy tej sytuacji, wzywając właściciela nieruchomości do należytego utrzymania czystości oraz porządku na na swoim terenie. W ocenie mieszkańców problem nadal nie jest do końca rozwiązany - w szczególności lokatorzy bloków przyległych do terenu targowiska sygnalizują słuszne uwagi dotyczące stanu porządku wokół targowiska. 

                                                          TargowIsko "Zielony Rynek"

   Opierając się na przepisach prawa lokalnego złożyłem interpelacje dotyczącą kontroli zagospodarowania odpadów na terenie "Zielonego Rynku". Jak się okazało, właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z ciążącego na nim obowiązku lokowania pojemników na odpady komunalne. Zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Oleśnicy” pojemniki do zbierania odpadów komunalnych powinny być ustawione przy wejściach na nieruchomości takie jak cmentarze, ogrody działkowe oraz targowiska. Na skutek złożonej interpelacji skontrolowano teren targowiska "Zielony Rynek", w następstwie której stwierdzono brak pojemników na odpady komunalne. W konsekwencji Urząd Miasta zwrócił się do Sądu Rejonowego w Oleśnicy z wnioskiem o ukaranie właściciela nieruchomości w związku z niedopełnieniem obowiązku wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady.

Czy pojemniki wkrótce  pojawią się na "Zielonym rynku" ? Zobaczymy...

 


 Odpowiedź na interpelację:

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter